Jak inwestować w kryptowaluty

Jak inwestować w kryptowaluty
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Mityczne kryptowaluty. Rozpalają wyobraźnię, kuszą i motywują do ich zdobywania. Wielu osobom kojarzą się z czymś trudno dostępnym, tymczasem dla każdego pozostają na wyciągnięcie ręki. Inwestycja w Bitcoin lub inne kryptowaluty wydaje się być czymś oszałamiająco trudnym i wymagającym specjalistycznej wiedzy. Czy rzeczywiście tak jest? Przekonacie się o tym w tym artykule.

 

Co to są kryptowaluty

 

Pierwsza kryptowaluta została stworzona w roku 2009 przez Satoshi Nakamoto. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem to, że jest nią bitcoin. Ta najstarsza, a zarazem najcenniejsza kryptowaluta na świecie jest dziś ideałem i świętym Graalem, który wiele osób pragnie zdobyć. Dlaczego w ogóle powstał pomysł stworzenia kryptowalut? Czy ludziom nie wystarczył dostęp do tradycyjnych pieniędzy, takich jak euro, dolary czy złotówki? Czy konieczne było tworzenie nowoczesnej i elektronicznej alternatywy, którą można się posługiwać w wirtualnym świecie?

 

Kryptowaluty to inaczej pieniądz elektroniczny. Tradycyjne pieniądze, którymi posługujemy się każdego dnia, noszą nazwę pieniędzy fiducjarnych, a ich skrót to również pieniądze FIAT. Ich wartość jest umowna. A wszystko co jest umowne, w każdej chwili może zostać zmienione, niekoniecznie za porozumieniem obu stron. Prawdziwą wartość pieniędzy ustalają prawa rynku. Tymczasem nie brakuje w historii świata, również w czasach współczesnych wydarzeń, w których rządy oraz instytucje bankowe próbują sztucznie podwyższać wartość. W rzeczywistości uzyskując efekt wręcz odwrotny. Jednym z tego przykładów jest dodrukowywanie pieniędzy. Wiele osób sądzi, że jest to znakomita metoda aby uczynić ludzi bogatszymi. Doświadczenie pokazuje że wcale tak nie jest. Pojawiające się znikąd na rynku pieniądze, nie mają wartości, ponieważ nie zostały wypracowane, tylko stworzone z niczego. Gospodarka jest bardzo wrażliwa na takie sterowanie i w bardzo szybkim czasie potrafi się dostosować do nowej sytuacji. Nie dzieje się to jednak z korzyścią dla ogółu. Efektem tego dostosowywania się jest dynamiczny wzrost cen produktów i usług. Na rynku zawsze musi zostać zachowana równowaga. I jeśli pieniędzy jest więcej niż towarów lub usług, ich ceny bardzo szybko zaczynają rosnąć. Zauważają to konsumenci, ale dopiero po jakimś czasie. Na początku bardzo zadowolenie z tego, że ich portfele mają więcej pieniędzy, zdają się nie dostrzegać podwyżek. Otrzeźwienie przychodzi po pewnym czasie, kiedy okazuje się że proces podwyższania cen nie wyhamowuje i zaczyna brakować pieniędzy, które zostały im dane za darmo. Niestety, w takiej sytuacji nie ma już odwrotu i trzeba sobie radzić na własną rękę. Prawda że brzmi to bardzo logicznie i każdy rozsądny człowiek może w tym opisie znaleźć analogię do obecnej sytuacji na polskim rynku? Podobne przypadki miały miejsce na całym świecie i budziły uzasadniony niepokój wśród przedsiębiorców, inwestorów i innych osób. Pragnęli oni znaleźć rozwiązanie, środek pieniężny, który będzie odporny na próby centralnego sterowania, a jego wartość będzie zależeć wyłącznie od podaży i popytu. Tak właśnie narodziły się kryptowaluty.

 

Wprowadzenie w inwestycje w kryptowaluty

 

Wiemy już, że bitcoin jest pierwszą kryptowalutą. Wiemy również to, przez kogo została wynaleziona i kiedy. Ale czy znacie inne, ważne fakty na jej temat?

 

·         Bitcoin może występować na rynku jednocześnie w ilości maksymalnej 21 milionów,

·         Bitcoin jest podzielny na 1 milion części, nazywających się Satoshi,

·         Bitcoin jest bezpieczną kryptowalutą, wykorzystującą kryptografię – blockchain,

·         Bitcoin może być zdobyty przez wykopanie, zakup lub otrzymanie,

·         Bitcoin, jak i inne kryptowaluty przechowuje się w portfelach elektronicznych.

 

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

 

Tytułowe pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych przez początkujących inwestorów w kryptowaluty. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Kryptowaluty są oczywiście znacznie bezpieczniejsze niż waluta fiducjarna FIAT, a to za sprawą stosowanych w nich zabezpieczeń. Bitcoin przykładowo korzysta z wyjątkowego zabezpieczenia, którym jest górny limit ilościowy, w jakiej może pojawić się na rynku. Jest to 21 milionów. Może ktoś teraz zapytać, że skoro w dalszym ciągu do osiągnięcia górnej granicy brakuje jeszcze sporo, to ktoś może pokusić się o „wyprodukowanie” bitcoinów i wprowadzenie ich na rynek. To logiczne myślenie, opierające się na wiedzy i doświadczeniach z realnego życia.

 

W rzeczywistości podrabianie, jak i produkowanie kryptowalut jest znacznie trudniejsze niż banknotów fizycznych, które notabene również są chronione. Aby móc wyprodukować jednego bitcoina, konieczne jest wykonanie milionów operacji komputerowych, które pochłaniają olbrzymie zasoby mocy i energii elektrycznej, potrzebnej do zasilania komputerów. Zliczając czas potrzebny na wykonanie tej operacji, a także konieczność inwestycji w zaawansowany sprzęt i wysokość rachunków za energię, jest to małoopłacalne. To jeden z powodów, dla których kryptowaluty są uznawane za znacznie bezpieczniejsze niż waluty fiducjarne.

 

Kryptowaluty i ich decentralizacja

 

Jednak nie tylko sposób „produkcji” kryptowalut świadczy o ich bezpieczeństwie. Wysoka wartość, którą utrzymują od początku istnienia, jest wynikiem ich niezależności oraz transparentnego działania. Kryptowaluty nie są zależne od banków i rządów, które mogłyby dowolnie sterować ich wartością lub wpływać na kursy notowań. To sami ich użytkownicy poprzez podaż i popyt wpływają na to, jaką wartość aktualnie będzie posiadać kryptowaluta. To bardzo ważne, ponieważ oddaje do rąk inwestorów znakomite narzędzie oraz mechanizm do inwestowania. Dzięki temu, że działanie kryptowalut pozostaje niezależne od instytucji rządowych i światowych władz finansjery, daje to mnóstwo zalet użytkownikom.

 

Jakie korzyści dają kryptowaluty i dlaczego warto w nie inwestować?

 

A. Anonimowość

 

Jest wiele powodów, dla których można chcieć pozostawać anonimowym. Nie przypadkowo mówi się, że duże pieniądze lubią ciszę. Milionerzy oraz ci, którzy chcieliby się nimi stać, mają wiele argumentów za tym, aby korzystać z kryptowalut. Jeden z nich to właśnie anonimowość, którą zapewniają korzystającym z nich osób. Kryptowaluty nie są przypisane do osoby z imienia i nazwiska. Jest również wiele metod na to, aby zdobywać je bez ujawniania swojej pełnej tożsamości. W sieci internet posługując się kryptowalutami, nie musimy ujawniać swoich personaliów, a adres portfela, którym się posługujemy, w żaden sposób nie pozwala na identyfikację jego osoby.

 

B. Szybkość transakcji

 

Na ten temat niejedno może powiedzieć każda osoba, która w przeszłości wykonywała przelewy międzynarodowe. Czas oczekiwania na zaksięgowanie płatności u zagranicznego odbiorcy, mógł sięgać nawet kilku dni roboczych. Co więcej, czas ten ulegał zdecydowanemu wydłużeniu jeśli w trakcie wypadły święta, podczas których banki nie pracowały. W biznesie było to prawdziwą zmorą przedsiębiorców, znacznie wydłużającą czas realizacji transakcji. Na skutek długiego czasu księgowania przelewów, zdarzało się że biznesmenom uciekały sprzed nosa korzystne transakcje. To nie tylko bolesne, ale również groźne dla prowadzonej firmy. Kryptowaluty tego problemu nie mają. Transakcje są realizowane niemal natychmiast, a dzięki temu że nie pośredniczą w nich banki i inne instytucje, realizowane są zarówno w dni wolne od pracy, jak i robocze. Za obliczanie transferów odpowiadają bowiem użytkownicy ze swoimi komputerami. Za swoją pracę otrzymują pewne wynagrodzenie. Jest to dla nich wystarczająca motywacją, aby pozostawiać komputery włączonymi i inwestować w ich ciągłe modyfikowanie oraz rozwijanie.

 

C. Uniwersalność i niskie koszta

 

Kolejny aspekt, bardzo korzystny, wynikający z posługiwania się bitcoinami, to minimalne koszta operacji. Banki najczęściej stosują procentowe naliczanie opłat i kosztów za wykonanie przelewów międzynarodowych. Oznacza to że im większą sumę wysyłamy, tym więcej nas to kosztuje. Na tym jednak wydatki się nie kończą. Biorąc pod uwagę niekorzystny kurs walut i konieczność ich przewalutowania przez bank, strata na takich operacjach może sięgać nawet 5% całego transferu. Łatwo sobie policzyć, jak zawrotne są to sumy przy wielkich płatnościach. Korzystając z kryptowalut, nie ma takiej obawy. Kryptowaluty, takie jak bitcoin są uznawane na całym świecie. Jednolity dla całego świata system transferowania kryptowalut pozwala również uniknąć wysokich kosztów i opłat. Jest to naprawdę korzystna i tania alternatywa dla przelewów w pieniądza fiducjarnych.

 

Jak zdobyć kryptowaluty na inwestycje?

 

Kiedy już dowiedziałeś się wszystkiego co ważne na temat kryptowalut, możesz zabrać się za ich zdobywanie. I z tym zagadnieniem wiąże się wiele pytań i wątpliwości. W jaki sposób można pozyskać kryptowaluty na inwestycje, a następnie jak je inwestować, aby zarobić? Zajmijmy się tym pierwszym. Jest kilka metod na to, aby kryptowaluty pojawiły się w twoim domowym budżecie. Są to metody proste i łatwe, jak również bardziej wymagające. Zacznijmy od tej metody, z której korzysta zdecydowana większość osób. Są nią kantory internetowe.

 

1. Internetowy kantor kryptowalut coincher.com

 

Kupowanie kryptowalut w sieci wiele nie różni się od kupowania walut fiducjarnych online. Z myślą o wygodzie i komforcie użytkowników, powstały ciekawe serwisy, takie jak coincher.com. W tym przypadku jest to projekt polski, którego zadaniem jest bezpieczna sprzedaż lub wymiana kryptowalut. Serwis udostępnia kilka ciekawych możliwości, które pełniej opiszemy w dalszej części. Niewątpliwą zaletą korzystania z kantorów kryptowalut jest szybkość wymiany tradycyjnych pieniędzy na bitcoiny oraz inne kryptowaluty. Za tym sposobem pozyskiwania kryptowalut przemawia również przejrzystość i łatwość realizowania transakcji, połączona z dużą wygodą obsługi samego systemu. Proces kupna bitcoina nie wymaga specjalnych umiejętności w obsłudze komputera, a fakt że coincher.com w całości napisany jest w języku polskim, jest dużym udogodnieniem dla wszystkich korzystających.

 

2. Społecznościowe serwisy pożyczkowe i wymiany

 

Kolejna opcja na to, aby wejść w posiadanie bitcoina wymiana w dedykowanych serwisach. Ogłaszają się tam osoby prywatne i firmy, które we własnym zakresie chcą sprzedać kryptowaluty użytkownikom. Dlaczego ktoś miałby decydować się na to rozwiązanie, kiedy istnieją kantory? Przede wszystkim z tego powodu, że zakup w tych serwisach daje możliwość negocjowania ceny. To niezwykle istotne przy kupnie większej ilości kryptowalut, z myślą o ich późniejszym inwestowaniu na rynku.

 

3. Kopanie kryptowalut

 

Ostatnia metoda wymaga posiadania właściwych narzędzi. Są nimi dedykowane koparki, czyli komputery o dużych mocach obliczeniowych. Stając się górnikiem kryptowalut, będziesz wydobywać złoto internetu. Oznacza to, że twoim zadaniem będzie przeliczanie różnego rodzaju operacji, związanych z transferowaniem kryptowalut z jednego portfela do drugiego. To może zajmować wiele czasu i oznacza ciągłą pracę komputera. Jest to jeden z ciekawszych pomysłów na zarabianie, jednak trzeba się liczyć z tym, że aby uzyskać spektakularne zarobki, najczęściej trzeba posiadać naprawdę wysokiej mocy urządzenia, które jednocześnie potrzebują sporo prądu. Nie trudno wywnioskować, że to z kolei pochłania spore środki finansowe.

 

Którą z powyższych metod kupowania kryptowalut na inwestycje wybrać? Kantor online, serwisy wymiany czy kopanie? Naszym zdaniem odpowiedź jest oczywista i jest nią kantor internetowy. Kupowanie w nim kryptowalut jest bardzo proste i pozwala od razu zacząć inwestowanie.

 

Kupujemy kryptowaluty na inwestycje – coincher.com

 

Poniżej przedstawiamy prostą i złożoną z kilku kroków instrukcję kupowania kryptowalut na coincher.com. Pozwoli ona lepiej odnaleźć się świeżym użytkownikom w zasadach działania serwisu i być może udzieli odpowiedzi na pewne obawy i wątpliwości.

 

1. Wchodzimy na stronę kantoru – coincher.com

 

Już na stronie głównej znajdziemy kilka przydatnych narzędzi. Jedno z nich to formularz / kalkulator wyceny kryptowalut. Wpisując w niego kwotę w złotówkach lub euro, którą chcesz wymienić na bitcoina lub inne kryptowaluty obsługiwane przez serwis, poznasz wartość transakcji. Poniżej prezentowany jest aktualny kurs wybranej kryptowaluty. Jeśli zechcesz go porównać z innymi serwisami, może się okazać że jest nieznacznie wyższy. Czym jest to powodowane? Tym, że za korzystanie z usług coincher.com nie zapłacisz żadnych dodatkowych opłat i prowizji. Pozwala ci to od razu poznać wszystkie koszta operacji i w rzeczywistości oznacza sporą oszczędność czasu. Nie zaskoczą cię również żadne inne niespodziewane opłaty, naliczone już po zatwierdzeniu operacji.

 

2. Realizacja wymiany

 

Jeżeli akceptujesz kurs wymiany i jesteś zdecydowany finalizować operację, klikasz przycisk dalej i wypełniasz pola kolejnego formularza. Należy je uzupełnić wymaganymi przez kantor danymi, takie jak imię i nazwisko, a także adres email. Na podany przez ciebie adres zostanie wysłana wiadomość z danymi do wykonania przelewu. Znajduje się tam numer konta, dane odbiorcy oraz indywidualny tytuł przelewu, który należy skopiować i wkleić. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala przyspieszyć czas księgowania środków i ułatwia wymianę pieniędzy na kryptowaluty. Kolejnym istotnym polem jest podanie adresu portfela, na który kryptowaluty mają trafić. Jeżeli posiadasz własny, wcześniej założony portfel, po prostu wklejasz jego adres. Możesz również założyć portfel na coincher.com – jest to zupełnie bezpłatne. Kryptowaluty, za które zapłaciłeś niebawem pojawią się w twoim portfelu i będą wyłącznie do twojej dyspozycji. Masz wiele możliwości. Możesz je trzymać w portfelu lub przeznaczyć na inwestycję. Możesz również za nie kupować, wysyłając do portfeli innych użytkowników.

 

Limity i ograniczenia w kantorach internetowych coincher.com

 

Na pewno słyszałeś o tym, że niektóre kantory internetowe wprowadzają pewne limity i konieczność weryfikowania konta. Nie jest to złośliwość z ich strony, ale dostosowanie się do obowiązujących wymogów prawa. Ustawa o przeciwdziałaniu terroryzmu oraz praniu brudnych pieniędzy zakłada, że każda transakcja powyżej 4000 złotych miesięcznie powinna być zweryfikowana pod kątem tożsamości kupującego. W praktyce oznacza to, że wymieniając w kantorze internetowym kryptowaluty na łączną kwotę miesięczną 4000 lub więcej tysięcy złotych, konieczne będzie założenie konta, zweryfikowanie go i logowanie się przed zakupem. Nie jest to jednak w żaden sposób obciążające użytkowników oraz nie powinno im sprawić problemów. Ponadto coincher.com zadbał o bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie transmisji danych oraz skuteczne certyfikaty prywatności. Transakcje do 4000 złotych nie podlegają rejestracji i można je wykonywać bez potrzeby logowania i udostępniania swoich danych.

 

Co dalej z kryptowalutami – inwestycje

 

Kiedy już masz nieograniczony dostęp do swoich kryptowalut, pojawia się pytanie co możesz z nimi zrobić. Inwestowanie w kryptowauty jest zawsze obarczone pewnym ryzykiem, podobnie jak inne metody inwestycji, np. w papiery wartościowe czy walutę. Inwestowanie w kryptowaluty można podzielić na kilka grup. Jednym z bardziej uniwersalnych podziałów jest inwestowanie krótko i długoterminowe.

 

1. Inwestowanie krótkoterminowe w kryptowaluty

 

Jest to jeden z najchętniej wybieranych sposobów inwestowania, nie tylko kryptowalut, ale wszystkich środków. Ten model inwestycji nastawiony jest na ciągłe obracanie pieniędzy, dla wygenerowania nawet minimalnego zysku. W odróżnieniu od inwestowania długoterminowego, w tym modelu środki niemal cały czas pracują na inwestora. Ich przechowywanie na koncie nie trwa zazwyczaj dłużej niż kilka dni, maks jeden lub dwa tygodnie. Jest to stosunkowo bezpieczny model inwestycji, w którym inwestor cały czas śledzi notowania i może szybko reagować na sytuację na rynku. Małe zyski rekompensowane są ich dużą ilością, a ewentualne straty również są odpowiednio mniejsze, a przez to mniej bolesne.

 

2. Inwestowanie długoterminowe w kryptowaluty

 

W tym sposobie inwestowania inwestor nastawiony jest na większe zyski, które jednak mają się pojawić po dłuższym czasie. Kilku miesiącach, latach lub jeszcze dłuższym czasie. Ten model inwestycji jest mało absorbujący, ale wymaga zaangażowania i zamrożenia większej ilości środków, które nie każdy posiada.  Warto również dodać, że decydując się na inwestowanie długoterminowe, dobrze jest dywersyfikować środki, czyli inwestować w kilka rzeczy, tak aby uniknąć jednorazowej dużej straty, gdyby taka miała wystąpić.

 

Jak szybko i zyskiem sprzedać kryptowaluty?

 

Powyższe informacje dotyczyły inwestowania kryptowalut na giełdzie. Wymaga to jednak dostępu do niej, który w niektórych przypadkach może być płatny. Ponadto, aby grać na giełdzie powinniśmy dobrze poznać narzędzia inwestorskie, które będziemy mieć do dyspozycji. Nie zawsze w ferworze codziennego życia mamy na to czas i ochotę. Czy wówczas powinniśmy zrezygować z inwestowania w kryptowaluty? Oczywiście że nie. Są również inne metody, pozwalające na szybką, bezpieczną sprzedaż z zyskiem, który możemy obliczyć jeszcze przed transakcją. Kantory internetowe, takie jak wspomniany wcześniej coincher.com zajmują się nie tylko sprzedażą kryptowalut, ale również ich skupem. Przykładowo, jeżeli kupiłeś w przeszłości Bitcoin po dobrej i niskiej cenie, możesz go trzymać w swoim portfelu i obserwować kurs w kantorze. Jeśli cena za skup kryptowalut będzie wyższa niż cena, po której zakupiłeś bitcoina, możesz go wygodnie sprzedać kilkoma kliknięciami myszki. Transakcja wymiany kryptowalut pozwala je sprzedać za euro lub polskie złotówki. Kantor internetowy coincher.com przelewa je na podany wcześniej rachunek bankowy użytkownika.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (0)