Jak wysyłać i odbierać bitcoiny

Jak wysyłać i odbierać bitcoiny
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -


Stawiasz dopiero pierwsze kroki w świecie kryptowalut? Od niedawna masz założone konto na coincher.com i nie do końca jeszcze wiesz, jak z niego korzystać? Ten artykuł jest zatem napisany specjalnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego jak prawidłowo wykonywać najważniejsze transakcje, czyli w jaki sposób wysyłać i odbierać bitcoiny, wykorzystując do tego portfel na coincher.com.

 

Założenie konta na platformie

 

Jeżeli zdecydujesz się założyć u nas portfel kryptowalut, musisz wiedzieć że nie będzie Cię to kosztować ani jednej złotówki. Prowadzenie portfela jest bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Nie pobieramy opłaty za prowadzenie i administrację portfelem, niezależnie od tego, czy posiadasz na nim jakieś bitcoiny czy nie. W portfelu można przechowywać zarówno bitcoiny zakupione w naszym kantorze, jak również te, które otrzymasz transferem od innych użytkowników. W każdym przypadku są równie dobrze chronione i pozostają do Twojej wyłącznej dyspozycji.

 

Jak wysłać bitcoiny z coincher.com?

 

Nie ma nic prostszego. Wystarczy zalogować się i przejść do swojego portfela. Ujrzysz tam saldo swoich środków, którymi możesz w dowolny sposób dysponować. Możesz zarówno wysłać je do innego użytkownika, jak również sprzedać w kantorze, wymieniając np. na PLN. Uzyskany w ten sposób pieniądz fiduracyjny będziesz mógł przesłać na swoje konto bankowe lub wypłacić z bankomatu. Zajmijmy się jednak tym, co dla nas najbardziej interesujące. Czyli wysyłaniem bitcoinów do innych osób. Aby Twoje kryptowaluty trafiły do właściwego portfela, musisz koniecznie poznać jego adres. Znajomy może Ci go wysłać w wiadomości prywatnej, a jeżeli płacisz bitcoinami za zakupy lub usługi, adres portfela może znajdować się nawet na rachunku, pełniąc rolę numeru rachunku bankowego. Kiedy zaakceptujesz wysłanie transferu, nie można już go anulować. To dlatego należy zawsze się upewnić, czy rzeczywiście zamierzamy danej osobie przesłać taką, a nie inną sumę bitcoinów.

 

Jak odebrać bitcoiny?

 

Jest to jeszcze prostsze do wykonania, niż ich wysyłanie. Wszystko co powinieneś zrobić, to skopiować adres swojego portfela i udostępnić go wybranej osobie. Adres jest unikalny i korzystając z niego masz pewność, że to właśnie do Ciebie trafią bitcoiny. Ze względów bezpieczeństwa, nie należy współdzielić portfeli z innymi osobami. Jest to tym bardziej nieuzasadnione, kiedy każdy może mieć dowolną liczbę portfeli bitcoin, które zazwyczaj prowadzone są całkowicie za darmo.

 

Najczęściej zadawane pytania o transfer kryptowalut

 

1.      Ktoś mi się włamał na konto portfela. Czy może mi ukraść bitcoiny?

 

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że serwisy takie jak coincher.com udostępniają uwierzytelnianie dwuskładnikowe 2FA. Rekomendujemy korzystanie z tej metody logowania i autoryzowania transakcji. Na czym ona polega? Aby zrealizować transfer bitcoinów do innej osoby, nie wystarczy tylko wpisać jej adresu portfela. Po zatwierdzeniu transakcji, konieczne jeszcze będzie wpisanie kodu, który zostanie przekazany innym kanałem komunikacji. Może to być wiadomość SMS wysłana na smartfon, wiadomość e-mail przesłana na wskazaną w ustawieniach skrzynkę pocztową lub kod wygenerowany w aplikacji Google Authenticator. Stosowanie tej metody daje pewność, że w przypadku przejęcia danych logowania do portfela, kryptowaluty nie będą mogły być skradzine, jeśli osoba nie uzyska dostępu do telefonu, konta e-mail lub narzędzia do autoryzacji do Google. Trzeba przy tym zaznaczyć, że podwójna autoryzacja wcale nie jest dużym problemem ani nie opóźnia tempa wykonywania transakcji. Zapewnia natomiast największe poczucie bezpieczeństwa o swoje środki finansowe.

 

2.      Chcę wymienić PLN na BTC w Waszym kantorze, jak to zrobić?

 

Nie ma nic bardziej prostego. Jeżeli chcesz zakupić w naszym kantorze bitcoiny po korzystnym kursie, po prostu wpisz w okienko interesującą Cię ilość BTC. Nasz system przeliczy równowartość na złotówki i poda kwotę, którą należy wpłacić na nasze konto bankowe. W formularzu wymiany podajesz również adres swojego portfela, do którego bitcoiny mają trafić. Może to być portfel prowadzony przez zewnętrzny serwis kryptowalut lub znajdujący się na platformie coincher.com.

 

3.      Nie jestem pełnoletni i chcę wysyłać bitcoiny – czy mogę to robić na coincher.com?

 

Tak. Dla transakcji zakupu BTC do łącznej kwoty 4000 złotych miesięcznie, nie wymagamy weryfikowania tożsamości. Jeżeli planujesz kupować u nas BTC za więcej niż 4000 zł miesięcznie, weryfikacja jest wymagana. Pamiętaj jednak o tym, że samo otrzymywanie wpłat i wysyłanie BTC zgromadzonych w Twoim portfelu nie podlega już ograniczeniom kwotowym, a co za tym idzie, nie ma konieczności weryfikacji tożsamości.

 

www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (0)