Bitcoin cash

Bitcoin cash
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Kryptowaluta Bitcoin Cash, występująca pod skrótami XBC, BCH lub BCC to stosunkowo nowa moneta na rynku. Swój debiut miała 1 sierpnia 2017 roku, czyli tuż po rozłamie Bitcoina. Było to historyczne zdarzenie, które podzieliło świat użytkowników kryptowalut na dwie części. Jedna z nich stworzyła swoją własną monetę, czyli właśnie Bictoicn Cash. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy klasycznym Bitcoinem, a Bitcoin Cash? Czy rzeczywiście jakieś występują?

 

Podobnie jak w przypadku swojego protoplasty, również XBC może występować w maksymalnej ilości 21 milionów sztuk. I tak samo jak on, jej działanie opiera się w pełni na sieci P2P. XBC to moneta zdecentralizowana, czyli zapewniająca taką samą stabilność oraz bezpieczeństwo działania jak w przypadku Bitcoin. Bitcoin Cash jest w dalszym ciągu w pełni bezpieczny i odporny na działanie banków i instytucji finansowych, mogących chcieć sterować nią odgórnie. Jakie zatem są różnice pomiędzy XBC a BTC? Ta pierwsza moneta z pewnością jest znacznie bardziej nowoczesna i skalowana, w stosunku do swojego pierwowzoru. Ponadto XBC jest bardzo nowoczesną moneta z wieloma możliwościami, w tym równie z programowania aplikacji.

 

Poznaj najważniejsze różnice pomiędzy XBC a BTC

 

·         W Bitcoin Cash zmieniona została wielkość pojedynczego bloku. Dotychczasowa wielkość wynosząca 1 MB została zwiększona do 8 MB!

 

·         Nowy, wyższy poziom bezpieczeństwa transakcji. Udało się to uzyskać dzięki wprowadzeniu nowego typu sygnatur transakcji. Nosi on nazwę SigHash. Metoda ta zapewnia Replay Protection, która wydatnie przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa portfela sprzętowego i niweluje problem hashowania.

 

·         Nowy algorytm regulacji trudności DAA. Tak samo jak ma to miejsce przy BTC, tak i XBC działa przy użyciu algorytmu proof-of-work. Jednak w przypadku nowej monety zastosowano daleko idące nowe zabezpieczenie. Sprawia ono, że zmiana algorytmu trudności następuje o wiele częściej, bo co 10 minut, a nie co 2 tygodnie, jak ma to miejsce przy BTC.

 

·         Zdecentralizowany develpoing. Kolejna istotna różnica pomiędzy działaniem obu monet to sposób, w jaki prowadzone są prace nad nimi. W przypadku Bitcoin Cash mamy do czynienia ze zdecentralizowanym developingiem. Co to oznacza? Że nad monetą jednocześnie może pracować znacznie więcej osób, przez co rozwijana jest znacznie szybciej i prace przynoszą lepsze rezultaty.

 

·         Wysokość nagrody. Jak wiele można zarobić na kopaniu XBC? Wynik to 12,5 Bitcoin Cash, ale trzeba pamiętać, że kwota ta będzie się zmniejszać, tak samo jak ulegała zmniejszaniu przy Bitcoinie.

 

·         Szybkość wydobywania. Na pewno pamiętacie jak powolną kryptowalutą jest BTC. To co mogło przy niej denerwować, zostało w całości wyeliminowane w XBC. Tutaj szybkość wydobycia pojedynczego bloku to zaledwie 10 minut!

 

Gdzie można kupić Bitcoin Cash

 

Rosnąca popularność Bitcoin Cash sprawia, że tą kryptowalutą interesuje się coraz więcej inwestorów. Widzą w niej potencjał do dużego zarobku i są skłonni kupować ją w naprawdę dużych ilościach. Pojawia się zatem pytanie, gdzie najwygodniej i najszybciej można się w nią zaopatrzyć? To ważna informacja, ponieważ zakup kryptowaluty kiedy ma ona niską cenę, jest jedną z najlepszych decyzji inwestycyjnych, na która można się zdecydować. Pamiętajmy o tym, że każdy z nas może korzystać z wielu różnych sposobów na kupowanie kryptowalut w sieci. Niektóre z nich to przede wszystkim giełdy internetowe, jak również kantory online. Które z tych miejsc okaże się lepszym wyborem? Gdzie otrzymamy korzystniejsze ceny na zakup monet online?

 

Czy warto kupować Bitcoin Cash na giełdzie

 

Ten kto nie miał z nimi do czynienia nigdy wcześniej, może być przekonany że są to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut. Czy rzeczywiście tak jest? Czy giełdy internetowe rzeczywiście pozwalają nam kupować monety w korzystnych cenach i cieszyć się szybkimi oraz bezpiecznymi transakcjami? A może z ich funkcjonowaniem związane są pewne zagrożenia i pułapki, których istnienia nie każdy jest świadom? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Jak działa giełda kryptowalut

 

Sposób jej funkcjonowania jest bardzo podobny do działania wielu innych giełd, w tym papierów wartościowych. Tak samo jak tam, tak i tutaj zakładamy zlecenia na sprzedaż lub kupno kryptowalut po określonej cenie. Wszystko brzmi pięknie i prosto, prawda? W rzeczywistości jednak nie jest to takie kolorowe. Nie zawsze udaje się kupić monety po cenie, jaką sobie zaplanowaliśmy. Kiedy różnice w kursie i naszych założeniach mocno się różnią, transakcja nie zostanie sfinalizowana, a tym samym nie będziemy mogli grać. Można oczywiście realizować takie transakcje ręcznie, jednak to z kolei wymaga całkiem sporej ilości czasu, który musimy poświęcić na śledzenie kursów i notowań.

 

Ile kosztuje kupowanie kryptowalut na giełdzie

 

Kolejne zagadnienie, które nieodłącznie wiąże się z korzystaniem z usług giełd kryptowalut, to opłaty za świadczone usługi. Niestety nie jest tak, że jakakolwiek giełda powstaje charytatywnie i pozwala korzystać ze wszystkich swoich dobrodziejstw w sposób bezpłatny. W jakiś sposób musi ona zarabiać na swoje istnienie, utrzymanie całkiem dużej bazy informatycznej, a także czerpanie zysków dla pracowników. Jak zatem pozyskiwane są przez nią pieniądze? To bardzo proste – poprzez pobieranie opłat transakcyjnych i członkowskich.

 

Dowiedz się jakie są opłaty dla użytkowników giełd kryptowalut

 

·         Opłata założycielska – pierwsza opłata może zostać wniesiona przez każdego użytkownika już w momencie zarejestrowania się na giełdzie i utworzeniu konta użytkownika.

 

·         Opłata członkowska – opłata za korzystanie z giełdy może być pobierana w okresach miesięcznych, kwartalnych, pół rocznych lub rocznych. Zazwyczaj jest naliczana z góry. Może również nosić nazwę opłaty abonamentowej.

 

·         Opłata transakcyjna – dodatkowo, opłata jest pobierana za każdą zrealizowaną transakcję kupna lub sprzedaży kryptowalut, bez względu na to, czy była ona z korzyścią dla nas czy nie.

 

·         Opłata za wypłatę pieniędzy – postanowiłeś zakończyć grać na giełdzie i wymienić swoje kryptowaluty na pieniądz fiducjarny i wypłacić go z giełdy? Nie ma z tym problemu. Pamiętaj jednak o tym, że również za to zostanie pobrana od ciebie odpowiedniej wysokości opłata przez operatora giełdy.

 

Podsumowując, kupowanie Bitcoin Cash lub innych kryptowalut na giełdzie rzeczywiście może odbywać się po wyraźnie korzystniejszych kursach. Ale to nie wszystko. Różnica pomiędzy kursem giełdowym i kursem kantoru (oczywiście jeśli jest na korzyść giełdy), nigdy nie jest tak wysoka, aby pozwolić pokryć pozostałe opłaty, które zostaną nałożone na użytkownika. Sumując je wszystkie, nie tylko od jednej transakcji, ale również opłatę za założenie i prowadzenie rachunku, może się okazać że korzystnie z giełd dla stosunkowo niskich kapitałów w żaden sposób się nie opłaca. Również inwestorzy, którzy nie mają wystarczającej ilości swojego czasu do grania na giełdzie i śledzenia notowań, powinni sięgnąć po alternatywne metody kupowania kryptowalut.

 

Kupuj szybciej i taniej w kantorze internetowym

 

Kantor online zajmujący się sprzedażą, skupem oraz wymianą kryptowalut. Czy takie coś istnieje? Oczywiście że tak. Być może jeszcze nie słyszałeś o miejscu takim, jakim jest coincher.com. Pora jednak nadrobić te zaległości i sprawdzić, co możesz u nas znaleźć. Na początek jednak przybliżmy sposób działania kantorów, informując o ich najważniejszych zaletach i korzyściach wynikających ze współpracy.

 

Czym się różni kantor od giełdy?

 

Różnica jest zasadnicza. W kantorze transakcje są zawierane i realizowane od ręki, po kursie który znamy w momencie wyliczania ceny transakcji. Pozwala to uniknąć późniejszego rozczarowania, wynikającego z tego że za transakcję zapłaciliśmy znacznie więcej, niż mogliśmy się spodziewać. Ponadto kupowanie w kantorach internetowych jest rzeczywiście tańsze, mimo iż kurs wymiany może wydawać się na pierwszy rzut oka dużo droższy. Jak to możliwe?

 

1.      Jeden stały kurs – wchodząc na stronę kantoru, od razzu można sprawdzić ile wynosi aktualny kurs kryptowalut. Co więcej, możesz go również porównać z kursami w innych kantorach i to bez konieczności logowania się do nich czy zakładania konta.

 

2.      Brak opłat – na pewno pamiętacie co pisaliśmy na temat giełd internetowych kryptowalut. Informowaliśmy tam o wysokich opłatach, których jest przynajmniej kilka. Sumując je wszystkie razem, najczęściej się okazuje że koszty korzystania z giełdy kryptowalutowej wielokrotnie przewyższają zyski, jakie możemy uzyskać dzięki niższym kursom. W przypadku kantorów internetowych takie ryzyko nie występuje. Płacimy wyłącznie jedną opłatę, która wynika z kursu monet. Nie dochodzą do tego żadne inne opłaty założycielskie, członkowskie, transakcyjne czy za wypłatę gotówki.

 

Jak wybrać sprawdzony kantor kryptowalut?

 

Specjalnie dla was przeanalizowaliśmy oferty kilkunastu polskich i zagranicznych kantorów kryptowalut. Z nich wszystkich wyłoniliśmy ten jeden, który naszym zdaniem zasługuje na największe zaufanie ze strony użytkowników. Na co padł nasz wybór? Może to być zaskoczeniem lub nie, ale wg naszej oceny, najlepszym kantorem na rynku jest coincher.com.

 

Co wiemy na temat kantoru coincher.com?

 

Jest to polski serwis internetowy, poświęcony wymianie walut fiat na kryptowaluty. W ofercie ma wszystkie największe monety na rynku, w tym również Bitcoin Cash. Kantor jest polskim projektem i jako taki, w całości został napisany w naszym ojczystym języku. To niewątpliwie jego duża zaleta, na którą należy zwrócić uwagę poszukując kantoru idealnego dla siebie. Powinno to docenić przede wszystkim początkujący użytkownicy, którzy mogą czuć się zagubieni i niepewnie w gąszczu niezrozumiałych określeń i terminów, pojawiających się na zagranicznych serwisach.

 

Jakie możliwości oferuje kantor kryptowalut coincher.com?

 

1.      Sprzedaż kryptowalut

Jak już wspomnieliśmy na początku, kantor kryptowalut online coincher.com, specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży kryptowalut. W jego ofercie znajdziemy kilkanaście różnych monet, będących jednymi z najchętniej kupowanych kryptowalut na rynku. Jest tam zarówno bitcoin, litecoin, ethereum oraz Bitcoin Cash. Kryptowaluty można kupować przez 7 dni w tygodniu oraz 24 godziny na dobę. Możliwość samodzielnego sprawdzenia kursu monet w czasie rzeczywistym nie wymaga zakładania konta i logowania się do niego. Dane te są publiczne i dostępne dla każdego zainteresowanego, który wejdzie na stronę kantoru.

 

2.      Skup kryptowalut

Jak działają kantory? Sprzedają one waluty, ale również je kupują. Dokładnie to samo oferuje coincher.com. Jeżeli w twoim portfelu kryptowalut znajduje się Bitcoin Cash lub inne coinsy, których chcesz się pozbyć i zamienić je na pieniądz tradycyjny, możesz to zrobić w ramach serwisu coincher.com. Jest to bardzo szybkie i wygodne, ponieważ nie wymaga transferowania środków na zewnątrz. Transakcje realizowane są w czasie rzeczywistym, a pieniądz fiducjarny będziesz mógł wypłacić na każde konto bankowe prowadzone w złotówkach lub euro, bez dodatkowych opłat.

 

3.      Wymiana kryptowalut

Skoro można sprzedawać i kupować kryptowaluty za pośrednictwem serwisu transakcyjnego coincher.com, powinno również się dać je wymieniać na inne monety. Rzeczywiście, taka możliwość również istnieje. Masz w swoim portfelu litecoin i chcesz je zamienić na bitcoin cash lub inne kryptowaluty? Nie ma żadnego problemu. Zrobisz to równie szybko, przyjemnie i bezpiecznie, jak wykonuje się transakcję sprzedaży lub kupna kryptowalut.

 

W czym coincher.com jest lepszy od innych kantorów?

 

Zastanawiasz się nad korzystaniem z usług innych kantorów internetowych, a nasz artykuł zmusił cię do zastanowienia, czy to dobra decyzja? Pozwól nam się przekonać, że pozostanie przy coincher.com to słuszny wybór.

 

Bezpieczeństwo w coincher.com

 

Tam gdzie w grę wchodzą transakcje finansowe i obracanie zgromadzonym kapitałem, nie ma miejsca na przypadkowe wybory i korzystanie z niesprawdzonych narzędzi. Coincher.com to nowoczesny kantor kryptowalut, który w pełni korzysta z nowoczesnych osiągnięć technologicznych, aby zapewnić twoim transakcjom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Robi to w sposób prosty i nie obciążający działania serwisu i nie wpływający negatywnie na szybkość realizowania transakcji. Użytkownicy serwisu mają do swojej dyspozycji kilka poziomów zabezpieczeń, sprawiających że każda transakcja jest maksymalnie chroniona.

 

·         Szyfrowanie SSL – certyfikaty i klucze szyfrowania zabezpieczają każdą transakcję, niezależnie od jej wartości przed ryzykiem podsłuchania. Te same zabezpieczenia nie pozwalają przejąć loginu i hasła wysyłanego do serwera.

 

·         Login i hasło – to podstawowe narzędzia autentykacji każdego użytkowania. Posiadają zarejestrowane konto w serwisie, można się do niego zalogować podając wyłącznie prawidłową parę danych, czyli login i hasło. Nie powinno się tych danych udostępniać żadnej obcej osobie.

 

·         Dwu etapowe uwierzytelnianie – bezpieczeństwa nigdy za wiele. Coincher.com, aby chronić maksymalnie twoje środki, stosuje podobne systemy zabezpieczeń, jakie spotkać można w bankach. Kiedy zlecasz tam transakcję na obcy rachunek lub niezapisanego odbiorcy, musisz podać kod, wysłany na twój numer telefonu lub adres e-mail. Dokładnie takie samo zabezpieczenie znajdziesz w serwisie coincher.com. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy są świadomi ryzyka związanego z operacjami internetowymi. Pamiętaj, że aby najlepiej chronić swoje pieniądze i kryptowaluty, nie możesz nikomu udostępniać ani swojego loginu, ani hasła. Nie możesz tego również robić w stosunku do konta e-mail, konta Google oraz telefonu.

 

Jakie są dostępne metody 2FA w Coincher.com?

* kod sms wysłany na numer telefonu,

* kod e-mail wysłany na adres poczty,

* kod wysłany w narzędziu Google Authenticator.

 

Co jest potrzebne, aby kupować bitcoin cash w coincher.com?

 

Musisz spełnić kilka warunków, jeśli chcesz dołączyć do grona inwestorów kryptowalut. Spokojnie. Nie są one wygórowane i bez trudu sobie z nimi poradzisz. Oto podstawowe rzeczy, którymi powinieneś dysponować, jeśli chcesz w pełni korzystać z naszych możliwości.

 

1.      Konto bankowe

Posłuży ci ono do wysyłania pieniędzy do kantoru internetowego coincher.com. Konto możesz mieć w dowolnym polskim lub zagranicznym banku. Najlepiej oczywiście sprawdzają się  konta bankowe z obsługą online, dzięki czemu zawieranie transakcji jest nieporównywalnie szybsze i bezpieczniejsze. Pamiętaj, że powinieneś korzystać ze swojego konta bankowego, które zostało zarejestrowane na takie same dane, na które założysz ewentualne konto w kantorze coincher.com. Kantor kryptowalut coincher.com obsługuje płatności  w walutach fiat, takich jak EUR i PLN.

 

2.      Adres e-mail

Chyba każdy posiada dziś adres poczty elektronicznej. Podczas wymiany kryptowalut będzie ci on potrzebny w jednej, ale za to bardzo ważnej sytuacji. Kiedy zlecisz transakcję, w formularzu będziesz musiał podać swój adres e-mail. To właśnie na niego zostanie wysłany numer konta kantoru, na który należy wpłacić odpowiednia kwotę pieniędzy tytułem kupna kryptowlaut. Analogicznie, kiedy zechcesz sprzedać swoje bitcoin cash lub zamienić je na inne kryptowaluty, na twój adres zostanie wysłany pełny adres portfela.

 

3.      Portfel kryptowalut

To będzie twój pierwszy zakup kryptowalut? Chcesz kupić bitcoin cash lub inne monety? Skoro tak, zastanawiałeś się gdzie będziesz je przechowywać? Kryptowalut nie da się wpłacić na rachunek bankowy, z którego korzystasz na co dzień. To dwie zupełnie inne sieci, w których waluty fiat i kryptowaluty funkcjonują zupełnie niezależnie od siebie. Musisz zatem posiadać portfel dla kryptowalut. Założysz go szybko i bezpiecznie w wielu miejscach sieci. Po co jednak się trudzić i tracić czas na porównywanie ofert, kiedy możesz to zrobić również u nas? W kantorze coincher.com każdy użytkownik może założyć dla siebie bezpieczny, szybki i darmowy portfel kryptowalut.

 

Jeżeli posiadasz wszystkie 3 wyżej wymienione rzeczy, możesz przystąpić już teraz do korzystania z usług sprzedaży, kupna i wymiany kryptowalut w kantorze coincher.com. Czy będziesz musiał się rejestrować i logować w kantorze przy każdej transakcji? To zależy od jej wartości.

 

·         Transakcje do 4000 złotych miesięcznie – nie wymagają rejestrowania, weryfikowania i logowania się użytkowania. Limit do 4000 złotych miesięcznie pozwala na błyskawiczne i w pełni anonimowe transakcje bez potrzeby podawania swoich danych personalnych

 

·         Transakcje powyżej 4000 złotych miesięcznie – w przypadku większych transakcji, których wartość przekracza 4000 złotych miesięcznie (dla jednej lub wielu transakcji), konieczne jest logowanie się do swojego konta. Wcześniej musi ono zostać zweryfikowane na podstawie zgodności danych z danymi przelewu bankowego. W tym przypadku pamiętajcie, aby zarejestrować swoje konto na coincher.com dokładnie na takie same dane, na które założone jest konto w waszym banku, z którego zrealizujecie przelew.

 

www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (193)