Bitcoin jak zacząć

Bitcoin jak zacząć
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym wypada poważnie zainteresować się swoimi finansami. Można to robić w kontekście ich oszczędzania lub inwestowania. Jednym z naturalnych pomysłów jest skorzystanie z popularnych narzędzie i metod, takich jak produkty bankowe. Lokaty, konta oszczędnościowe, a dla nieco bardziej wytrawnych użytkowników, również giełdy papierów wartościowych. Na szczęście to nie jedyne możliwości, które mamy dziś do swojej dyspozycji. Jeśli zależy ci na niezależności od centralnych instytucji sterujących wartością pieniądza, cenisz sobie anonimowość w sieci i zależy ci na jak najniższych kosztach operacji i transferów, powinieneś poznać czym są kryptowaluty. Jej przedstawiciel, bitcoin, jest z pewnością najbardziej popularną kryptowalutą na świecie.

 

Kto i kiedy stworzył bitcoina?

 

Za ojca tej pierwszej na świecie kryptowaluty uważa się Satoshi Nakamoto. Jego debiut w sieci miał miejsce w 2009 roku i bardzo szybko jego projekt podbił cały świat. Co wyróżnia bitcoin na tle innych kryptowalut, których dziś mamy kilkadziesiąt? Zanim odpowiemy na te i inne pytania, warto z bliska spojrzeć na to, jak kryptowaluty funkcjonują na rynkach światowych i jakie zabezpieczenia są w nich używane. Czy istnieje możliwość aby podrobić pieniądze elektroniczny, tak jak robi się to z pieniędzmi fiducjarnymi? Oczywiście możliwości takie istnieją. Aby temu przeciwdziałać, wykorzystuje się technologię blockchain. Jej złamanie również jest możliwe, jednak wymaga olbrzymich nakładów pieniędzy i czasu, niewspółmiernych do potencjalnych korzyści, które można odnieść poprzez fałszowanie kryptowalut.

 

1. Bitcoin i jego ograniczona podaż

 

Tym co pozwala odróżnić bitcoin od wielu innych kryptowalut na rynku, jest jego ograniczona podaż. Na pewno spotkałeś się z terminem dodrukowania pieniędzy. Wiele krajów na świecie decyduje się na ten krok, aby podreperować sytuację gospodarczą swojego państwa. Wydaje się to niesamowicie prostym i skutecznym rozwiązaniem. Wydrukowanie dodatkowych milionów i stopniowe wpuszczanie ich na rynek. To jednak tylko pozory. Kiedy w ślad za pieniędzmi nie idzie ich wartość, oznacza to że stają się coraz mniej warte. W konsekwencji każde takie działanie przyczynia się ku upadkowi gospodarczemu takiego kraju i jeszcze większego pogłębienia problemów społecznych i ekonomicznych. Aby podobna sytuacja nie miała nigdy miejsca na rynku kryptowalut, a dokładnie w sektorze bitcoin, jej twórca zabezpieczył się przed tym. Zrobił to naprawdę skutecznie i z pomysłem. Jednocześnie w obiegu może pozostawać wyłącznie 21 milionów bitcoinów. Ani jeden bitcoin więcej nie może znajdować się na rynku. Ilość BTC nieustannie monitorują wszyscy posiadacze. Technologia prezentacja danych dotyczących wartości portfeli BTC, pozwala je nieustannie sumować i sprawdzać saldo, dokładnie tak samo jak robią to bankowe serwery w stosunku do kont klientów. W przypadku BTC ta różnica jest jednak bardzo subtelna. Przede wszystkim świat kryptowalut nie posiada jednego scentralizowanego komputera, pełniącego rolę serwera.

 

2. Jak działa bitcoin w sieci?

 

W jaki sposób może funkcjonować bitcoin jako największa globalna kryptowaluta, skoro nie czuwa nad nią żaden super serwer? Jak możliwe jest realizowanie setek tysięcy transakcji na sekundę, kiedy brakuje super jednostki, zajmującej się ich przeliczaniem. To bardzo proste. Sieć bitcoin można porównać do sieci peer-to-peer, inaczej nazywanej P2P. Nie tak dawno, sieci P2P były jednym ze sposobów na wymianę plików pomiędzy użytkownikami na całym świecie. Pliki te nie były przechowywane na serwerach centralnych, ale na dyskach twardych użytkowników. W rzeczywistości każdy komputer podłączony do sieci P2P stawał się mini serwerem, który udostępniał zasoby innym użytkownikom. Na podobnej zasadzie działają transakcje w sieci BTC. Informacje o transakcjach oraz stanie portfeli są przetwarzane przez super komputery użytkowników, nazywanych górnikami. Ich komputery, czyli koparki, odpowiadają za przeliczanie transakcji oraz sprawdzanie ich wiarygodności poprzez analizowanie zaszyfrowanych kluczy. Opierają się one na technologii blockchain, gwarantującej bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Każda transakcja aby mogła dojść do skutku, np. będzie nią zakup BTC w kantorze internetowym, musi zostać przeliczona odpowiednią ilość razy przez wielu użytkowników. Dopiero kiedy nastąpi wielokrotne potwierdzenie prawidłowości transferu, środki zostają zaksięgowane na rachunku odbiorcy, a wartość portfela nadawcy o taką samą ilość jest pomniejszona.

 

3. Bitcoin ma od zawsze wysoki kurs

 

Patrząc na średni kurs BTC i porównując go z innymi kryptowalutami na rynku, nasuwa się pytanie dlaczego cena bitcoina jest tak wysoka? Odpowiedź jest prosta. Odpowiada za to ograniczona podaż tej kryptowaluty oraz trudności związane z jej wydobywaniem. W rzeczywistości, im coś jest trudniej osiągalne, tym większą uzyskuje cenę. Tak jest np. w przypadku złota, którego wydobywanie angażuje wiele czasu i pracy. Nieprzypadkowo zatem bitcoin jest potocznie nazywany złotem internetu. Jego również się wydobywa, poprzez stosowanie komputerowych sprzętów o dużej mocy obliczeniowej, potocznie nazywanych koparkami. O czym świadczy to, ze BTC jest wysoko wyceniany na światowych rynkach?

 

Bitcoin to najbardziej stabilna kryptowaluta

 

W praktyce oznacza to dwie rzeczy. Po pierwsze, inwestowanie w bitcoin jest bezpieczne, ale nie przyniesie tak dużych i szybkich zysków jak w przypadku mniej popularnych kryptowalut. Po drugie, bitcoin jest znakomitym miejscem do ulokowania swoich oszczędności. Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoje pieniądze są dobrze zabezpieczone, a jednocześnie odporne na inflację oraz poza zasięgiem instytucji bankowych i rządowych, to przeznaczenie ich na kupno kryptowalut BTC jest słuszną decyzją. Musisz pamiętać, że kryptowaluty działają poza systemem rządów państwa i nie są zależne od instrumentów finansowych stosowanych przez banki światowe. Kiedy ceny pieniądza fiducjarnego spadają w zastraszającym tempie, wartość BTC rośnie i kurs się umacnia. Coraz więcej inwestuje w nie swoje pieniądze, dzięki czemu mają one coraz większą siłę nabywczą. Najlepszym momentem na to, aby zakupić dla siebie bitcoina jest czas, kiedy jego kurs jest w dołu. Czy trzeba się tego obawiać? Naturalną reakcję inwestorów jest to, że na widok spadającego kursu odczuwają niepokój. Jednak prawa rynkowe są nieubłagane i tak właśnie działa inwestowanie. Od zawsze wiązało się ono z pewnym ryzykiem. Od tego czy zdecydujemy się go ponieść zależy nasza realna szansa na sukces.

 

Jakie zalety ma oszczędzanie w bitcoinie?

 

·         Bitcoin to najbardziej stabilna kryptowaluta na rynku,

·         Ma najdłuższą historię istnienia, powstała w 2009 roku,

·         Bitcoin to kryptowaluta o najwyższym kursie notowań,

·         Ma ograniczony wolumen do 21 milionów BTC jednocześnie na rynku,

·         Jest akceptowana na całym świecie i można nią płacić w tysiącach miejsce,

·         Bitcoin cieszy się największym zaufaniem użytkowników,

·         Korzystanie z BTC jest bezpieczne dzięki zastosowaniu technologii blockchain,

·         BTC to jedna z najłatwiejszych do kupienia kryptowalut na świecie.

 

Jak zacząć posługiwać się bitcoinem?

 

Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, jak i gdzie kupić BTC. Czy są z tym jakieś problemy? Na szczęście nie. Dostępność kryptowalut jest dziś olbrzymia i każdy może mieć bitcoina w swoim portfelu. Warto zaznaczyć że wcale nie trzeba kupować całego BTC, którego wartość wynosi dziś ok. 35 tysięcy złotych. BTC dzieli się na części, a dokładnie sto milionów części, mających własną nazwę satoshi. Mówi wam to coś? Jest to imię twórcy BTC, który nazywał się Satoshi Nakamoto. Ot, taki jego sposób na upamiętnienie swojej osoby z imienia. Jeżeli zależy ci na tym, aby szybko, bezpiecznie i bez żadnych problemów wejść w posiadane bitcoinów, znamy na to łatwy sposób. Być może ktoś doradzał ci kupowanie bitcoin na giełdzie lub serwisach społecznościowych. W wybranych miastach można również skorzystać z tak sprytnych urządzeń, jak Bitomaty, w których płacąc kartami płatniczymi, można zakupić kryptowaluty. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, jednak my chcemy wskazać na jedno najbardziej naszym zdaniem ciekawe rozwiązanie. Jest nim internetowy kantor kryptowalut coincher.com.

 

Poznaj coincher.com – polski kantor bitcoin

 

Polski projekt internetowy, coincher.com, to jeden z lepszych kantorów kryptowalut na rynku. Z pewnością jest to odważne stwierdzenie, wymagające odpowiedniego udokumentowania i poparcia w faktach. Jak działa kantor kryptowalut wie pewnie każdy z was. Metoda jego działania nie różni się bardzo od klasycznych kantorów online, w których można kupować i wymieniać waluty fiducjarne. Są jednak inne powody, które sprawiają że coincher.com przewyższa funkcjonalnością wiele innych kantorów online, w kórych można kupować kryptowaluty.

 

1. Transakcje bez opłat i prowizji

 

Na czym zarabiają kantory kryptowalut? Oczywiście na dodatkowych opłatach i prowizjach, które towarzyszą praktycznie każdej transakcji. Mogą one być naliczane procentowo od wartości zakupu lub mieć sztywną wysokość, zgodną z cennikiem opłat i prowizji. Dla większości osób miłym zaskoczeniem będzie to, że coincher.com nie stosuje takich opłat. Pojawia się zatem pytanie, jak kantor kryptowalut ma być dochodowy, kiedy rezygnuje z tego typu zarobku? Sekretem działania jest korzystny kurs. Rzecz jasna jest on nieco wyższy niż kurs możliwy do uzyskania na giełdach kryptowalut, jest to jednak cena, którą płacimy za szybką realizację transakcji oraz bezpieczeństwo otrzymania zakupionych środków. W odróżnieniu od innych kantorów kryptowalut, coincher.com ma bardzo korzystny kurs. Ma to zachęcić użytkowników do częstych i dużych zakupów. Tę filozofię zarabiania można porównać do powiedzenia, że lepiej jeść często małą łyżką niż rzadko a dużą. Brak prowizji i opłat to również ukłon w stronę użytkowników, których coincher.com chce zachęcić do korzystania z ich usług.

 

2. Błyskawiczne transakcje bez rejestracji

 

W twoim życiu czas jest bardzo cenny? Potrzebujesz na już kupić niewielką ilość kryptowalut? Użytkownicy coincher.com mogą kupować bitcoina do równowartości 4000 złotych bez rejestrowania konta i weryfikowania tożsamości. Jest to niezwykle duże udogodnienie dla tych, którzy kryptowaluty kupują okazjonalnie i bardzo cenią swoją tożsamość i anonimowość. Możliwość kupowania bez zakładania konta obowiązuje wyłącznie dla transakcji do 4000 złotych miesięcznie. A co jeśli mamy potrzebę kupienia większej ilości kryptowaluty? Z tym również nie ma problemu na coincher.com. Kantor obsługuje transakcje bez względu na wielkość, jednak przy zakupach powyżej równowartości 4000 złotych na miesiąc, konieczne jest założenie konta i jego zweryfikowanie.

 

3. Obsługa dwóch walut fiducjarnych

 

Jak można zapłacić za kupowane w coincher.com kryptowaluty, w tym bitcoin? Sposób zapłaty jest prosty i obejmuje wykonanie przelewu bankowego na podane wcześniej konto prowadzone przez coincher.com. Zaskoczeniem jednak może być to, że kantor akceptuje aż dwie waluty fiat, czyli polskiego złotego PLN oraz euro EUR. Mając na koncie walutowym euro, które pozostały nam z ostatniego wyjazdu na wakacje, możemy pokusić się o to, aby kreatywnie i z korzyścią dla siebie je zaangażować. Przeznaczając euro na zakup kryptowalut, można uniknąć utraty pieniędzy na niekorzystnym kursie wymiany walut. Kurs bitcoina jest oczywiście zmienny i niekoniecznie w tym samym dniu może oznaczać to zarobek na wymianie, ale w perspektywie kilku tygodni lub miesięcy jest to bardzo możliwe. W każdej również chwili można kupować na coincher.com kryptowaluty, płacąc za nie tradycyjną polską walutą, czyli złotówkami.

 

4. Wypłata środków na konto lub w bankomacie

 

Jak przystało na profesjonalny kantor kryptowalut, realizuje on oba typy transakcji. Pozwala zatem nie tylko kupować bitcoin przez internet, ale również sprzedawać nam kryptowaluty. Przykładowo, jakiś czas temu zgromadziłeś pewną kwotę BTC. Dziś jednak pojawiła się potrzeba, aby wymienić je na pieniądz fiducjarny, którym możesz zapłacić za remont mieszkania lub kupić leki. Szukasz więc sposobu na to, aby korzystnie wymienić kryptowaluty na złotówki lub euro. Ponownie z pomocą przychodzi coincher.com. Możesz dokonać transferu kryptowaluty do portfela kantoru, a następnie otrzymać na swoje konto pieniądze w złotówkach lub euro. Do wypłaty możesz podać numer rachunku bankowego swojego konta, jak również numer rachunku przypisany do karty kredytowej lub bankomatowej, aby przyspieszyć proces wypłaty pieniędzy w bankomacie.

 

Jak przechowywać kryptowaluty

 

Kupione przez ciebie bitcoiny przedstawiają naprawdę dużą wartość. Zastanawiasz się zapewne, jaki jest najlepszy sposób na ich przechowywanie. Mamy dobrą odpowiedź. Nie musisz się non stop obawiać o bezpieczeństwo swojej kryptowaluty. Specjalnie dla ciebie coincher.com przygotował możliwość założenia darmowego i w pełni funkcjonalnego portfela kryptowalut. Obsługuje on dostępne w kantorze kryptowaluty, w tym oczywiście BTC. Założenie, jak i samo prowadzenie portfela jest bardzo łatwe, a przede wszystkim bezpłatne. To dobra wiadomość, szczególnie jeśli porównamy koszta prowadzenia portfeli w innych kantorach.

 

Jakie możliwości daje portfel kryptowalut

 

Portfel na bitcoin można porównać do konta bankowego, na którym przechowujesz swoje pieniądze lub otrzymujesz przelewy wynagrodzenia. Podobnie jak rachunki bankowe obsługują konkretny rodzaj waluty, również portfele obsługują jeden rodzaj kryptowalut. Jeżeli zatem posiadasz BTC i ETH, to dla każdej z tych kryptowalut musisz założyć osobny portfel, w którym będą one przechowywane.

 

Korzystając z portfela kryptowalut, możemy na wiele sposobów zarządzać swoimi bitcoinami:

 

·         możliwość transferowania kryptowalut do innych portfeli,

·         możliwość przyjmowania transferów przychodzących,

·         dostęp do historii transakcji,

·         bezpieczne, dwuskładnikowe logowanie,

·         powiadomienia o operacjach na koncie.

 

Czy kryptowaluty w portfelu na coincher.com są bezpieczne?

 

Priorytetem naszego kantoru jest przede wszystkim bezpieczeństwo naszych użytkowników. Niezależnie od tego, czy tylko kupujesz u nas bitcoin i wysyłasz je do zewnętrznego portfela czy decydujesz się założyć portfel u nas i aktywnie z niego korzystać, możesz być pewien że dbamy o bezpieczeństwo każdej transakcji. Nasz kantor coincher.com wykorzystuje nowoczesne metody szyfrowania transmisji danych. Ponadto każdy użytkownik może skorzystać z możliwości dwu składnikowego logowania się do konta oraz autoryzowania w ten sposób transakcji. Dostępne są tzy metody weryfikacji:

 

·         kod wysłany SMS-em,

·         kod wysłany e-mailem,

·         kod z aplikacji Google Authenticator.

 

Wszystko to ma służyć pewności, że nikt nie powołany nie uzyska dostępu do twojego konta i zgromadzonych na nim kryptowalut. Oczywiście przez cały czas należy pamiętać o tym, aby stosować się do ogólnie przyjętych w internecie zasad bezpieczeństwa. Oznacza to posiadanie trudnego do odgadnięcia loginu, mocnego hasła i nie udostępniania tych informacji osobom niepowołanym. Pamiętając o tym, można mieć pewność że korzystanie z coincher.com będzie oznaczać nie tylko liczne korzyści finansowe, wynikające z kupowania bitcoin po dobrej cenie, ale również maksymalnego poczucia bezpieczeństwo o to, że środki są znakomicie chronione.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (0)