Gdzie mogę zapłacić bitcoinem

Gdzie mogę zapłacić bitcoinem
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Bitcoin na dobre zadomowił się w świadomości milionów ludzi na całym świecie. Wraz z jego pojawieniem się, nastała zupełnie nowa era. Pieniądz tradycyjny, nazywany fiducjarnym, w końcu doczekał się godnej alternatywy. Kryptowaluty opanowały serca i umysły inwestorów, rozbudzając pragnienia i marzenia o naprawdę dużych zyskach i dając zupełnie nowe możliwości inwestowania. Jednak kryptowaluty powstały nie tylko z myślą o inwestorach, ale o każdym z nas. Bez względu na to, ile masz lat, jakie masz wykształcenie, czym się zajmujesz i jakie masz zainteresowania, możesz posługiwać się kryptowalutami w codziennym życiu. Jest to znacznie łatwiejsze niż ci się wydaje. Pomimo tego, że o bitcoinie i innych kryptowalutach rozmawiamy najczęściej w kontekście inwestycji lub prowadzenia biznesu, to mają one takie samo zastosowanie jak normalny pieniądz fiducjarny. Co to oznacza? Że kryptowalutami coraz częściej możemy posługiwać się na co dzień, płacąc za klasyczne wydatki. Poniżej przedstawiamy kilka możliwości wykorzystania kryptowalut w życiu codziennym.

 

Zakupy bitcoinem w sklepach spożywczych

 

W Europie Zachodniej coraz popularniejsza staje się możliwość płacenia kryptowalutami za zakupy spożywcze. Zarówno duże sieci marketów, jak i mniejsze delikatesy umożliwiają swoim klientom realizowanie transakcji przy pomocy kryptowalut. Niewątpliwie należy to potraktować jako ukłon w stronę użytkowników, jak również wszystkich osób, którzy cenią sobie wygodę, bezpieczeństwo oraz anonimowość posługiwania się kryptowalutami. W jaki sposób można płacić kryptowalutami za zakupy spożywcze w sklepie? Czy jest to skomplikowane i czy potrzebna jest do tego karta płatnicza? Otóż nie. Wszystko co będzie nam potrzebne, to odpowiednia aplikacja w telefonie, pełniąca rolę portfela kryptowalut. Wykorzystując technologię NFC, możliwe będzie wykonanie płatności zbliżeniowych właśnie z wykorzystaniem kryptowalut. W ten sposób można płacić zarówno za niewielkie zakupy, np. napoju, jak i duże, tygodniowe zakupy zajmujące cały wózek.

 

Kryptowaluty a kawa, lody i ciastko

 

Zarówno sieciowe kawiarnie, jak i niezależne lokale gastronomiczne przekonały się, że zyskają udostępniając klientom płatności kryptowalutami. Bezsprzecznie głównymi ich użytkownikami jest młode i świadome społeczeństwo. Ta grupa klientów bardzo chętnie wydaje zarobione przez siebie środki finansowe, które właśnie często są kryptowalutami. Mogąc nimi płacić za kawę lub ciastko w kawiarniach, zachęca to ich do częstszego ich odwiedzania. Tu również sposób płatności coinsami jest bardzo prosty i wystarczy dokonać zbliżenia telefonu do czytnika kart, aby odpowiednia suma kryptowalut została ściągnięta z portfela.

 

Rezerwuj noclegi i płać za hotel bitcoinem

 

Do tej pory większość z nas przyzwyczaiła się do tego, że wszelkiego rodzaju usługi noclegowe i gastronomiczne musiały być opłacane gotówką lub karta płatniczą. Tymczasem również hotelarze dostrzegli bardzo duży potencjał, jaki dają im kryptowaluty. Z uwagi na to, że bardzo często posługują się nimi zamożni biznesmeni i przedsiębiorcy, chętnie wydający swoje pieniądze, naturalną kolejnością było uruchomienie tego kanału płatności w ich obiektach. Dzięki temu za podróże służbowe i prywatne można płacić kryptowalutami przy pomocy portfela elektronicznego lub wysyłając tranfer do portfela hotelu. Obie metody są bardzo proste do zrealizowania i mają jeszcze jedną, niebywale ważną zaletę. Jaką? Gwarantują anonimowość. Podróżowanie po świecie i korzystanie z hoteli może mieć różny cel. Nie zawsze chcemy się nim dzielić z innymi ludźmi lub ułatwiać im odnalezienie nas. Płacenie za usługi hotelowe kartami płatniczymi, zawsze daje możliwość prześledzenia transakcji i wytropienia posiadacza karty. Dlatego coraz więcej osób dbających o prywatność, posługuje się kryptowalutami jako środkiem płatniczym, który nie pozostawia po sobie śladu.

 

Sklepy internetowe i płatności bitcoinem

 

Kryptowaluty stały się globalnym środkiem płatniczym. Jedną z ich największych zalet jest to, że korzystanie z nich nie wymaga wymiany pieniędzy na inne waluty, co oczywiście wiąże się z różnicami kursowymi i częściową utratą środków. Bitcoin jest największą i najstarszą kryptowalutą na świecie i jako taka, jest akceptowana w niemal wszystkich krajach. Oznacza to, że jej posiadacze mogą kupować wygodnie, szybko i bezpiecznie w sklepach na całym świecie, płacąc za swoje zakupy właśnie za pomocą kryptowalut. Takie zakupy są wygodniejsze z kilku powodów:

 

·         kryptowaluty niemal natychmiast docierają do sklepu, umożliwiając błyskawiczną realizację zamówienia,

·         klient nie traci pieniędzy na niekorzystnym kursie przewalutowania,

·         klient nie ponosi opłat za przelewy międzynarodowe,

·         chcąc zachować pełną anonimowość, płacenie kryptowalutami pozwala mu na to.

 

Już obecnie największe światowe sklepy internetowe wprowadziły możliwość płacenia bitcoinem oraz wieloma innymi, najważniejszymi kryptowalutami. Z tej możliwości chętnie korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Wszyscy z nich są świadomi korzyści, jakie dają tanie i szybkie oraz bardzo bezpieczne transfery kryptowalut na każdą odległość na świecie.

 

Setki innych firm

 

Każdego dnia przybywa firm, które wdrażają płatności kryptowalutami. Robią to z pełną świadomością, wiedząc że jest to jeden ze sposobów, aby podnieść swoją konkurencyjność na rynku. Kiedy o klienta walczy więcej firm, nie wystarczy konkurować tylko cenami, ale również lub przede wszystkim sposobem ich obsługi. Zalicza się do tego również udostępnienie wielu form płatności. Dzięki temu że kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, a łatwość posługiwania się nimi jest dostępna również dla dzieci i młodzieży, oczywistym wydaje się konieczność udostępnienia takiego kanału płatności.

 

Jakie firmy dziś pozwalają płacić za produkty lub usługi kryptowalutami?

 

·         księgarnie,

·         wybrane stacje paliw,

·         firmy cateringowe,

·         wypożyczalnie samochodów,

·         kwiaciarnie,

·         lokale gastronomiczne,

·         obiekty noclegowe,

·         przewoźnicy miejscy,

·         parkingi,

·         operatorzy telefonii komórkowej,

·         wiele innych firm z sektora handlu i usług.

 

Co zrobić, aby móc płacić kryptowalutami?

 

Chcesz się przekonać jak w praktyce wygląda korzystania z kryptowalut? Czy płacenie bitcoinem jest wygodniejsze i bezpieczniejsze niż posługiwanie się plastikowymi kartami płatniczymi lub pieniędzmi? Jeśli tak, to zachęcamy cię do tego, aby zdobyć na próbę pierwsze bitcoiny i poznać sposób posługiwania się nimi. Będzie potrzebnych Ci do tego kilka rzeczy:

 

1.      Portfel dla kryptowalut,

2.      Kryptowaluty.

 

Czym jest portfela bitcoin?

 

Zastanawiałeś się nad tym, gdzie będą przechowywane twoje kryptowaluty? Czy zostanie stworzone dla nich jakieś specjalne konto, na którym będą mogły być bezpiecznie przechowywane? Oczywiście ich twórcy pomyśleli o tym. Miejscem, gdzie zdobyte przez ciebie monety będą się znajdować jest portfel elektroniczny. Przypomina on swoim działaniem tradycyjny portfel na pieniądze, z tą różnicą że posługujesz się nim w świecie wirtualnym. Można go przyrównać do konta bankowego, na które wpłacasz swoje pieniądze i wypłacasz kartą lub przelewami. Tak samo jest w przypadku kryptowalut zgromadzonych w portfelu. Możesz nimi płacić wysyłając transfery na inne portfele. Aplikacja lub portfela www pozwala ci zarządzać swoimi środkami online, z każdego urządzenia podłączonego do sieci. Możesz również wybrać portfele offline, które są bezpieczniejsze w obsłudze, ale nie tak wygodne. Dostęp do nich możliwy jest dopiero po ich aktywowaniu. Mogą mieć np. postać klucza USB, który należy podłączyć do komputera i dopiero w taki sposób otrzymujemy dostęp do konta.

 

Poszukując najlepszych ofert portfeli kryptowalut na rynku, możemy spotkać się z kilkoma określeniami:

 

·         hot wallet – są to tzw. portfele gorące, czyli cały czas online

·         cold wallet – są to natomiast portfele zimne, czyli offline.

 

To, na jaki rodzaj portfela się zdecydujesz ty, zależy tak naprawdę wyłącznie od ciebie. Pamiętaj, że jeśli zamierzasz korzystać z kryptowalut wyłącznie z domu, wysyłając pieniądze z portfela przy pomocy prywatnego komputera, portfel zimny nie będzie dużym utrudnieniem. Natomiast jeśli często podróżujesz po świecie i często wysyłasz transfery bitcoinem, może się okazać że portfel online będzie wygodniejszy, jednak wcale nie tak bezpieczny, jak można tego oczekiwać.

 

Skąd wziąć kryptowaluty?

 

Przejdźmy teraz do zasadniczej kwestii. Aby móc płacić bitcoinem lub innymi kryptowalutami, musimy je oczywiście zdobyć. Czy jest to łatwe? W jaki sposób możemy wejść w ich posiadanie? Mamy na szczęście dobrą wiadomość. Jest to znacznie łatwiejsze, niż można się spodziewać. W internecie istnieje kilka sposobów, aby stać się legalnymi właścicielami kryptowalut. Najczęściej wykorzystywane z nich to giełdy bitcoin oraz internetowe kantory kryptowalut. My opiszemy ten drugi sposób zdobycia kryptowalut, który wydaje nam się nie tylko szybszy, ale również bezpieczniejszy i łatwiejszy do zrealizowania.

 

Jak działa kantor online z kryptowalutami

 

Jesteśmy przekonani że większość z Was przynajmniej raz w swoim życiu miała do czynienia z kantorem walut online. Czy to kupując walutę na wakacje, czy do celów zawodowych. Kiedy na świecie nie było jeszcze kantorów internetowych, jedyną opcją było korzystanie z usług kantorów stacjonarnych. To oczywiście nie było ani tak bezpieczne, ani wygodne jak transakcje online. Dlaczego? Ponieważ konieczne było opuszczenie domu i udanie się do kantoru. Pochłaniało to całkiem sporo czasu. Ponadto, w drodze do kantoru lub z kantoru do domu, bardzo często zdarzały się napady na osoby, które miały przy sobie dużą ilość gotówki. W sytuacji zagrożenia życia, najczęściej traciły one wszystkie posiadane przy sobie pieniądze. Nie trudno sobie wyobrazić, jak wielkim było to zagrożeniem i z jakimi obawami wiązało się wyjście do kantoru. Pierwsze kantory online pojawiły się około 2000 roku. To właśnie wtedy nastąpił niezwykle szybki rozwój internetu, który stał się dostępny dla niemal każdego człowieka. W związku z tym doszło również do masowego pojawiania się na rynku kantorów internetowych. Pozwalały one na bezgotówkowe zawieranie transakcji kupna, sprzedaży oraz wymiany walut. Aby takie operacje mogły być zrealizowane, konieczne było posiadanie rachunku bankowego, z którego wysyłało i na które przyjmowało się waluty.

 

Dokładnie na takiej samej zasadzie działają dzisiejsze kantory kryptowalut, takie jak coincher.com. Jest to jeden z pierwszych polskich kantorów kryptowalut online, który bardzo zaskarbił sobie sympatię i zaufanie użytkowników. Jak udało im się to zrobić? Jest to tym bardziej ciekawe, jeśli weźmiemy pod uwagę że polscy użytkownicy internetu są jednymi z najbardziej podejrzliwych na świecie i nie łatwo zachęcić ich do korzystania z różnego rodzaju nowinek technologicznych.

 

Co odróżnia kantor coincher.com od konkurencji?

 

1. Łatwa obsługa

Nikt nie lubi czuć się zagubiony w sieci. Szczególnie jeśli ma korzystać z usług serwisów pośredniczących w obrocie jego pieniędzmi. Oszczędności, na które bardzo często pracujemy przez długi czas, są dla wielu osób zabezpieczeniem na całe życie. Oddanie ich w ręce niesprawdzonego serwisu, do którego nie czujemy zaufania i nie mamy pewności, że rozumiemy wszystkie informacje umieszczone na jego stronie, mogłoby zostać uznane za lekkomyślność. Na szczęście w przypadku kantoru coincher.com jest zupełnie inaczej. Jak już wspomnieliśmy, serwis w całości został stworzony w języku polskim. W takim właśnie języku prezentowane są wszystkie znajdujące się w nim informacje. Obsługa serwisu, zakładanie konta, realizowanie transakcji czy przeczytanie regulaminu świadczenia usług nikomu nie będzie sprawiać trudności. Jest szybkie i zrozumiałe dla każdego, nawet początkującego użytkownika sieci.

 

2. Stały, pewny kurs

Ideą działania kantorów jest szybkie i bezpieczne realizowanie transakcji. Aby było to możliwe od ręki, kursy w kantorach są zwykle nieco wyższe niż kursy w notowaniach giełdowych. Nadwyżka w kursie stanowi bowiem zarobek dla właściciela kantora. Wydawać by się mogło, że skoro istnieje szansa na to, aby kupić kryptowaluty taniej niż na coincher.com, należy to zrobić i zacząć korzystać z giełd kryptowalut. Nic bardziej błędnego. Gra na giełdach obarczona jest całkiem sporym ryzykiem, którego niestety nie uda się zawsze uniknąć. Wystarczy jedna nieprawidłowo zawarta transakcja, aby zakupić lub sprzedać kryptowaluty po bardzo niekorzystnym kursie. Jest to szczególnie dużym zagrożeniem dla początkujących użytkowników, którzy mogą czuć się niepewni na giełdzie, w otoczeniu wielu narzędzi i rozwiązań, których zasad działania nie do końca są pewni. Kupno kryptowalut w kantorze coincher.com jest dla nich znacznie lepszym rozwiązaniem. Jeszcze przed zawarciem transakcji mogą poznać kurs, po jakim zostanie ona zrealizowana i szybko wyliczyć ilość BTC, którą otrzymają za wybraną kwotę.

 

3. Dwie waluty fiat

W jaki sposób można w kantorze coincher.com zapłacić za kupowane kryptowaluty? Sposób jest jeden – wysyłając pieniądze przelewem bankowym na konto kantoru. Tu jednak jest mie zaskoczenie. Kantor kryptowlaut coincher.com obsługuje transakcje w dwóch popularnych walutach fiducjarnych, do których dostęp ma każdy z nas. Pierwsza z nich to klasyczny polski złoty PLN. Druga waluta to natomiast euro EUR. Proces kupowania kryptowalut w kantorze coincher.com jest niezwykle prosty i intuicyjny. Wystarczy wypełnić krótki formularz, wybierając w nim monety, które chcemy zakupić. Następnie należy podać wartość transakcji, wpisać adres swojego portfela, na który płatność zostanie wykonana i uzupełnić formularz z podstawowymi danymi, w tym z adresem e-mail. Jest to jedna z najważniejszych danych. To właśnie na adres poczty elektronicznej zostanie wysłana wiadomość z instrukcją wykonania przelewu oraz dokładnym adresem portfela kantoru coincher.

 

4. Bezpłatny portfel kryptowalut

Nie wiesz co wpisać w polu adresu portfela kryptowalut w formularzu zakupu? Oznacza to, że nie masz jeszcze założonego portfela. Bez tego niestety nie będzie można zrealizować twojego zakupu. Pamiętaj, że nie musisz korzystać z usług zewnętrznych serwisów, umożliwiających zakładanie i prowadzenie portfeli kryptowalut. Taki sam portfel, oferujący równie dużą ilość funkcjonalności możesz założyć w kantorze coincher.com. Samo założenie i prowadzenie portfela nic nie kosztuje. Jego posiadanie jest szczególnie przydatne wtedy, jeśli planujesz często zawierać transakcję w coincher. Portfel w ramach tego samego serwisu znacząco przyspiesza czas realizowania transferów.

 

5. Mikropłatności w coincher.com

Użytkownicy coincher.com mają do swojej dyspozycji znacznie więcej rzeczy, niż tylko możliwość kupowania i sprzedawania monet. Nie każdy kantor kryptowaluty oferuje tak szerokie spektrum usług jak coincher.com, dlatego tym bardziej warto się bliżej nimi zainteresować. Jedna z nich to wspomniane mikropłatności. Co to takiego? Są to bardzo szybkie płatności kryptowalutami na niewielkie kwoty pieniędzy. Średnio od 30 do 150 złotych. Mikropłatności można wykorzystywać do wielu celów, np. doładowywania kont w grach komputerowych, kupowania doładowań do telefonów komórkowych czy kupowania jedzenia z dostawą na miejsce.

 

Jak widzisz, wcale nie tak trudno jest wejść do świata kryptowalut i zacząć nimi płacić w sieci za małe i duże zakupy. Nie ma lepszego sposobu wg nas, aby przekonać się czy kryptowaluty są odpowiednie dla ciebie, jak po prostu zakupić ich pewną ilość i w praktyce sprawdzić ich sposób działania.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (1)