Jak zacząć inwestować w bitcoin

Jak zacząć inwestować w bitcoin
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Nie ulega wątpliwości, że wokół kryotowalut narosło wiele legend i mitów. Bitcoin jest ich przedstawicielem, a zarazem najstarszą kryptowalutą na świecie. Początki jego historii sięgają roku 2009. Czy po 10 latach od istnienia na rynku coś się zmieniło? Czy Bitcoin w dalszym ciągu jest chętnie kupowaną kruptowalutą, czy może doczekaliśmy się godny następców? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

 

Jak działa bitcoin?

 

Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam również zrozumieć jak działają niemal wszystkie kryptowaluty. W odróżnieniu od walut fiducjarnych, czyli takich które mają swojego fizycznego przedstawiciela w postaci monety lub banknotu, kryptowaluty dostępne są tylko w postaci wirtualne, czyli elektronicznej. Nie można ich włożyć do kieszeni spodnie lub portfela, chyba że wykorzystamy do tego dedykowany nośnik elektroniczny w postaci portfela kryptowalut. Aby móc płacić bitcoinem w internecie, a coraz częściej również w sklepach stacjonarnych i kawiarniach, wykorzystywana jest specjalna technologia nazywana blockchain. Polega ona na weryfikowaniu specjalnego kodu, który nazywany jest kluczem. Potwierdza on że kryptowaluty są prawdziwe i należą do nas. To bardzo ważne, ponieważ w świecie wirtualnym, podobnie jak i prawdziwym, mogą zdarzać się próby fałszowania pieniędzy i wprowadzania do obiegu fałszywek. Tak samo jak zabezpiecza się przed tym banknoty, stosując w nich różnorodne zabezpieczania, tak samo i kryptowaluty muszą być przed tym chronione. Systemem zabezpieczeń jest właśnie blockchain, czyli specjalny kod pełniący rolę weryfikatora autentyczności. Aby potwierdzić autentyczność bitcoina, konieczne jest wykonanie zaawansowanych operacji komputerowych.

 

Zanim kupisz bitcoina poznaj jego ideę

 

Wiele osób popełnia podstawowy błąd i decyduje się kupić bitcoina, bez dowiedzenia się najważniejszych faktów na jego temat. Czym to grozi? Ano tym, że wejdziemy w posiadanie kryptowalut i nie będziemy świadomi ryzyka, które może się z tym wiązać. Powinniśmy pamiętać, że kryptowaluty pomimo szeregu zalet, w dalszym ciągu nie są idealnym środkiem do inwestowania i jak w każdej innej inwestycji, również tutaj istnieje ryzyko porażki. Poznajmy jednak najważniejsze informacje na jego temat.

 

1. Tylko 21 milionów bitcoinów na rynku

 

Kiedy w 2009 roku Satoshi Nakamoto wprowadził na rynek pierwszego BTC, już wówczas założył sobie maksymalną ilość, która może funkcjonować w wirtualnym świecie. Wyniosła ona 21 milionów BTC. Ani jeden BTC więcej nie może się pojawić w obiegu i czuwają nad tym wszyscy użytkownicy. Jaki jest cel wprowadzenia takiego limitu? Przede wszystkim służy to ograniczeniu podaży, co z kolei przekłada się na nieustannie wysoką cenę BTC. Jeżeli coś jest limitowane, przestaje być ogólnie dostępne dla wszystkich. Nabiera wówczas jeszcze większej wartości i ten kto naprawdę tego bardzo potrzebuje, jest w stanie zapłacić naprawdę wysokie ceny. Między innymi na tym polega sekret wysokich kursów BTC w stosunku do innych kryptowalut. Czy dziś mamy już w obiegu cały dostępny limit BTC? Oczywiście że nie. W dalszym ciągu istnieje całkiem pokaźna rezerwa, która jest na przykład wykorzystywana do wypłacania wynagrodzenia tzw. górnikom, którzy zajmują się wydobywaniem kryptowalut, wykorzystując do tego swoje komputery z dużymi mocami obliczeniowymi. Czy to dobrze że w obiegu nie może się znaleźć więcej niż 21 milionów bitcoinów jednocześnie? Zdaniem większości osób tak. Chroni to rynek kryptowalut oraz użytkownikiem przez nagłą falą, która mogłaby zalać rynek kryptowalutami, prowadząc do szybkiej utraty ich wartości.

 

2. Zdecentralizowany system kryptowalut

 

Przywykliśmy do tego, że pieniądze którymi posługujemy się w codziennym życiu są zarządzane i sterowane centralnie. Odpowiadają za to banki oraz liczne organizacje rządowe. Mogą one ustalać stopy procentowe, decydując o poziomie inflacji. W teorii nie ma w tym nic złego, jednak kiedy sięgniemy do historii, odnotujemy w niej naprawdę kryzysowe wydarzenia, takie jak nagła utrata wartości przez pieniądz. Co to oznacza w praktyce? Że gromadzone przez lata oszczędności mogą z dnia na dzień stracić wartość o 50 lub 100 procent. W efekcie nigdy nie można mieć pewności, czy dobrą decyzją jest lokowanie oszczędności w pieniądzach fiducjarnych. Prawda ta jest znana na całym świecie od setek lat. Między innymi z tego powodu tak wielką popularnością cieszy się parytet złota. Złoto jako sposób inwestycji i oszczędzania zapewnia duże poczucie bezpieczeństwa, choć również nie jest pozbawiony pewnego ryzyka. Jednak wahania kursów złota są znacznie mniejsze na przestrzeni minionych kilkudziesięciu lat, niż np. wahania kursów walut. Analogicznie można potraktować kryptowaluty, jako sposób lokowania w nich swoich oszczędności lub inwestowania w nie. W przypadku BTC, jest to naprawdę dobry sposób. Ograniczona podaż pozwala przypuszczać, że kurs przez wiele kolejnych lat będzie utrzymywać się na wysokim poziomie, zapewniając stabilność. Również to, że kryptowalutami takimi jak BTC nie można centralnie sterować i pozostają one pod kontrolą wszystkich użytkowników, ma bardzo dobry wpływ na zaufanie użytkowników.

 

3. Coraz więcej możliwości płatniczych

 

Sporo osób błędnie zakłada, że kryptowaluty służą wyłącznie do handlu elektronicznego. Owszem, w tym właśnie celu zostały wymyślone i przez wiele lat tak właśnie działały. Dziś jednak wszystko ulega zmianie. Kryptowaluty miały być nowoczesną i przede wszystkim bezpieczną alternatywą dla walut fiducjarnych, pozwalających szybko, wygodnie i bezpiecznie tranferować ją pomiędzy użytkownikami, bez nadzoru organów publicznych. Z czasem jednak coraz więcej firm dostrzegło potencjał Bitcoina i zdecydowało się wprowadzić ten środek płatniczy do swoich firm. Co to oznacza? Już dziś można za wiele usług i produktów płacić nie tylko tradycyjnymi pieniędzmi fiducjarnymi, ale również kryptowalutami. BTC nie jest jedyną kryptowalutą, która pozwala nam zakupić w popularnych kawiarniach kawę lub kupować w sklepach internetowych książki lub płytę. Ciekawym przykładem wykorzystania BTC są niektóre korporacje taksówkarskie, w których za usługi transportu można płacić właśnie elektronicznym pieniądzem.

 

Jakie zalety ma bitcoin?

 

Sporo osób chciałby wiedzieć, czy BTC rzeczywiście jest tak fantastyczny jak twierdzą inni ludzie. Na stronach internetowych można przeczytać komentarze pełne zachwytu nad BTC i namawiające do inwestowania w nie lub lokowania w nich swoich oszczędności. Ale czy rzeczywiście tak jest? Poznaj wszystkie korzyści, jakie może zapewnić dziś BTC.

 

·         Szybkie transfery – osoby oraz firmy, które działają na całym świecie i prowadzą handel towarami z zagranicznymi kontrahentami, do tej pory stały przed wielkim wyzwaniem, jakim są międzynarodowe transfery walut. Najczęściej mogą one być realizowane wyłącznie w robocze dni tygodnia. Ponadto, jeśli w kraju odbiorcy przelewu wypada święto lub dzień wolny od pracy, przelew środków ulega wydłużeniu. To wszystko może generować spore problemy dla firm i utrudnia podejmowanie szybkich, kluczowych dla biznesu decyzji. Kryptowaluty pozwalają ten problem rozwiązać. Transakcje są zawierane i realizowane w czasie rzeczywistym, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki temu że nie odpowiada za nie jeden super komputer, ale miliony mniejszych urządzeń połączonych w sieć, realizacja transakcji nie jest zależna od sprawności lub wystąpienia awarii. Nawet jeśli dojdzie do wyłączenia kilkuset komputerów z sieci, ich pracę natychmiast przejmują nowe jednostki, nie dopuszczając do zawalenia się całego systemu.

 

·         Transfery bez prowizji – kolejny powód, dla którego warto korzystać z BTC to możliwość realizowania bez kosztowych przelewów. Ten, kto kiedykolwiek wykonał międzynarodowy przelew pieniężny, na pewno pamięta z jakimi kosztami się to wiązało. Nie były one małe, tylko zależały wprost proporcjonalnie do wielkości przelewu. Im wyższa była jego wartość, tym droższy był koszt prowizji. Przy regularnie wykonywanych płatnościach za granicę, mogło to powodować naprawdę spore problemy finansowe i mocno obciążać budżet firmy.

 

·         Uniwersalny, globalny format – kryptowaluty są obsługiwane na całym świecie. Ich uniwersalność można porównać np. do dolara amerykańskiego, który jest walutą szanowaną i akceptowaną na całym świecie. Różnica polega na tym, że bitcoin nie podlega wahaniom kursów i jego wartość jest taka sama w każdym kraju, bez względu na jakim kontynencie jest on położony.

 

·         Bezpłatna obsługa – nasuwa się pytanie, w jaki sposób można wchodzić w posiadanie kryptowalut. Jak zacząć inwestować w Bitcoin i gdzie bezpiecznie oraz w dobrej cenie można go kupić? Możliwości jest kilka, począwszy od kantorów internetowych, poprzez giełdy, skończywszy na serwisach kojarzących prywatnych użytkowników. Należy również w tym miejscu dodać, że podobnie jak potrzebne jest konto bankowe z obsługą internetową, aby móc zarządzać swoimi pieniędzmi i realizować np. przelewy, tak samo i kryptowaluty potrzebują podobnych rozwiązań. Różnica jest jednak zasadnicza. Tzw. portfel online dla kryptowalut można założyć niemal od ręki w wielu serwiach i korzystanie z tych usług jest bezpłatne. Inaczej niż ma to miejsce przy kontach bankowych.

 

Gdzie kupić bitcoin?

 

By móc realizować jakiekolwiek operacje z użyciem kryptowalut, należy wejść w ich posiadanie. Czy można to zrobić szybko, łatwo i bezpiecznie? Oczywiście że tak. Jest to również łatwiejsze do wykonania niż można się spodziewać. Wiele osób poleca kupowanie kryptowalut od prywatnych użytkowników, jako przyczynę wskazując możliwość negocjowania ceny. Owszem, jest to jeden z lepszych sposobów, jednak wymaga czasu i polowania na okazję. Ponadto pamiętajmy, że nie tylko my chcemy w ten sposób kupić kryptowaluty w korzystnej cenie. Konkurencja na tym polu jest olbrzymia i nie brakuje osób, które przez 24 godziny na dobę korzystają z takich serwisów, czekając na trafienie wymarzonej okazji. Jeśli nie masz czasu na to, mamy lepszy pomysł dla ciebie.

 

Kantor internetowy coincher.com – tu kupisz bitcoin

 

Czy miałeś okazję korzystania kiedykolwiek z kantorów internetowych i kupować lub wymieniać w nich waluty. Wyjazd na wakacje i potrzebujesz euro. Aby je zdobyć, możesz iść do kantoru stacjonarnego lub skorzystać z kantorów internetowych. Ten sposób wybiera coraz więcej osób, między innymi z powodu niższych cen i większej wygody. Kantory internetowe mają ograniczone koszta działalności, dzięki czemu mogą oferować znacznie korzystniejsze kursy walut. Również kupowanie w ten sposób jest proste i wygodne, nie wymaga wychodzenia z domu. Chcąc kupić waluty obce w kantorze internetowym, należy spełnić kilka warunków:

 

·         posiadanie konta w kantorze internetowym,

·         posiadanie konta walutowego zgodnego z kupowaną walutą,

·         posiadanie konta w PLN, z którego zapłacimy za kupowaną walutę,

·         dostęp do internetu.

 

Jak widać, bardzo łatwo jest spełnić wszystkie w/w warunki, szczególnie w erze internetu, kiedy to większość czynności, takich jak otwarcie rachunku bankowego można wykonać zdalnie, bez wychodzenia z domu. Na takiej samej zasadzie działa internetowy kantor kryptowalut coincher.com.

 

Jak kupić bitcoin na coincher.com?

 

Instrukcja zakupów w kantorze internetowym jest krótka i prosta. Możną ją opisać w kilku podstawowych krokach.

 

1. Wejdź na coincher.com i sprawdź aktualny kurs kryptowalut

 

W tym celu możesz skorzystać z funkcjonalnego kalkulatora, który pozwala przeliczyć PLN lub EUR na wybrane kryptowaluty, w tym coincher. Do dyspozycji masz opcję zakupu kryptowalut za złotówki lub euro lub sprzedaż posiadanych kryptowalut i otrzymanie w zamian waluty FIAT, czyli euro lub polskie złotówki.

 

2. Proces zakupu lub wymiany

 

Jeżeli zaoferowana cena ci odpowiada, możesz kliknąć przycisk Dalej. Zostaniesz przeniesiony do formularza, który należy uzupełnić swoimi danymi. Bardzo ważna informacja. Uzupełniając ten formularz, pamiętaj aby wpisane przez ciebie dane były zgodne z tymi, na które zostało zarejestrowane konto bankowe. Jeżeli dane będą się różnić, wówczas kantor coincher.com dokona zwrotu wpłaty na konto, potrącając opłatę za realizację płatności.

 

Jakimi danymi należy uzupełnić formularz zakupu na coincher.com?

 

·         Imię i nazwisko,

·         Adres e-mail,

·         Adres portfela,

·         Ewentualnie zaznaczyć opcję portfela na coincher.com.

 

Jak kupować bitcoin bez weryfikacji

 

Dowiadując się na temat kupowania bitcoin w innych serwisach, być może spotkaliście się z koniecznością weryfikowania kont. Taka opcja istnieje również na coincher.com, jednak dotyczy ona wybranych transakcji.

 

·         Jak zacząć inwestować w bitcoin bez weryfikacji – weryfikacji nie wymagają transakcje do 4000 złotych.

 

·         Transakcje powyżej 4000 złotych wymagają weryfikacji konta i konieczności logowania się na swoje konto w celu finalizacji zakupu.

 

Czy warto zakładać konto na coincher.com i przeprowadzać jego weryfikację? Z pewnością tak. Przede wszystkim pozwala to realizować transakcje bez żadnych limitów. Również proces rejestracji oraz weryfikacji konta jest szybki, a w przyszłości nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty.

 

3. Dokonanie płatności na rzecz coincher.com

 

Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość zawierająca numer konta, na który należy dokonać płatności w złotówkach lub euro, odpowiadająca wartości transakcji. Płatność można zrealizować bezpośrednio ze swojego konta bankowego, pamiętając o tym aby tytuł przelewu był zgodny z wytycznymi. Przyspieszy to czas realizacji zlecenia i księgowanie płatności na koncie.

 

4. Oczekiwanie na bitcoin w swoim portfelu

 

Jeżeli wszystkie wyżej wymienione kroki zostały wykonane prawidłowo, po pewnym czasie w twoim portfelu pojawi się zakupiona kryptowaluta. Ile czasu potrzebuje kantor internetowy coincher.com na to, aby pieniądze dostarczyć na wskazany adres? Transakcje są obsługiwane i realizowane przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. To, jak długo będziesz musiał oczekiwać, aż kryptowaluty zasilą twój portfel zależy od tego, jak szybko transakcja zostanie wykopana. Może to zająć jedną godzinę, a może również kilkanaście. Tak czy inaczej, możesz być spokojny o to, że bitcoimny na pewno do ciebie dotrą i to w takiej ilości, w której dokonałeś ich kupna.

 

Co dalej? Jak rozpocząć inwestowanie?

 

Gratulujemy! Od tego właśnie momentu stałeś się pełnoprawnym posiadaczem bitcoinów. Kryptowaluty znajdują się na twoim koncie i możesz z nimi robić wszystko, na co masz ochotę. Jednym ze sposobów zarabiania na kryptowalutach, w posiadanie których weszliśmy, jest ich sprzedaż po wyższej cenie. Można to zrobić w serwisach dedykowanych temu typowi transakcji, jak również zakładając konto na giełdach kryptowalut i grając na nich. Druga opcja to po prostu traktowanie zakupu bitcoina na coincher.com jako formę oszczędzania. Kryptowaluty są znacznie bardziej odporne na wahania kursów walut, dzięki czemu ryzyko utraty wartości jest wielokrotnie niższe, niż w przypadku walut fiducjarnych. Decydując się na zamrożenie swoich środków w bitcoinie, trzeba pamiętać że w każdym momencie mamy szansę na ich sprzedaż, np. w kantorze coincher.com. Transakcja jest odwrotnością procesu zakupu. Możemy również wybrać jedną z dwóch wybranych walut, w jakich pieniądze za sprzedaż zostaną nam wypłacone – to EUR lub PLN. Środki trafią bezpośrednio na konto bankowe, skąd będziemy mogli je przelać na inne konto lub wypłacić w bankomacie przy pomocy karty.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (0)