Gdzie sprzedać bitcoin

Gdzie sprzedać bitcoin
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Stałeś się posiadaczem Bitcoina już jakiś czas temu? Długo nim obracałeś, zarabiając przy tym całkiem satysfakcjonujące pieniądze? Teraz jednak przyszedł czas, kiedy trzeba sprzedać kryptowaluty i zamienić je na inne monety, tudzież pieniądz fiducjarny. Powodów tej sytuacji może być naprawdę bardzo wiele. Od konieczności włożenia pieniędzy w remont mieszkania, zakup nowego samochodu czy inwestycje w nieruchomości. Bez względu na to, jaki jest powód pozbycia się kryptowalut, pozostaje zadać sobie pytanie, gdzie można sprzedać Bitcoin, aby uzyskać za niego najlepszą cenę. Mamy odpowiedź na to pytanie.

 

Szybka sprzedaż kryptowalut online

 

Waluta wirtualna, którą niewątpliwie jest bitcoin ma wiele zalet. Przede wszystkim to, ze można się nią posługiwać w internecie. To znacząco przyspiesza czas realizacji poszczególnych transakcji. Ponadto, handlowanie walutami online jest wielokrotnie bardziej bezpieczne. Nie ma ryzyka kradzieży pieniędzy w drodze do kantoru lub otrzymania fałszywych banknotów. Nie można również zapominać o wygodzie, którą zapewnia nam kryptowaluta i handel nią w internecie. Masz możliwość sprzedaży swoich monet o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od tego czy jest to dzień roboczy czy wolny. Co więcej, masz wiele możliwości na korzystne sprzedanie kryptowalut. Poniżej opisujemy kilka z nich.

 

Sprzedaż kryptowalut na giełdach internetowych

 

Na pewno znasz przynajmniej kilka giełd online do handlu kryptowalutami. Wybranie jednej z nich jest pierwszym co może przyjść do głowy inwestorowi. Czy jednak zawsze sprzedaż bitcoin na giełdzie będzie dobrym wyborem? Niekoniecznie. Poza podstawowymi zaletami, handlowanie na giełdach kryptowalut ma również sporo wad. Niektóre z nich są na tyle duże, że trzeba się poważnie zastanowić nad tym, czy rzeczywiście opłaca się tam wchodzić ze swoim kapitałem.

 

Jakie zagrożenia czekają na inwestorów na giełdach kryptowalut?

 

·         Ukryte koszty

Czy spotkałeś się kiedyś z opinią swoich znajomych, który narzekali na giełdy kryptowalut, twierdząc przy tym że zostali przez nie oszukani? Być może nie wiedziałeś do końca o co chodzi i nie chciałeś również dopytywać. Teraz masz szansę aby to lepiej zrozumieć. Bardzo wiele giełd online kryptowalut, jeśli nie wszystkie, stosuje opłaty manipulacyjne i transakcyjne, liczone od każdej wykonanej transakcji. Niezależnie od tego, czy uda ci się sprzedać bitcoin z zyskiem czy nie, twój rachunek zostanie obciążony opłatą transakcyjną. Jaka jest jej wysokość? Może być różna – od kilkudziesięciu złotych, do nawet kilkuset lub kilku tysięcy, zależnie co mówi na ten temat regulamin. W tabeli opłat mogą bowiem znajdować się zapisy, które wyjaśniają że dla transakcji np. powyżej 10 000 złotych, opłata transakcyjna wyniesie 10 procent. Oznacza to rachunek na 1000 złotych za jedną transakcję.

 

·         Ryzyko kursowe

Kolejna sprawa to ryzyko związane z wahaniem kursów. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że handlowanie kryptowalutami nie jest bezpieczne w 100%. Jak w przypadku każdej inwestycji, mamy do czynienia z wahaniami kursów. Jeżeli niekorzystnie trafisz w czasie na dołek w cenie kryptowalut, będzie to oznaczało że odnotujesz dużą stratę przy sprzedaży. Oczywiście fakt, że nie zarobiłeś na sprzedaży lub wymianie, nie uprawnia Cię do tego aby zostać zwolniony z opłaty transakcyjnej. W praktyce tracisz zatem dwa razy: na niekorzystnym kursie wyceny oraz na opłacie transakcyjnej.

 

Czy istnieje bezpieczna i korzystna sprzedaż kryptowalut?

 

Można się teraz poważnie zastanowić nad tym, czy rzeczywiście warto decydować się na sprzedaż BTC na giełdach kryptowalut? Biorąc pod uwagę ewentualne ryzyko, na takiej transakcji można wyjść jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. Tymczasem są inne, alternatywne sposoby na sprzedaż kryptowalut, które mogą nam przynieść wymierne korzyści i w dalszym ciągu są tak samo wygodne, szybkie i bezpieczne w obsłudze, jak wcześniej wymieniony. Metodą tą jest sprzedaż kryptowalut w kantorze internetowym.

 

Co to takiego internetowe kantory kryptowalut?

 

Działalność serwisów kantorowych jest obecna w Polskim internecie już od wielu lat. Początkowo, pierwsze kantory walut nie były darzone dużym zaufaniem. Musiało upłynąć trochę czasu, aby Polacy przekonali się że wymiana walut w sieci jest korzystniejsza, niż obsługa ich transakcji w kantorach stacjonarnych. Dziś trudno znaleźć osobę, która choć jeden raz w życiu nie korzystała z ich usług. Dlaczego opłaca się zostać użytkownikiem kantorów internetowych?

 

·         Kantory – nie tylko waluty, ale i kryptowaluty

Rynek kantorów internetowych uległ dziś mocnemu rozszerzeniu. Dziś są to nie tylko miejsca sprzedaży walut fiducjarnych, ale również kryptowalut. Pozwala to kupować nam wygodnie i szybko dowolne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Litecoin czy Ethereum.

 

·         Wygoda – obsługa online

Żyjemy w epoce nieustającego rozwoju technologicznego. Jesteśmy otaczani rzeczami i rozwiązaniami, które ułatwiają nam funkcjonowanie. To dzięki nim oszczędzamy swój czas i pieniądze, nie musząc wychodzić z domu, płacić za przejazdy i opłacać wysokich kosztów prowadzenia działalności przed przedsiębiorców.

 

·         Oszczędność – zakupy online są tanie

Chyba nie trzeba nikogo do tego przekonywać. Kupowanie w sieci jest wielokrotnie tańsze niż korzystanie ze sklepów stacjonarnych. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu niższych kosztów, które ma do pokrycia przedsiębiorca. Ograniczona liczba pracowników, brak kosztów wynajmowania powierzchni biurowych lub usługowych, a do tego możliwość prowadzenia sprzedaży globalnej, a nie tylko lokalnej, co przynosi wielokrotnie większe zyski.

 

·         Szybkość – transfery natychmiastowe

Osoby i firmy korzystające z kryptowalut, chcą szybko realizować swoje transakcje. Od tego zależy powodzenie ich negocjacji i zakupów. Obsługa kryptowalut przez internet jest niezwykle korzystna i szybka, ponieważ transfery realizowane są również w dni wolne od pracy, a szybkość księgowania środków w portfelu adresata jest niemal natychmiastowa.

 

·         Bezpieczeństwo – 100% ochrona

Kiedy w grę wchodzą twoje pieniądze, nie ma miejsca na prymitywne i niesprawdzone rozwiązania. Twoje środki finansowe i kapitał musi być w całości chroniony, a ty musisz mieć zapewnione maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Kantory internetowe tak właśnie działają. Zapewniają Ci możliwość korzystania z niezawodnych rozwiązań technologicznych, takich jak szyfrowane transmisje danych czy dwu składnikowe uwierzytelnianie transakcji.

 

Jaki wybrać kantor do sprzedaży kryptowalut?

 

Zaletą sprzedaży Bitcoina w kantorze internetowym jest to, że transakcja odbywa się natychmiast, a ty od razu poznajesz wartość kursu, po którym zostanie ona zrealizowana. Ponadto kantory nie stosują opłat transakcyjnych, tak jak ma to miejsce przy giełdach kryptowalut. Zależy ci na transparentności i dobrej cenie? Koniecznie wybierze kantor i tam sprzedaj lub wymień swoje Bitcoiny. Miejscem godnym polecenia jest polski kantor kryptowalut coincher.com. Co naszym zdaniem przemawia za wyborem właśnie tego serwisu?

 

Coincher.com to polski kantor kryptowalut online

 

Niewiele jest w 100% polskich serwisów obsługujących kryptowaluty. Coincher.com do takich właśnie należy. Czy to dobrze? Naszym zdaniem wręcz znakomicie. Po pierwsze, użytkownicy czują się bezpiecznie mogąc korzystać z usług kantoru kryptowalut, który w całości został stworzony i napisany po polsku. Znacząco ułatwia to obsługę transakcji i sprawia, że nawet początkujący użytkownik bez trudu odnajdzie się na stronach takiego serwisu.

 

Jak sprzedać bitcoin na coincher.com?

 

Zdecydowałeś się właśnie tutaj sprzedać lub wymienić swoje kryptowaluty? Doskonale! Kantor internetowy coincher.com jest świetnie do tego przygotowany. Cała jego infrastruktura została stworzona w sposób, który ma gwarantować szybą i bezproblemową realizację każdej transakcji.

 

1.      Wejdź na coincher i dokonaj wyceny

To proste – wystarczy wejść na stronę główną kantoru coincher i skorzystać z kalkulatora, który znajduje się w lewym górnym rogu strony. Wybierz w nim zakładkę sprzedaj i wpisz w odpowiednie pole ilość BTC, której chcesz się pozbyć. W odpowiedzi zostanie wyświetlona kwota, którą kantor może zapłacić za Twoje kryptowaluty. Pamiętaj że możesz wybierać pomiędzy dwoma walutami fiat, w których kantor realizuje wypłaty. Pierwsza z nich to PLN, a druga to EUR.

 

2.      Wypełnij formularz

Jeżeli akceptujesz otrzymaną wycenę na sprzedaż bitcoin na coincher.com, pozostaje Ci przejść dalej. W tym celu kliknij dolny przycisk DALEJ i wypełnij formularz. Będziesz musiał w nim wpisać swoje imię i nazwisko, a także numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacona suma. Do wyboru masz wszystkie polskie banki. Pamiętaj o tym, aby bardzo dokładnie wpisać numer konta ponieważ nawet jedna pomylona cyfra uniemożliwi zrealizowanie transakcji.

 

3.      Zleć transfer kryptowalut

Kolejny krok to wysłanie swoich bitcoin do portfela kantoru. Dokładny adres portfela bitcoin w coincher.com otrzymasz w wiadomości e-mail lub zostanie ci wyświetlony na strony z zamówieniem. Skopiuj ten adres, a następnie przejdź do swojego portfela i zleć transfer w sposób tradycyjny. Uzupełniając tytuł przelewu, pamiętaj aby wpisać tam dokładnie to, co w instrukcji wysłał Ci kantor. Sprawa jest znacznie prostsza w tych przypadkach, kiedy użytkownik posiada portfel na coincher.com. Wówczas cała transakcja jest realizowana znacznie szybciej.

 

4.      Oczekuj na przelew na swoje konto

Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak cierpliwie oczekiwać na przelew z kantoru internetowego coincher.com. Jak szybko możesz otrzymać pieniądze za sprzedane przez siebie kryptowaluty? To zależy kiedy dokonała się transakcja. Jeśli miało to miejsce w dniu roboczym, przelew powinien dotrzeć jeszcze tego samego lub następnego dnia roboczego. Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli dokonałeś przelewu w weekend lub inny dzień wolny od pracy. Wówczas na zaksięgowanie pieniędzy na swoim koncie będziesz musiał poczekać do pierwszego dnia roboczego. Tak czy inaczej możesz być pewien tego, że pieniądze na pewno zostaną ci wypłacone i to w takiej wysokości, jak została wyliczona w momencie zatwierdzania transakcji sprzedaży kryptowalut.

 

Jak sprzedać Bitcoin z zyskiem?

 

Korzystając z usług kantoru kryptowalut coincher.com, masz niebywałą okazję do tego, aby sprzedać swoje kryptowaluty z zyskiem. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste, jak może się wydawać. Jak już przeczytałeś na początku, chcąc sprzedać kryptowaluty na giełdzie, trzeba się liczyć z ryzykiem nagłej zmiany kursu. Nikt nie da Ci tam gwarancji, że zrealizujesz transakcję dokładnie w takiej cenie, jaką sobie samodzielnie ustaliłeś. Oczywiście możesz korzystać z pewnych narzędzi dedykowanych graczom giełdowych, wymaga to jednak pewnej wiedzy o ich istnieniu i sposobie funkcjonowania.

 

Natomiast chcą sprzedać BTC w kantorze internetowym, zrobisz to z gwarancją wysokości kursu, na moment zawierania transakcji. Co więcej, możesz w czasie rzeczywistym śledzić wszystkie notowania kursów dla jednej lub wielu kryptowalut, które coincher.com obsługuje. Nie jest to tylko BTC, ale wiele innych monet, mogących zapewnić ci naprawdę solidny zysk. Litecoin, Ethereum czy Ripple to tylko przykłady wybranych.

 

Aby sprawdzić aktualny kurs kupna i sprzedaży kryptowalut, wystarczy że wejdziesz na stronę główną serwisu i będziesz śledzić darmowe notowania. Są one prezentowane zarówno w postaci graficznej na wykresie, jak i analitycznej, z aktualną wartością w zapisie liczbowym. Kursy oznaczone kolorem zielonym oznaczają że cena idzie do góry, natomiast kurs na czerwono świadczy o tym, że cena kryptowalut spada. Jest wówczas odpowiedni moment na ich zakup i późniejszą sprzedaż, kiedy cena urośnie.

 

Co zrobić z pieniędzmi za sprzedaż BTC

 

W końcu na twoim koncie pojawiły się pieniądze za sprzedane BTC. To świetnie. Zastanawiasz się teraz co z nimi zrobić? Oczywiście zainwestować. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zakupić nowe kryptowaluty, korzystając z usług internetowego kantoru kryptowalut coincher.com. Procedura kupowania w kantorze jest bardzo prosta i intuicyjna. Najważniejsze informacje, które musisz na ten temat poznać to:

 

·         Kupowanie bez rejestracji – transakcje o wartości do 4000 złotych nie wymagają od ciebie rejestrowania się w serwisie. Można je realizować anonimowo, bez potrzeby weryfikowania swojej tożsamości. Limit 4000 złotych jest limitem miesięcznym, który odnawia się z każdym kolejnym miesiącem.

 

·         Kupowanie z weryfikacją konta – jeżeli chcesz zainwestować większą kwotę pieniędzy, możesz kupować kryptowaluty bez ograniczeń w coincher.com. To bardzo proste, ale wymagana w tym przypadku jest weryfikacja konta. Przebiega ona szybko. Należy założyć swoje konto w serwisie coincher.com na dokładnie takie same dane, na które zostało założone twoje konto bankowe, z którego dokonasz przelewu. Nie jest wymagana wpłata złotówki czy stosowania innych form weryfikacji danych. Do czego ta weryfikacja danych jest potrzebna? Jest to wymóg odgórny, wynikający z obowiązujących przepisów prawa, a dokładnie ustawy o przeciwdziałaniu przestępczości i praniu brudnych pieniędzy.

 

www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (0)