Gdzie inwestować w kryptowaluty

Gdzie inwestować w kryptowaluty
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Kryptowaluty to temat numer jeden w środowisku inwestorów. Ludzie w każdym wieku, od nastolatków aż po osoby w wieku emerytalnym, żywo interesują się bitcoinem i możliwością inwestowania i zarabiania na kryptowalutach. Jak w przypadku wszystkich inwestycji, tak i w przypadku kryptowalut na potencjalnych inwestorów czekają pewne pułapki i niebezpieczeństwa. Warto je poznać na samym początku, aby w przyszłości móc je omijać z daleka i wybierać rozwiązania, które są zarówno bezpiecznie, jak i lepiej rokują naszym przyszłym zyskom. Jesteście gotowi na podróż do świata kryptowalut? Chcecie się cieszyć zyskami i zarabianiem w internecie bez wychodzenia z domu? Jeśli tak, zapraszamy do podróżowania po świecie kryptowalut.

 

Co to są kryptowaluty?

 

Jest to alternatywa – wirtualna, dla pieniądza fiducjarnego. Pierwsza krytowaluta zadebiutowała na rynku w roku 2009 i był to bitcoin. Jej twórcą jest dobrze znana w środowisku persona, czyli Satoshi Nakamoto. Dobrze zapamiętać to imię, ponieważ obracając bitcoinem, będziecie wiele razy mieli z nim do czynienia. Jeden bitcoin dzieli się na sto milionów części. Każda z tych części to jeden Satoshi. Warto tą wiedzą błysnąć w towarzystwie i dać się poznać, jako ekspert świata kryptowalut.

 

Dlaczego w ogóle powstał bitcoin

 

Chcąc w coś inwestować, dobrze jest jak najwięcej wiedzieć na ten temat. Wiele osób myślących o tym, aby inwestować w bitcoin w rzeczywistości nie wie nic na temat kryptowalut. Nie zna idei stworzenia tej filozofii ani tego, w jakim celu ten projekt powstał. Czy można w coś inwestować z zyskiem, mając minimalną ilość wiadomości na ten temat? Oczywiście że tak, wymaga to jednak sporo szczęścia. Kiedy w grę wchodzą pieniądze, nie ma miejsca na łut szczęścia, tylko należy bazować na swoim doświadczeniu oraz wiedzy. Bez tego trudno jest podejmować racjonalne i przemyślane decyzje.

 

Alternatywa tradycyjnych pieniędzy

 

Z czym się wiąże korzystania z tradycyjnych pieniędzy? Z wygodą, poczuciem bezpieczeństwa, ale również ryzykiem kradzieży oraz utratą wartości pieniądza. To wszystko sprawiło, że pewien człowiek, Satoshi Nakamoto postanowił znaleźć wirtualną alternatywę dla pieniądza fizycznego. Tak właśnie powstała pierwsza kryptowaluta na świecie, czyli Bitcoin. Jej tworzeniu przyświecał jeden cel – miała być o niebo lepsza od pieniędzy tradycyjnych. Jakie warunki już na starcie powinna spełniać kryptowaluta, aby zdaniem jej twórcy zyskać popularność wśród użytkowników?

 

·         Bezpieczeństwo – Satoshi doskonale wiedział, że ludzie obawiają się nowości. Wszystko co niepoznane, wzbudza obawy i lęk. Kiedy na szali stoją oszczędności ich życia i pracy, tym większe obawy pojawiają się przy korzystaniu z nowości rynkowych. Satoshi Nakamoto wiedział, że jeśli nie sprawi aby Bitcoin był rzeczywiście bezpieczny, kryoptowaluta nie ma szans na sukces. Na szczęście udało mu się ten warunek spełnić. I tak BTC korzysta z wyjątkowego mechanizmu bezpieczeństwa, którym jest zabezpieczenie kryptograficzne, czyli blockchain. Dzięki niemu, nie ma możliwości skopiowania lub podrobienia kryptowalut i wypuszczenia ich na rynek, celem oszustwa milionów użytkowników. W ten również sposób kryptowaluty są chronione przez nagłą utratą wartości, spowodowaną dużą podażą.

 

·         Blockchain – to jedna z największych zalet, którą posiada BTC. Blockchain to inaczej łańcuch bloków danych. Oznacza to, że każda kryptowaluta ma w swoim kodzie zapisane odniesienia do innych kryptowalut, które kiedykolwiek powstały w świecie wirtualnym. Co to oznacza? Że można prześledzić całą historię kryptowalut od jej pierwszej, powstałej w roku 2009. Z tym również wiążą się pewne problemy. Im większy staje się blockchain, tym więcej danych on obejmuje i przeliczenie każdej operacji zajmuje więcej czasu. To właśnie z tego powodu wydobywanie kryptowalut jest kosztowne i nie opłaca się ich podrabiać. Nakład czasu, pracy i kosztów jest zbyt wysoki w stosunku do ewentualnych zysków. Blockchain pozwala sięgnąć głęboko w historię BTC i sprawdzić, gdzie rozpoczęło się istnienie tej konkretnej jednostki.

 

·         Szybkość – błyskawiczne transfery międzynarodowe z użyciem BTC to kolejny cel, który udało się uzyskać Satoshi Nakamoto. Jak sam mówi, wiele razy musiał zlecać międzynarodowe przelewy. Długi czas oczekiwania na ich zaksięgowanie w zagranicznych bankach sprawił, że stracił szansę na rentowne kontrakty. Chciał znaleźć sposób na szybsze transferowanie środków na duże odległości, unikając przy tym kosztownych przewalutowań. Udało się to zlecenie zrealizować, dzięki stworzeniu pierwszej kryptowaluty na świecie. Bazuje ona na ujednoliconym standardzie, akceptowanym we wszystkich krajach świata. Transferowanie kryptowalut nie wymaga również korzystania z systemów bankowych i jest niezależne od innych instytucji finansowych. Pozwala to przyspieszyć czas realizacji operacji i księgować środki również w weekendy oraz inne dni wolne od pracy.

 

·         Niezależność – czy kiedykolwiek doświadczyłeś bolesnej utraty wartości pieniędzy? Jeśli tak, to szczerze współczujemy. Wiele osób pracuje przez całe życie z myślą o tym, aby za odłożone pieniądze wieść szczęśliwe, spokojne i bezproblemowe życie na emeryturze. Gromadzą swoje pieniądze na kontach oszczędnościowych i lokatach, ciesząc się z niewielkiego oprocentowania. Pewnego dnia przychodzi jednak załamanie gospodarki. Nagła utrata wartości pieniądza sprawia, że ich oszczędności z dnia na dzień tracą wartość o 20, 30, a czasami i 50%! To naprawdę katastrofalna wiadomość, która tysiące osób może doprowadzić na skraj załamania nerwowego lub popchnąć ich do odebrani sobie życia. Czy jest sposób, aby się przed tym obronić? Oczywiście że tak. Jest nim BTC. Inwestowanie w kryptowaluty odbywa się poza bankowym systemem i gospodarką sterowaną centralnie przez rządy państwa. Kiedy BTC traci lub zyskuje na wartości, jest to naturalnym następstwem rynku, czyli popytu i podaży. Te dwa czynniki kształtowane są przez użytkowników, a nie kilka osób siedzących u szczytu władzy. Oznacza to, że inwestowanie w kryptowaluty jest przede wszystkim bezpieczne z punktu widzenia ewentualnych manipulacji.

 

·         Ograniczenia – tak tak. Dobrze czytacie. Bitcoin ma również pewne ograniczenia, które działają niczym hamulec bezpieczeństwa w pociągu. Wyobraźcie sobie sytuację, w której chcecie szybko, aczkolwiek bezpiecznie podróżować pociągiem. Kiedy jednak rozpędza się on zbyt mocno, grozi to jego wypadnięciem z toru. Sięgacie wówczas po hamulec bezpieczeństwa, który powoduje stopniowe wyhamowanie całego składu. W przypadku Bitcoina takim hamulcem jest maksymalna ilość BTC, która może pojawić się na rynku. Satoshi Nakamoto przewidział, że perspektywa sterowania kursem BTC będzie bardzo kusząca dla wielu osób i mogą oni próbować wpływać na kurs Bitcoina, zalewając rynek milionami nowych BTC. Aby tego uniknąć, wpisał w kod kryptowaluty specjalne ograniczenie. Mówi ono, że maksymalna ilość jednostek BTC obecnych na rynku nie może być większa niż 21 milionów. Jest to powszechnie znany fakt i świadomość tego, że limit BTC jest ograniczony korzystnie wpływa na stabilny kurs kryptowaluty, zapewniając również poczucie bezpieczeństwa jej użytkownikom.

 

Sposoby na inwestowanie w kryptowaluty

 

Inwestowanie w BTC można porównać z inwestowaniem w waluty. Różnica jest taka, że w przypadku kryptowalut mamy do czynienia ze środkami wirtualnymi, widocznymi w postaci zapisów w portfelach. Inwestować w kryptowaluty można zarówno na internetowych giełdach, jak również bezpieczniej, przy pomocy kantorów online.

 

Inwestowanie w kryptowaluty na giełdzie

 

Internetowe giełdy kryptowalut działają do złudzenia podobnie jak giełdy papierów wartościowych. Oznacza to, że aby móc zacząć na nich grać, należy założyć konto i powiązać z nim swój portfel. Inwestować możemy kryptowaluty, które już posiadamy w tym portfelu lub które zakupimy na giełdzie. Znane z giełd papierów wartościowych rozwiązania, takie jak dźwignie itp. czekają również do wykorzystania na giełdach kryptowalut. Użytkownicy mają również do swojej dyspozycji wiele przydatnych narzędzi, takich jak szczegółowe wykresy kursów, archiwalne notowania czy narzędzia do automatyzacji procesów zakupowych, kiedy cena osiągnie założony pułap.

 

Czy inwestowanie w kryptowaluty na giełdzie wiąże się z ryzykiem?

 

Niestety tak. I nie jest to ryzyko co najmniej małe. Zawieranie transakcji na giełdzie kryptowalut oznacza konieczność podejmowania decyzji w ułamkach sekund. Często nie mamy do tego wystarczającej ilości informacji, pozwalających nam dobrze poznać sytuację rynkową i upewnić się, czy w ślad za taką decyzją nie idą jej fatalne skutki. Inwestowanie na giełdzie kryptowalut z pewnością może przynieść ciekawe i duże zyski, jednak wymagane do tego jest pewne doświadczenie i umiejętności, których zwykle brakuje początkującym osobom. Nie rzadko ulegają one presji czasu i dają się omotać sytuacji, która została z góry zaplanowana, z myślą o takich osoba jak właśnie oni. Jeśli mimo wszystko ktoś chce podjąć to ryzyko i rozpocząć grę na giełdzie kryptowalut, powinien robić to ostrożnie i na początek inwestować stosunkowo niewielkie kwoty. W razie wystąpienia ewentualnej straty, pozwoli to ograniczyć je do minimum.

 

Dywersyfikacja a inwestowanie na giełdzie kryptowalut

 

Nawet doświadczeni inwestorzy, którzy dobrze wiedzą jak działa giełda i jakie narzędzia mają do swojej dyspozycji, również mogą popełniać kosztowne pomyłki. Co robią, aby minimalizować ryzyko ich wystąpienia? Przede wszystkim należy dywersyfikować środki, które chcemy inwestować. Co to oznacza? Nie należy inwestować wszystkich pieniędzy w jedną kryptowalutę. Zamiast tego, kapitał należy podzielić na kilka mniejszych części i każdą z nich inwestować w coś zupełnie innego. W przypadku wystąpienia straty, pozwala to ograniczyć stratę do minimum. Dywersyfikowanie w inwestycji często spotyka się z niezrozumieniem ze strony początkujących inwestorów. Nie wyobrażają sobie oni tego, jak to możliwe że ktokolwiek na własne życzenie godzi się ograniczać swoje zyski. Tymczasem dywersyfikacja jest przejawem rozsądnego podejścia do spraw inwestycyjnych i przejawem gospodarności w zarządzaniu pieniędzy. Inwestorzy dywersyfikujący swoje inwestycje, mogą być spokojni o płynące z nich zyski i wiedzą, że jeśli jedna z decyzji przyniesie im straty, kilka pozostałych w dalszym ciągu będzie dla nich zarabiać.

 

Co zamiast giełdy kryptowalut?

 

Czy jeszcze można w jakiś sposób inwestować w kryptowaluty, jeśli nie przy pomocy giełdy? Oczywiście że tak. Kolejnym narzędziem jest kantor internetowy. Nikomu chyba nie musimy wyjaśniać, na jakich zasadach funkcjonuje kantor online z kryptowalutmi. Schemat jego działania jest podobny do tego, jak funkcjonują kantory walutowe w sieci. Przykładem jednego z legalnie działających kantorów z kryptowalutami w internecie jest coincher.com. Jest to w całości polski projekt, którego dużą zaletą jest to, że informacje są prezentowane w naszym ojczystym języku.

 

Jak inwestować w kryptowaluty z pomocą kantoru online

 

Kantory internetowe zostały stworzone po to, aby ułatwiać życie człowiekowi. Ich zadaniem jest pomoc w realizacji transakcji kupna i sprzedaży kryptowalut. Odbywa się to w sposób automatyczny, wykorzystujący technologię przelewów bankowych oraz transferów kryptowalut. Kupując na coincher.com bitcoiny, nie ryzykujesz tego, że transakcja zostanie zawarta po niekorzystnym dla ciebie kursie. W momencie jej zatwierdzania, otrzymujesz komplet informacji dotyczących ceny, po jakiej zostanie ona zrealizowana. Jeśli się rozmyślisz, w każdym momencie możesz się wycofać z niej. Transakcja jest przez ciebie finalizowana dopiero wtedy, kiedy wykonasz przelew bankowy na konto kantoru. Masz na to od 12 do 24 godzin od momentu zatwierdzenia ceny.

 

Dlaczego warto kupować bitcoin na coincher.com?

 

Kupowanie w kantorach przez wiele osób nie jest traktowane jak inwestowanie. Tymczasem my mamy zupełnie inne zdanie na ten temat. Uważamy że inwestować w kryptowaluty można z pomocą wielu narzędzi, które nie zawsze muszą być giełda. Kantor coincher.com pozwala kupować coincher.com po niższym kursie i sprzedawać, kiedy cena kryptowalut wzrośnie. Czyż właśnie nie tak działa podstawowy model inwestycji?

 

Jakie korzyści daje coincher.com?

 

Podejmując odważną decyzję o inwestowaniu w kryptowaluty, należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Jest to z pewnością decyzja śmiała i wymagająca odwagi. Jednak nie wystarcza ona do tego, aby zyskać oczekiwane zyski. Musimy zdawać sobie sprawę że wszędzie tam, gdzie pojawiają się wahania kursowe, istnieje realne widmo straty. Dążąc do jego zminimalizowania, można pogodzić się z mniejszymi zyskami, kosztem większego poczucia bezpieczeństwa. Na taki krok decydują się często użytkownicy kantorów internetowych. Zamiast inwestować na giełdzie, są skłonni pogodzić się z mniejszymi zyskami kupując bezpiecznie kryptowaluty w kantorach. Prezentowane tam kursy są uśrednione i bardziej stabilne niż w przypadku notowań giełdowych. Możliwe wahania rekompensowane są wyższymi kursami w stosunku do notowań giełdowych. Dzięki temu, można uniknąć zakupu lub sprzedaży kryptowalut po mocno niekorzystnym kursie. Poznaj wszystkie zalety, jakie oferuje swoim użytkownikom internetowy kantor kryptowalut coincher.com.

 

1. Transakcje bez opłat

 

Miłym zaskoczeniem dla każdego, kto korzysta z usług kantoru coincher.com będzie to, że serwis nie pobiera dodatkowych opłat od zrealizowanych transakcji. Zarobek kantoru zawarty jest w kursie kryptowalut, który tylko w małym stopniu jest wyższy od kursów giełdowych. Przeliczając ile będzie kosztowała cię transakcja zakupu bitcoin na coincher.com, nie musisz brać pod uwagę żadnych dodatkowych opłat. Po prostu korzystasz z internetowego kalkulatora online, który prezentuje rzeczywiste i wiarygodne koszta każdej z operacji.

 

2. Dostępność 24/7

 

Chcesz kupować bitcoin i inwestować w kryptowaluty o każdej porze dnia i nocy? Łączysz pracę zawodową z pasją, jaką jest inwestycja w rynek kryptowalut? Masz czas zajmować się swoim hobby tylko wieczorami lub nocą? Świetnie się składa! Internetowy kantor kryptowalut działa online i jest dostępny 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu w każdej chwili możesz wejść do serwisu i zakupić taką ilość BTC, jaką potrzebujesz!

 

3. Szybkość

 

Jak szybko realizowane są transakcje w serwisie coincher.com? Bardzo szybko. Zakupione kryptowaluty pojawią się w Twoim portfelu już po kilku do kilkunastu godzin od zlecenia transakcji. Od tej pory są całkowicie do twojej dyspozycji. Możesz je wysyłać, transferować, przechowywać lub inwestować.

 

4. Portfel

 

Kantor kryptowalut coincher.com udostępnia swoim użytkownikom bezpłatny portfel do przechowywania bitcoinów i innych kryptowalut. Jeśli po raz pierwszy w swoim życiu kupujesz kryptowaluty, być może nie posiadasz jeszcze portfela, w którym będziesz je przechowywać. Pora to zmienić. Portfel dostępny na coincher.com jest portfelem internetowym, do którego masz dostęp online. Zgromadzone na nim kryptowaluty są w pełni bezpieczne i świetnie chronione, m.in. przez dwu składnikowe uwierzytelnianie. Prowadzenie portfela nic nie kosztuje!

 

5. Wiele kryptowalut

 

Pamiętaj, że twoje inwestycje w kryptowaluty nie muszą się ograniczać wyłącznie do tych najbardziej popularnych jak Bitcoin. W serwisie coincher.com można zakupić również wiele innych kryptowalut w korzystnych cenach. Zaliczyć do nich można etherum, litecoin i wiele innych. Dla każdej z tych kryptowalut możesz założyć osobny i w pełni darmowy portfel!

 

6. Zakupy bez limitów

 

Spotkałeś się z limitami transakcyjnymi, stosowanymi w innych kantorach? Nie chcesz aby jakiekolwiek ograniczenia stanęły ci na drodze do udanych inwestycji? Skoro tak, powinieneś założyć konto na coincher.com i właśnie tutaj kupować swoje kryptowaluty. Użytkownicy niezarejestrowanie mogą realizować transakcję na maksymalną kwotę 4000 złotych miesięcznie. Mając zarejestrowane i zweryfikowane konto, można kupować kryptowaluty bez żadnych ograniczeń.

 

 

Teraz już wiesz, że jeśli inwestować w kryptowaluty, to tylko bezpiecznie i wygodnie. Miejscem, które łączy w sobie wszystkie te cechy jest internetowy kantor coincher.com, pozbawiony opłat transakcyjnych.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (0)