Anonimowość kryptowalut

Anonimowość kryptowalut
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Jednym z ważniejszych powodów, dla których powstały kryptowaluty, była chęć zapewnienia użytkownikom maksymalnego bezpieczeństwa oraz anonimowości. Anonimowość i prywatność to najbardziej ceniony produkt. Wiele firm zrobi wszystko, aby poznać jak najwięcej faktów na temat użytkowników w sieci. Pozwala im to profilować reklamy i wyświetlać treści, dostosowane do preferencji i upodobań. Na tym jednak nie koniec. Anonimowość w sieci jest szczególnie istotna dla przedsiębiorców i inwestorów, którzy wykonując liczne operacje finansowe, nie chcą by wiedza o nich dostała się w ręce niepowołanych osób. Mogłoby to doprowadzić do działań sabotażowych, a także innych działań na niekorzyść przedsiębiorstw, w tym również podkupowaniu klientów. Mechanizmem, który w teorii pozwalał zapewnić anonimowość w sieci i zabezpieczyć się przed działaniem wielu służb, stały się właśnie kryptowaluty.

 

Słów kilka o BTC – pierwszej kryptowalucie

 

To że bitcoin jest pierwsza kryptowalutą na świecie jest faktem powszechnie znanym. Powstała ona w roku 2009, a jej twórcą jest Satoshi Nakamoto. Z bitcoinem wiąże się kilka określeń, takich jak blockchain, mining, kopanie, górnicy, 21 milionów. Dziś, pomimo 10 lat dzielących nas od debiutu BTC na rynku, w dalszym ciągu jest to jedna z najpopularniejszych kryptowalut na świecie. Jej popularność sprawia, że BTC jest bardzo chętnie używany zarówno w celach inwestycyjnych, jak również w biznesie. Do czego tak naprawdę można wykorzystać bitcoina?

 

Bitcoin i jego przeznaczenie

 

Początkowo kryptowaluty były wykorzystywane wyłącznie do rozliczania się pomiędzy osobami zamieszkującymi różne części świata. Dzięki temu że transakcje bitcoinem były realizowane non stop, niezależnie od pory dnia lub nocy oraz dnia tygodnia, transfery docierały do odbiorców już po kilkudziesięciu minutach. Była to nieporównywalna zmiana w stosunku do tradycyjnych przelewów bankowych, których czas realizacji wynosił nawet kilka dni. Z czasem, kiedy popularność kryptowalut stawała się coraz większa, interesowało się nim coraz więcej osób i firm. I tak kryptowaluty uległy procesowi naturalizacji, stając się coraz chętniej wybieranym sposobem rozliczania transakcji między firmami i nie tylko.

 

Dziś kryptowaluty są wykorzystywane na dziesiątki sposobów

 

·         można płacić fakturty bitcoinami,

·         można regulować kryptowalutami transakcje w sklepach internetowych,

·         kryptowaluty są środkiem inwestycyjnym,

·         stanowią świetną lokatę oszczędności.

 

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

 

Również konieczność zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkownikom kryptowalut sprawiła, że zdobyły one duże zaufanie sektora prywatnego, jak i biznesowego. Tak samo jest i dziś, choć podejmowane są pewne próby i działania, zmierzające do monitorowania transakcji kryptowalutami.

 

Dlaczego kryptowaluty są solą w oku rządów?

 

To proste. Ponieważ pozostają poza ich kontrolą, a tym samym oznacza to mniejsze wpływy z podatków do budżetu. Im więcej firm i osób zaczyna korzystać z transakcji kryptowalutami, tym więcej pieniędzy pozostaje poza zasięgiem służb. Oznacza to że część transakcji może być nieopodatkowanych. Inną kwestią związaną z realizacją przelewów kryptowalutami jest możliwość prania brudnych pieniędzy. Uważa się, że do powstania kryptowalut mocno przyczyniły się kartele narkotykowe, które szukały sposobu na pranie brudnych pieniędzy z handlu narkotykami. Ile w tym prawdy, trudno to jednoznacznie stwierdzić. Jedno jest jednak pewne – kryptowaluty bardzo mocno ułatwiły im funkcjonowanie na rynkach światowych.

 

Jak sytuacją wygląda dziś? Czy rzeczywiście kryptowaluty są obecnie tak bezpieczne i zapewniają aż tak dużą anonimowość, jak twierdzą specjaliści? Okazuje się że wcale nie musi tak być. Ustawa o walce z terroryzmem i zapobieganiem praniu brudnych pieniędzy, wprowadziła na giełdy i kantory internetowe szereg obwarowań i wymogów, związanych z ewidencjonowaniem transakcji i prowadzeniem nadzoru nad użytkowaniami. I tak, każda operacja powyżej 4000 złotych miesięcznie lub kilka takich operacji, których wartość przekroczy 4000 złotych miesięcznie musi być zweryfikowana. Oznacza to, że użytkownik chcący dokonać tej transakcji, powinien mieć zarejestrowane i potwierdzone konto w serwisie, z usług którego korzysta. Na czym polega potwierdzanie tożsamości w takich serwisach? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane. Podstawowy mechanizm polega przede wszystkim na zarejestrowaniu swojego konta na takie same dane, jak konto bankowe, z którego będziemy wykonywać przelewy doładowujące. Inna forma weryfikacji danych może polegać na tym, aby zrobić jeden przelew na 1 złoty. Operator serwisu zweryfikuje następnie czy nasze dane są zgodne z danymi.

 

Czy to oznacza, że chcąc zakupić większą ilość kryptowalut, musimy zdradzać swoją tożsamość? Na szczęście nie jest to zawsze konieczne. W interesie wielu osób jest to, aby ich dane były nieznane ani operatorowi serwisu, ani innym służbom, które mogłyby śledzić ich ruch w sieci. W uzyskaniu tego efektu pomagają właśnie serwery VPN

 

Co to są serwery VPN?

 

Jest to specjalny rodzaj serwera, przez który użytkownik łączy się z siecią kryptowalut. W tradycyjnym wydaniu za dostęp do sieci odpowiada operator ISP, czyli Internet Service Provider. To on zapewnia użytkownikowi łącze do internetu i posiada własne serwery, które zapewniają wyjście na świat. W przypadku korzystania z serwisu VPN, usługi ISP polegają na połączeniu się VPN i na tym jego działanie się kończy. Za dalszą organizację połączeń w sieci będzie odpowiadać serwer VPN. Jest to rozwiązanie niezwykle bezpieczne i maskujące nasze ruchy w sieci. Korzystając z kryptowalut, odwiedzając giełdy czy kantory online, możemy nie chcieć aby nasze działania były wykryte przez żonę czy służby. Teoretycznie, ISP na żądanie organów ścigania ma obowiązek udostępnić wszystkie dane, które dotyczą naszego ruchu w sieci. W takim zbiorze informacji znajdą się dane na temat odwiedzanych stron internetowych, godziny i czasu, który na nich spędzaliśmy.

 

Korzystanie z serwerów VPN chroni naszą tożsamość i zapewnia bardzo dużą prywatność danych. Jeżeli organy ścigania zdecydują się na wystąpienie do ISP o informacje o tym, co robimy i czym się zajmujemy w internecie, uzyskają wyłącznie informację o tym, że łączyliśmy się z serwerem VPN. O tym jakie były nasze dalsze działania nie będą już mieć żadnej wiedzy ani świadomości.

 

Dlaczego VPN przydaje się przy kryptowalutach?

 

To bardzo proste. Dlatego, ponieważ czujemy się bezpiecznie kiedy jesteśmy anonimowi. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają do czynienia z dużymi paczkami bitcoinów o wysokiej wartości. Obawy o to, czy ich działania i operacje nie zostaną wyśledzone może powodować, że zrezygnują ze swojej działalności. Serwery VPN dają im poczucie bezpieczeństwa, zapewniając jednocześnie prawdziwą anonimowość, której nie znajdą przy korzystaniu z innych narzędzi.

 

Gdzie można kupować kryptowaluty przez VPN?

 

Korzystając z serwerów VPN, wcale nie musimy godzić się na ograniczone funkcjonalności części serwisów internetowych, zajmujących się handlem kryptowalutami. Co więcej, możemy czuć się znacznie bezpieczniej, kiedy łączymy się z nimi przez VPN. Dlaczego? Jeżeli korzystamy z kryptowalut w krajach, które uznają je jako nielegalny środek płatniczy i nie godzą się na ich działalność, to wytropienie naszej obecności w takich serwisach może oznaczać surowe kary, łącznie z karą pozbawienia wolności. VPN do tego nie dopuszcza, zapewniając nam wszystko czego potrzebujemy, aby móc w spokoju i bezpieczeństwie realizować swoje plany biznesowe.

 

Coincher.com i VPN

 

Kantor internetowy specjalizujący się w transakcjach bitcoinem i innymi kryptowalutami, czyli polski coincher.com, jest jednym z największych takich serwisów na rynku. Swoją działalność zapoczątkował kilka lat temu i od tego czasu działa nieustannie. Jego zadaniem jest sprzedaż kryptowalut użytkownikom, a także ich skup od nich. Do swojej dyspozycji posiada specjalnie zaprojektowany i stworzony w języku polskim serwis transakcyjny. Jest on jedną z najmocniejszych stron całego projektu. Przejrzysty interfejs, łatwość obsługi, czytelnie podane treści, a także duża dostępność usług o każdej porze dnia i nocy, przekłada się na bardzo wysoki poziom konkurencyjności względem innych serwisów.

 

Czy można korzystać z usług coincher.com łącząc się przez VPN?

 

To jedno z ważniejszych pytań, na które użytkownicy poszukują informacji. Okazuje się że nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak właśnie było. Korzystanie z coincher.com za pośrednictwem VPN niczym się nie różni od tego, jakbyśmy łączyli się z serwisem w sposób tradycyjny, przy pomocy operatora internetowego.

 

Co nam daje użycie VPN w transakcjach kryptowalutowych?

 

·         niemożliwość wytropienia naszej działalności przez służby,

·         większe poczucie bezpieczeństwa o swoje środki finansowe,

·         anonimowość przy zawieraniu transakcji kupna kryptowalut.

 

Jak korzystać z kantoru internetowego coincher.com?

 

Nie ma nic trudnego w tym, jeśli zamierzamy zakupić kryptowaluty przez kantor coincher. Jeśli ma to być nasza pierwsza transakcja i nie wiesz, czy będzie ci do tego potrzebne konto w serwisie, odpowiedz sobie na kilka pytań.

 

·         Jak dużo krypotwalut chcesz zakupić?

Jeżeli ma to być suma do 4000 złotych, nie musisz się rejestrować i możesz zakupić bitcoin od ręki. Twoje dane nie będą podlegać procesowi weryfikacji. Natomiast jeśli planowany zakup ma przekroczyć 4000 złotych, będziesz musiał zweryfikować swoje konto. Weryfikacja polega na zarejestrowaniu się w serwisie na dokładnie takie same dane, na które zostało założone konto bankowe. Jeżeli nie będzie zgodności danych pomiędzy kontem bankowym, a zarejestrowanym kontem w serwisie coincher.com, serwis dokona zwrotu środków na konto, potrącając sobie odpowiednią opłatę manipulacyjną.

 

·         Brak portfela kryptowalut

Aby móc przyjąć transfer zakupionych kryptowalut, konieczne jest dysponowanie portfelem. Jest to rodzaj specjalnego konta do przechowywania kryptowalut. Portfele bitcoin dzielą się na dwa rodzaje. Online i offline. W serwisie coincher.com można za darmo założyć portfel online dla bitcoinów. Jest to bardzo prosta i szybka czynność, która nie wiąże się z żadnymi ukrytymi kosztami. Posiadacze takich portfeli mogą o wiele szybciej przyjmować płatności na swoje konto, oszczędzając przy tym sporo cennego czasu.

 

·         Bezpieczeństwo oraz gwarancja kursu

Kolejna sprawa dotyczy wysokości kursu, po jakim twoja transakcja zostanie zrealizowana. Chcesz mieć pewność że kupisz bitcoin dokładnie w takiej cenie, w jakiej zostało to wyświetlone w formularzu zamówienia? Nie ma problemu. Kantor kryptowalut coincher.com taką gwarancję właśnie ci daje. Masz pewność że aktualny kurs zostanie dla ciebie zarezerwowany na 24 godziny. Dokładnie tyle masz czasu, aby dokonać wpłaty pieniędzy na konto kantoru. Po ich zaksięgowaniu, kantor wypłaci do twojego portfela zakupioną ilość kryptowalut.

 

·         Nie tylko bitcoin

Dobrze jest również pamiętać o tym, że w kantorze kryptowalut coincher.com, można kupować nie tylko bitcoiny, ale również wiele innych, popularnych kryptowalut. Zakup każdej z nich odbywa się dokładnie na takich samych zasadach jak kupno bitcoina i gwarantuje równie wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (2)