Historia Bitcoina

Historia Bitcoina
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Bitcoin jest pierwszą, a zarazem najstarszą kryptowalutą na świecie. Pojawiła się w sieci w roku 2009 i od tego czasu jest niekwestionowanym liderem kryptowalut. Kto i w jakich okolicznościach opracował BTC? Jak dziś prezentuje się ta kryptowaluta na tle innych monet działających w sieci? Do czego można aktualnie stosować Bitcoiny i jak sprawić, aby czerpać z nich maksimum korzyści? Czy bitcoiny służą tylko inwestorom, czy również szary człowiek może z nich korzystać w codziennym, prywatnym życiu? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi poniżej.

 

Kto stworzył BTC?

 

Za twórcę Bitcoina uważany jest Satoshi Nakamoto. W rzeczywistości niewiele wiemy na jego temat. Co więcej, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy jest to jedna osoba, czy może grupa osób. Nie wiemy również czy Satoshi Nakamoto to prawdziwe imię i nazwisko, czy może pseudonim. Do tej pory kilka osób się ujawniało publicznie, twierdząc że to oni są Satohi Nakamoto. Jednak żadnemu z nich nie udało się tego jednoznacznie i bez wątpliwości potwierdzić. Jedno jest pewne. Jeden Bitcoin dzieli się na milion mniejszych części. Każda z nich nosi nazwę Satoshi. Dziś nie ma to już tak wielkiego znaczenia, aby dochodzić kto jest twórcą BTC. Od momentu debiutu mięło bowiem aż 10 lat i nad rozwojem monety pracuje obecnie kilkadziesiąt osób w fundacji BTC.

 

Dlaczego powstał Bitcoin?

 

Tutaj odpowiedź jest znacznie prostsza do udzielenia. Moneta ta miała być alternatywą dla tradycyjnych pieniędzy fiducjarncyh. Mając dosyć wiecznych manipulacji kursami walut, nieustanną utratą wartości dla swoich pieniędzy i ryzykiem związanym z kursami walutowymi, Satoshi Nakamoto postanowił stworzyć coś, co będzie bezpieczną i stabilną alternatywą dla pieniędzy fiducjarnych. Tak właśnie narodził się pomysł na stworzenie waluty wirtualnej, która w przyszłości miała zrewolucjonizować nie tylko świat, ale również dać początek istnienia tysiącom innych kryptowalut.

 

W czym BTC jest lepszy od walut fiat?

 

1. Decentralizacja i stabilność

Każdy kto ma odrobinę wiedzy na temat działania gospodarki i walut narodowych, wie że są one zarządzane przez banki i rządy. Nie ma czegoś takiego jak gospodarka, która nie byłaby centralnie sterowana. Kiedy coś nie idzie jak trzeba, można podnieść lub obniżyć stopy procentowe. Rządy nie uciekają również od bardziej drastycznych działań, jak również dodrukowywanie pieniędzy. Rzecz jasna przynosi to tylko efekty na krótką metę. Po pewnym czasie kryzys się pogłębia i trzeba podejmować jeszcze bardziej rygorystyczne działania, zmierzające do ratowania gospodarki. Niestety, waluty fiducjarne, które są głównym środkiem płatniczym na świecie, nie dają ich użytkownikom takiego poczucia bezpieczeństwa, jak można by sądzić. Posiadając swoje oszczędności zgromadzone w jakiejkolwiek walucie, może nam się wydawać że jest to dobrze zabezpieczony kapitał. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z euro lub dolarami amerykańskimi. Jednak wcale do końca tak nie jest. Historia zna wiele przypadków zawirowań gospodarczych, które doprowadziły do krachu gospodarczego i ekonomicznego, prowadzącego w konsekwencji do nagłej utraty wartości pieniądza. I w ten właśnie sposób, oszczędności warto np. 100 000 złotych w jednej chwili mogą być warte zaledwie połowę z tego. Czy można wówczas od kogokolwiek dochodzić odszkodowania? Niestety nie. Kryptowaluty zostały stworzone jako remedium na te problemy, mające zapobiegać takim właśnie zdarzeniom.

 

2. Bezpieczeństwo posiadania i transakcji

Twórcom Bitcoina przyświecał również inny cel, a mianowicie bezpieczeństwo korzystania z własnych środków finansowych. Pieniądze przechowywane na koncie bankowym wydają nam się być bardzo bezpieczne i dobrze chronione. Do czasu, aż nie usłyszymy w mediach że komuś udało się je ukraść. Kryptowaluty również są przechowywane w postaci elektronicznej, jednak sposób działania systemu jest zupełnie inny od systemów bankowych. Przede wszystkim dane o zgromadzonych środkach nie są przechowywane wyłącznie w jednym miejscu – serwerze, ale są rozproszone po całej sieci użytkowników. Decentralizacja sprawia, że niemożliwe jest sfałszowanie informacji o posiadanych kryptowalutach, gdyż wymagałoby to modyfikacji miliardów wpisów, znajdujących się u każdego korzystającego z sieci bitcoin. Na tym właśnie działa główny mechanizm bezpieczeństwa sieci Bitcoin, jakim jest blockchain. To kolejne przełomowe odkrycie, które nie mogłoby zaistnieć gdyby nie powstanie pierwszej kryptowaluty.

 

3. Blockchain

Jedną z największych korzyści wynikających z opracowania kryptowalut jest właśnie blockchain. To technologia bezpieczeństwa i weryfikacji danych, która w rzeczywistości jest łańcuchem bloków danych. To właśnie w blockchainie zapisywane są najważniejsze informacje dotyczące transakcji aktualnych, jak i tych archiwalnych, z zamierzchłej przeszłości. Blockchain jest głównym mechanizmem weryfikacji transakcji, na podstawie którego można określić że każdy transfer jest wiarygodny, a wysyłane bitcoiny należą do prawowitego właściciela. Pamiętajmy również o tym, że blockchain nie jest zarezerwowany wyłącznie do wykorzystywania w kryptowalutach. Technologia ta sprawdza się również w wymianie korespondencji oraz przekazywaniu poufnych informacji.

 

4. Szybkość transakcji

Za co jeszcze użytkownicy pokochali kryptowaluty? Kolejną i niekwestionowaną zaletą wynikającą z korzystania z nich, jest szybkość realizowania transakcji. W odróżnieniu od transakcji bankowych, transfer kryptowalut może dotrzeć do portfela odbiorcy już po jednej godzinie. W przypadku płatności bankowych, czas ten wynosi nawet kilka dni, jeśli po drodze zdarzą się dni wolne od pracy czy święta. Błyskawiczny czas działania sprawia, że z kryptowalut bardzo chętnie korzystają firmą i biznesmeni, wykorzystując je do płatności biznesowych. Dzięki temu że mogą szybko docierać do odbiorców, realizacja kontraktów przebiega znacznie sprawniej. Z wykorzystaniem bitcoina w biznesie wiąże się jeszcze jedna ważna zaleta. Jaka? Kryptowaluty pozwalają mocno ograniczyć koszta działalności i przelewów.

 

5. Niskie koszta obsługi kryptowalut

Jak wspomnieliśmy wyżej, bitcoin pozwala firmom nie tylko działać sprawniej, ale również bardziej oszczędzać. Korzystając z kryptowalut, przedsiębiorcy nie muszą martwić się wysokimi kosztami przewalutowań w przypadku płatności międzynarodowych. Również samo przechowywanie bitcoina lub innych kryptowalut w portfelu nie jest tak kosztowne, jak prowadzenie rachunków bankowych. Oferty banków skierowane do podmiotów gospodarczych zwykle są obarczone wysokimi opłatami. Są one pobierane nie tylko za prowadzenie konta, ale również za wykonywanie przelewów. Dodając do tego niekorzystne kursy kryptowalut i związane z tym przewalutowanie, na pojedynczej transakcji można stracić nawet kilka procent jej początkowej wartości.

 

Bitcoin – istotne wydarzenia w historii

 

Na przestrzeni 10 lat istnienia bitcoina, miało miejsce wiele istotnych wydarzeń. Najważniejsze z nich, pomijając spektakularne wzrosty i spadki notowań to rozdzielenie się bitcoina na BTC i Bitcoin Cash. Doszło do tego na skutek braku porozumienia się między użytkownikami, którzy mieli różne wizje dalszego rozwijania kryptowaluty. Jaka jest obecnie przyszłość BTC? Jest to jedna ze stabilniejszych kryptowalut, które są dostępne na rynku. Stały kurs zachęca w dalszym ciągu wielu inwestorów, aby z niej korzystali – czy to do celów komercyjnych, czy prywatnych. Nie ulega również wątpliwości że przez wiele następnych lat BTC nadal będzie znajdować się w czołówce największych kryptowalut. W tym miejscu warto przytoczyć jeszcze jeden ciekawy fakt, związany z funkcjonowaniem BTC.

 

21 milionów monet – maksymalnie

 

Liczba 21 milionów BTC jest bardzo magiczna i charakterystyczna dla tej monety. Dlaczego? Ponieważ dokładnie tyle i ani jedna więcej może zostać wydobytych monet. Dlaczego twórcy BTC zdecydowali się na wprowadzenie takiego limitu? Odpowiedź jest prosta. Miało to na celu utrzymanie niskiej podaży i wysokiego popytu. Są to najlepsze warunki rynkowe, dzięki którym moneta może trzymać swoją wysoką wartość i być bardzo pożądana przez użytkowników.

 

Kryptowaluty w praktyce – skąd je brać

 

Jest kilka sposobów na to, aby wejść w posiadanie monet. Jedna z nich to wydobywanie ich i zarabianie na tym. Jest to metoda czasochłonna i kosztowna, służąca nie tylko inwestowaniu i wykorzystywaniu monet w biznesie, ile dorabianiu przy wykorzystaniu komputerów o potężnych mocach obliczeniowych. Jest jednak inny, znacznie łatwiejszy sposób na pozyskiwanie BTC do swoich celów firmowych lub prywatnych. Co to za sposób? Oczywiście ich legalne nabywanie drogą kupna w kantorach internetowych.

 

Kupno BTC w coincher.com – kantorze online

 

W internecie bez trudu znajdziemy wiele wskazówek dotyczących tego, gdzie kupować kryptowaluty. Najprostszy, a jednocześnie najszybszy sposób to kupowanie ich online, w różnego rodzaju kantorach. Prowadzą one swoją działalność na dokładnie takich samych warunkach, na jakich prowadzą działalność kantory walutowe. Posiadają prosty w obsłudze system transakcyjny i dają użytkownikom możliwość zakładania specjalnych kont. Z ich pomocą możliwe jest nie tylko kupowanie kryptowalut, ale również ich sprzedawanie. Obsługiwane przez nich pieniądze fiducjarne to najczęściej euro oraz dolary amerykańskie. Czy w Polsce mamy do czynienia z jakimkolwiek rodzimym projektem, który w całości został stworzony w języku polskim, a tym samym zapewnia dużą wygodę i bezpieczeństwo użytkowania? Odpowiedź na tak postawione pytanie może być tylko twierdząca. Jednym z takich projektów jest kantor coincher.com.

 

Poznaj coincher.com – nowy wymiar kupowania bitcoina

 

Odpowiedzią na potrzeby coraz większej liczby użytkowników stał się coincher.com. To w 100% polski kantor kryptowalut, który zadebiutował na rynku dobrych kilka lat temu. Jak działa coincher.com? Czy sposób jego funkcjonowania w polskim internecie jest przyjazny dla użytkowników, czy można mieć jakieś zastrzeżenia do tego? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie już poniżej.

 

Prosty sposób składania transakcji kupna-sprzedaży kryptowalut

 

Nie trzeba być doświadczonym użytkownikiem internetu, aby poradzić sobie z systemem transakcyjnym na coincher.com. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie usprawniać realizowanie transakcji. Już na stronie głównej otrzymujemy najważniejsze narzędzie, które pozwoli nam sprawdzić aktualny kurs BTC, a także dowiedzieć się, jak wiele kryptowalut można zakupić za swoje pieniądze. Sposób obsługiwania kalkulatora jest naprawdę banalny.

 

1.      Wybierz odpowiednią zakładkę – sprzedaj lub kup,

2.      Kliknij symbol kryptowaluty, którą zamierzasz sprzedać lub kupić,

3.      Wpisz wartość oczekiwanej przez siebie transakcji,

4.      Jeżeli cena Ci odpowiada, przejdź do dalszej części wypełniania formularza.

 

Jakimi walutami można płacić za BTC

 

Kupując kryptowaluty na coincher.com, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Jedna z nich to możliwość płacenia za transakcje dwoma walutami fiducjarnymi, do których każdy z nas ma nieograniczony dostęp. Pierwsza z nich to euro EUR, a druga to oczywiście polski złoty, PLN. Aby zapłacić za kupno bitcoina w coincher.com wybraną walutą, wystarczy zrealizować przelew z odpowiedniego dla siebie konta bankowego. Nie musisz również martwić się o koszta przewalutowania. Aby obniżyć dla użytkowników koszty transakcji, coincher.com posiada zarówno konto złotówkowe, jak i konto walutowe, obsługujące bez dodatkowych kosztów transakcje w euro.

 

Do kogo kieruje swoje usługi coincher.com?

 

Początkujący inwestorzy

 

Zamierzasz postawić pierwsze kroki na rynkach inwestycyjnych i handlować kryptowalutami? Nie chcesz podejmować ryzykownych decyzji i decydować się na zakup monet na giełdach? Skoro tak, postaw na bezpieczne i sprawdzone rozwiązania. Dokładnie takie, które zapewnia ci coincher.com. Jest to godny zaufania kantor kryptowalut, który pozwala ci kupować je bez najmniejszego ryzyka. Korzystając z usług kantoru internetowego, będziesz mieć pewność że transakcja zostanie zrealizowana szybko i bezpiecznie. Ponadto, kupując w ten sposób kryptowaluty, nie musisz się obawiać niekorzystnego kursu i związanego z tym ryzyka. Każda transakcja jest realizowana bardzo szybko i nie wiążą się z nią żadne negatywne konsekwencje. Możesz również liczyć na wsparcie kantoru w wielu innych dziedzinach, takich jak:

 

·         prowadzenie darmowego kantoru kryptowalut – na coincher.com za darmo możesz założyć i prowadzić portfel dla bitcoina i innych kryptowalut. Jego założenie jest bardzo proste i szybkie, a co najważniejsze, nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlaczego korzystnie jest posiadać portfel w kantorze, w którym zawieramy transakcje? Ponieważ będą one mogły być realizowane znacznie szybciej.

 

·         dostęp do mikrotransakcji – mikrotransakcje w kryptowalutach przypominają mikropłatności w walucie tradycyjnej. Są to bardzo szybkie transfery niewielkich kwot kryptowalut do portfeli zewnętrznych. Takie płatności nie wiążą się z żadnymi opłatami i prowizjami, dzięki czemu są chętnie wykorzystywane do zakupów w sklepach internetowych lub zasilania portfela swoich znajomych.

 

·         bezpieczeństwo – nie musisz się niepokoić, że bezpieczeństwo twoich środków wisi na włosku. Nic takiego nie będzie miało miejsca. Dbając o swoich użytkowników i ich środki zgromadzone w porfelach, coincher.com stosuje skuteczne i niezawodne systemy bezpieczeństwa i potwierdzania transakcji. Jedna ze stosowanych technologii to dwuetapowe uwierzytelnianie, wykorzystujące kody wysyłane smsami, e-mailem lub narzędzie Google Authenticator.

 

Doświadczeni biznesmeni

 

Chcesz prowadzić swój biznes skutecznie i z powodzeniem? Zależy Ci na szybkiej realizacji płatności, minimalnych kosztach operacji finansowych i anonimowości? Możesz to robić z naszą pomocą. Kryptowaluty kupione na coincher.com to jedne z najlepszych rozwiązań, z jakich możesz korzystać o każdej porze dnia i nocy. Kupując kryptowaluty przez internet, masz pewność że twój portfel zostanie doładowany w ciągu kilkudziesięciu minut.

 

Jak wykonać transfer kryptowalut do innego portfela?

 

Posiadając konto zarejestrowane w coincher.com, możesz równocześnie założyć dla siebie portfel w tym serwisie. Portfel służy do przechowywania kryptowalut, zapewniając im wysoki poziom bezpieczeństwa. Drugą możliwością portfela jest realizowanie płatności do innych portfelów. Zasada działania jest bardzo podobna do płatności przy pomocy rachunków bankowych, z tą różnicą że zamiast długiego numeru konta, wklejasz adres portfela. Ma on postać długiego ciągu cyfr i znaków specjalnych, definiujących twoje konto. Jest to tzw. klucz publiczny. Aby potwierdzić wykonanie płatności do innego portfela, będziesz musiał tę transakcję zatwierdzić w systemie, poprzez wpisanie kodu, dostarczonego SMSem na twój numer rachunku, emailem na skrzynkę pocztową lub kod wyświetlony w programie Google Authenticator.

 

Czy trudno jest założyć konto w coincher.com?

 

Bardzo prosto. Jest to czynność nie sprawiająca żadnych problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Wszystko, czego będziesz potrzebować aby taką czynność wykonać to dostęp do swojego maila. Zakładając konto, pamiętaj aby podać takie same dane, na które zostało zarejestrowane twoje konto w banku. Jest to konieczne do potwierdzania tożsamości przy transakcjach, których wartość przekracza 4000 złotych. Transakcje poniżej tej kwoty mogą być zawierane anonimowo, bez żadnych dodatkowych opłat.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (1)