Bitcoin - podstawy

Bitcoin - podstawy
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Aby dokładnie poznać całą historię kryptpowalut, należy się cofnąć do roku 2008. Wtedy właśnie rozpoczęły się prace nad stworzeniem nowatorskiego projektu, w założeniach mającego być alternatywą dla walut fiducjarnych, w skrócie nazywanych walutami fiat. Tak właśnie w roku 2009 narodził się bitcoin, który został pierwszą kryptowalutą na świecie. Jej debiut na światowych giełdach miał miejsce w roku 2009 i właśnie wtedy rozpoczęła się era monet, nazywanych również coinsami i kryptowalutami. Twórcą BTC jest Satoshi Nakamoto. Wokół tej postaci narosło wiele mitów i spora liczba osób próbowała się podszywać pod ten pseudonim. W rzeczywistości, nie udało się do tej pory wskazać jednej, wiarygodnej osoby, która naprawdę mogłaby być Satoshi Nakamoto.

 

Pojawienie się na rynku bitcoina dało początek lawinowego tworzenia się nowych kryptowalut, nazywanych altcoinami. Wiele z nich bazowało na algorytmie bitcoina, nieznacznie się od niego różniąc. Z kolei inne, takie jak Ripple to zupełnie inne, autorskie projekty, będące w rzeczywistości bardzo zaawansowanymi programami i systemami transakcyjnymi, działającym globalnie.

 

Dlaczego powstał bitcoin

 

Bitcoin, występujący pod skrótem BTC powstał jako odpowiedź na poszukiwanie alternatywy dla pieniędzy fiducjarnych. Chwile po tym jak świat opanowała zapaść finansowa i krach gospodarczy, inwestorzy przerazili się nagłą i bardzo szybką utrata wartości pieniędzy. Nie chcąc w krótkim czasie stracić całego swojego majątku, na który ciężko pracowali przez długie lata, postanowili opracować bezpieczną i odporną na scentralizowanie sterowanie kryptowalutę. Nie mógł to być pieniądz tradycyjny, czyli fiducjarny, gdyż podlega on nadzorowi instytucji bankowych i rządów, a ponadto byłby konkurencją dla już istniejących pieniędzy. Postanowiono zatem stworzyć walutę elektroniczną, nazywaną również walutą wirtualną. Jest ona obsługiwana wyłącznie w sieci i nie ma swojego fizycznego odpowiednika.

 

Jakie korzyści zapewnia bitcoin

 

Co zmieniło się w funkcjonowaniu światowych rynków finansowych i prywatnych biznesów z chwilą pojawienia się w obiegu kryptowalut? Czy to, że każdy z nas może uzyskać nieograniczony dostęp do bitcoina coś zmieniło? Oczywiście że tak. W momencie jak na rynku zadebiutowała pierwsza kryptowaluta na świecie, jej cena osiągnęła zawrotną wartość. Inwestorzy wręcz się bili o to, aby móc ją kupić. Właśnie wtedy nastała era BTC i pojawiła się pierwsza, realna i bezpieczna alternatywa dla walut tradycyjnych. W raz z tym zmienił się cały sposób funkcjonowania światowej gospodarki wraz z realizowaniem transakcji międzynarodowych.

 

Co odróżnia kryptowaluty od tradycyjnych walut?

 

Jest wiele rzeczy, które sprawiają że waluta wirtualna i fiducjarna mocno się od siebie różnią.

 

Decentralizacja kryptowalut

Bitcoin powstał jako projekt, który już na początkowym etapie miał być zdecentralizowany. Co to oznacza? Że BTC nie zarządza jedna instytucja finansowa lub jeden bank. Losy BTC spoczywają w rękach fundacji, która zajmuje się jej rozwijaniem oraz wszystkich użytkowników, którzy korzystają z tej monety. Taki zdecentralizowany system działania kryptowalut ma wiele zalet. Najważniejsza z nich to przede wszystkim zapewnienie pełnej odporności na próby sztucznego obniżania lub podwyższania wartości. Są to klasyczne działania, które rządy państwa świata stosują do swoich walut narodowych, aby w ten sposób łatać dziury budżetowe lub chwilowo podnosić standard życia mieszkańców. Niestety, niedługo po takich działaniach przychodzi duży krach gospodarczy, który tylko pogłębia zapaść.

 

Anonimowość

Czy posługując się pieniądzem fiducjarnym można sobie zapewnić anonimowość? Aktualnie jest to coraz trudniejsze. Prawo jest tak skonstruowane, aby rządy państw miały dostęp do wszystkich transakcji finansowych, które wykonują ich obywatele. Obowiązek wypłaty wynagrodzenia za pracę przelewem na konto, to jeden z najlepszych tego przykładów. Coraz większa trudność z dostępem do gotówki, wysokie opłaty i prowizję za korzystanie z bankomatów. Wszystko to ma zmusić ludzi do tego, aby zaczęli korzystać z transakcji elektronicznych, czyli bezgotówkowych. Dają one oczywiście możliwość ich szczegółowego śledzenia i analizowania, a tym samym poznawania zwyczajów i nawyków ludzi. Tego, na co wydają swoje pieniądze, ile ich wydają, a nawet w jakie dni i w jakich godzinach najchętniej kupują. Korzystanie z kryptowalut jest całkowitą odwrotnością dla używania pieniądza fiducjarnego. Nawet mimo tego, że bitcoin jest moneta wirtualną, czyli tak samo realizujemy nią operacje internetowe, są one wielokrotnie bardziej bezpieczne. Użytkownika bitcoina definiuje się wyłącznie po adresie jego portfela. Aby go założyć, nie jest konieczne legitymowanie się dowodem osobistym w banku lub u kuriera. Ponadto, sieć bitcoin jest niezależna i anonimowo. Coraz więcej firm decyduje się na to, aby umożliwić klientom i użytkownikom możliwość płacenia za swoje produkty i usługi właśnie kryptowalutami. Doświadczenie pokazuje że jest to ruch w dobrą stronę, ponieważ obroty takich firm systematycznie rosną.

 

Bezpieczeństwo

Czy obawialiście się kiedyś, że wasze konta bankowe zostaną okradzione z przechowywanych tam pieniędzy? Że stracicie cały dobytek swojego życia? Że oszczędności, na które tak ciężko pracujecie zostaną przywłaszczone przez złodzieja lub... rządy? Tak, to możliwe. Nie trzeba daleko szukać w przeszłości, aby trafić na przypadki kiedy to rządy i banki blokowały środki na kontach swoich klientów, uniemożliwiając ich wypłatę w kasach lub bankomatach. Sposób działania kryptowalut pozwala się przed takim zagrożeniem skutecznie bronić. Jak? Przede wszystkim pozostają poza władzą instytucji bankowych i nadzoru finansowego. Rolę takiego nadzoru pełnią wszyscy użytkownicy, mając wgląd do każdej transakcji, która odbywa się w sieci BTC. Jest ona publiczna, a przez to nieustannie monitorowana przez miliony innych użytkowników. Taki sposób funkcjonowania sieci sprawia, że niemożliwe są do przeprowadzenia próby kradzieży lub sztucznego generowania BTC, mogących zalać rynek i obniżyć wartość monet.

 

Wygoda

Korzystanie z Bitcoina jest bardzo wygodne. Być może teraz, technologia kryptowalut jest dla ciebie dużą zagadką i nie potrafisz zrozumieć, jak to wszystko funkcjonuje. Spokojnie. Wyjaśnimy to w dalszej części artykułu. Musisz jednak uświadomić sobie, że korzystanie z kryptowalut jest znacznie wygodniejsze niż z pieniędzy fiducjarnych, do których tak bardzo się przyzwyczailiśmy. Przede wszystkim transfery realizowane są non stop, niezależnie od dnia tygodnia i godziny. Pozwala to wysyłać i odbierać kryptowaluty również w dni wolne od pracy, wtedy kiedy banki nie prowadzą swojej codziennej działalności.

 

Szybkość

Przelewy międzynarodowe dochodzą do odbiorców nawet po kilku dniach. Transfer bitcoina pozwala zasilić portfel użytkownika znajdującego się na drugim końcu świata już po kilkudziesięciu minutach. Błyskawiczny czas realizowania transakcji sprawia, że kryptowaluty bardzo ułatwiają prowadzenie biznesów, zarówno na skalę makro – globalną, jak i mikro – lokalną.

 

Jak działa bitcoin?

 

Tym co na pewno fascynuje każdego użytkownika sieci bitcoin, jest sposób w jaki ta kryptowaluta działa. Co odpowiada za to, że ma ona tak wielką wartość i ludzie zdecydowali się nie tylko jej zaufać, ale również powierzyć w nią swoje oszczędności życia? Jaka technologia musi drzemać w trzewiach sieci BTC, że jest w stanie ogarnąć miliony transakcji jednocześnie, realizowanych na całej kuli ziemskiej? W końcu jak to możliwe jest, że BTC jest krypto walutą bardzo bezpieczną, a tym samym wzbudzającą duże poczucie zaufania u użytkowników? Odpowiedzią na to pytanie jest nazwa „blockchain”.

 

Co to jest blockchain

Każdy, kto choć raz miał nieco większy kontakt z bitcoinem, na pewno spotkał się z tym określeniem. Co oznacza ów tajemniczy wyraz blockchain? Jest to łańcuch bloków. Każda transakcja składa się z takiego łańcucha, w którym zapisane są wszystkie transakcje wstecz. To bardzo ważne dla zapewnienia ciągłości struktury danych i synchronizacji. Aby prześledzić wszystkie transakcje, jakie miały miejsce w sieci BTC, wystarczy zajrzeć w głąb blockchaina. Niestety, z funkcjonowaniem tej technologii wiąże się również pewne wady? Przypomnijmy że BTC powstał w roku 2009. Czyli miało to miejsce ponad 10 lat temu. Od tego czasu miały miejsce miliardy transakcji. Każda z nich zapisywana jest do blockchaina następnej. Aby móc zrelizować transfer kryptowalut, konieczne jest potwierdzenie jego autentyczności i sprawdzenie, że adresat posiadał odpowiednie środki w portfelu. Jak się to odbywa? Poprzez obliczanie skomplikowanych dowodów matematycznych, zapisanych w blockchainie. Aby to było możliwe, konieczne jest dysponowanie wydajnymi maszynami – komputerami o dużych mocach obliczeniowych. Proces obliczania blockchainów nazywa się popularnie kopaniem lub wydobywaniem kryptowalut i przypomina pracę w kopalni. Dlatego użytkownicy, którzy posiadają takie sprzęt noszą miano górników.

 

Proof of Work

Czy na bitcoinie można zarabiać? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna, oczywiście pozytywna. Jest kilka sposobów aby zarabiać z wykorzystaniem BTC. Pierwszy z nich to klasyczne inwestowanie w kryptowaluty i handlowanie nimi na giełdzie lub w kantorach. Druga metoda to właśnie ich wydobywanie. Górnicy za wykonywanie skomplikowanych obliczeń na swoich komputerach, otrzymują w zamian za to wynagrodzenie – oczywiście również wypłacane w BTC. Środki te trafiają do ich portfeli, w których są bezpiecznie składowane i mogą być wysłane do innych użytkowników. Ten model zarabiania na kryptowalutach nosi nazwę proof of work. Czy jest on opłacalny? Na początku, kiedy do wydobycia było stosunkowo niewiele transakcji, to owszem, tak było. Teraz, kiedy pojedynczy blockchain jest coraz większy pod względem ilości danych, to kopanie kryptowalut jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Koparki, czyli super komputery potrzebują do swojej pracy duży zapas mocy. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że kopanie kryptowalut na dużą skalę jest opłacalne dla tych osób i firm, które dysponują prądem w stosunkowo niskiej cenie. Nieprzypadkowo największa kopalnie kryptowalut na świecie znajduje się w Chinach, gdzie ceny energii są bardzo niskie.

 

21 milionów Bitcoinów

Słyszeliście kiedyś o magicznej liczbie, jaką jest 21 milionów BTC? Na pewno tak. O co chodzi z tą wartością? Już na samym początku tworzenia kryptowaluty, Satoshi Nakamoto brał pod uwagę możliwość utraty wartości przez BTC. Mogłoby do tego dojść na skutek pojawiania się zbyt wielu kryptowalut na rynku. Kiedy podaż przekracza popyt, ceny ulegają zmniejszeniu. Nie chcą doprowadzić do takiej sytuacji, Satoshi Nakamoto zabezpieczył przed tym BTC. W jaki sposób? W algorytm tej monety wpisał bezwzględny warunek, że na rynku może być maksymalnie 21 milionów monet. Czy to dobrze? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. W ten właśnie sposób można zadbać o to, aby BTC utrzymywał swoją stosunkowo wysoką wartość, zabezpieczając w pewnym stopniu interesy inwestorów.

 

Bitcoin a prawo podaży i popytu

 

Podaż i popyt to najlepsze, naturalne regulatory rynku. Od czego zależy popyt? Od tego, jak atrakcyjny i pożądany jest produkt lub usługa. Od czego należy podaż? Od tego, jak wiele osób lub firm zechce się pozbywać swoich produktów lub usług. Właśnie te dwa czynniki przekładają się na kurs bitcoina na rynkach. Rzecz jasna, podaż i popyt nie jest w 100% obiektywny, ponieważ daje możliwość spekulowania. Przykładowo, ktoś kto dysponuje bardzo dużą ilością bitcoinów, może zechcieć nagle się ich pozbyć, robiąc to celowo. Uwalniając olbrzymią ilość kryptowalut na rynek, sprawia że ich cena automatycznie zaczyna się obniżać. Przestraszeni tym inwestorzy i inni uczestnicy, mogą uznać że ich kapitał nagle traci wartość i należy się go czym prędzej pozbyć. Zaczynają zatem również sprzedawać swoje kryptowaluty po cenach niższych, niż jeszcze były notowane niedawno. Tymczasem ktoś inny może celowo jest skupować po obniżonej cenie, wiedząc że jest to celowe działanie i monety niebawem wrócą do swojej wyjściowej wartości. Mając ich w zanadrzu naprawdę dużo, będzie następnie mógł sterować podążą. Jest to mechanizm funkcjonujący na giełdach walutowych i papierów wartościowych. Między innymi dlatego, decydując się na inwestycje w kryptowaluty lub akcje, inwestorzy powinni charakteryzować się opanowaniem i zimną krwią. Nie podejmowanie pochopnych decyzji, umiejętność analizowania danych i uważne śledzenie ruchów na giełdzie, pozwala na czas odróżnić próby spekulowania od rzeczywistego trendu spadkowego, mogącego mieć swoje przyczyny w obiektywnych wydarzeniach na świecie.

 

Bitcoin – kryptowaluta stworzona do inwestowania

 

Nie brakuje osób, które chcą zarabiać na kryptowalutach. I nie chodzi im o ich wydobywanie, które na dziś dzień jest kosztowne i wymagające. Zamiast tego, osoby te wolą handlować kryptowalutami. Kupować bitcoin tanio i sprzedawać go drożej. Zarabiać nawet stosunkowo niewielkie kwoty, ale na tyle często aby zsumowane, dały całkiem imponujący zysk. Jak zostać inwestorem w BTC? Jak handlować kryptowalutami? Z czym to się wiąże? Jakie zagrożenia czekają na początkujących inwestorów i o czym należy pamiętać?

 

Giełda czy kantor?

 

Pierwsze pytanie, na które należy udzielić sobie odpowiedzi brzmi, czy chcemy inwestować na giełdzie czy kantorze? Z doświadczenia wiemy, że większość osób chóralnie odpowie że na giełdzie. Tak przecież działają rekiny finansjery, do których większość z nich chce się zaliczać. Natychmiast zatem rozpoczynają poszukiwania różnych giełd kryptowalut i zakładają tam swoje konta. Tymczasem nie zwracają uwagi na kilka istotnych elementów, które mogą decydować o wysokości ich przyszłych zysków.

 

Giełda i opłaty za korzystanie z niej

Nikt nie daje inwestorom bezpłatnie narzędzi, z pomocą których mogą zarabiać. Nie należy zatem oczekiwać, że dostęp do giełdy kryptowalut będzie w całości pozbawiony kosztów. Nawet jeśli samo korzystanie z narzędzi transakcyjnych jest zwolnione z opłat, to należy się ich spodziewać w innych miejscach. Mogą to być np. wysokie prowizje od zakupu lub sprzedaży kryptowalut czy opłaty pobierane za wypłatę kryptowalut z giełdy do swojego osobistego portfela. Jeśli na początku nie sprawdzimy wysokości takich opłat, możemy być nieprzyjemnie zaskoczenie, kiedy zjedzą one sporą część naszego zysku.

 

Ryzyko kursowe

Umiejętne korzystanie z narzędzi giełdowych jest konieczne do tego, aby minimalizować ryzyko straty. Dlaczego może do niej dojść? Na przykład poprzez zakup lub sprzedaż bitcoina po niekorzystnym kursie. Oczywiście inwestorzy giełdowi mają do swojej dyspozycji pewne narzędzia, które pozwalają im tego uniknąć, jednak wymaga to pewnych umiejętności, które nabierane są po pewnym czasie. Przypadkowe działania i operacje nie poparte głębszymi analizami, mogą doprowadzić do utraty sporej części majątku.

 

A może kantor?

Alternatywą dla giełd kryptowalut są oczywiście kantory internetowe. Na rynku jest ich naprawdę wiele i każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Czym różnią się kantory od giełd? Przede wszystkim tym, że w kantorach kupujemy po jednym, z góry ustalonym kursie. Poznajemy go jeszcze przed zleceniem transakcji, co pozwala oszacować wszystkie koszta i opłaty związane z nimi. Ponadto kantory są o tyle bezpieczniejsze i przyjaźniejsze początkującym użytkownikom, że nie pobierają dodatkowych opłat transakcyjnych, jak ma to miejsce przy giełdach. Przykładem transparentnego i bezpiecznego w działaniu kantoru jest coincher.com. Jest to polski serwis transakcyjny działający jako internetowy kantor kryptowalut, który możemy rekomendować każdemu początkującemu, jak i zaawansowanemu użytkownikowi. Kantorowi kryptowalut coincher.com poświęcimy więcej miejsca w dalszej części artykułu.

 

Czy bitcoin jest bezpieczny do inwestowania?

 

Na początku należy dobitnie wyjaśnić, że inwestowanie nigdy nie jest 100% bezpieczne. Z samej definicji inwestowania wynika, że trzeba brać pod uwagę pewien stopień ryzyka. Im jest ono większe, tym większą należy zachować ostrożność przy inwestowaniu i podejmować działania, które pomogą chronić nasz kapitał. Jak prezentuje się BTC na tle innych kryptowalut inwestycyjnych, takich jak Litecoin czy Ethereum? W obecnym czasie, kiedy blisko 3/4 z dostępnych 21 milionów BTC zostało wydobytych, nie można mówić że jest to kryptowaluta zapewniająca największe szanse na zysk. To naturalny proces rozwoju każdej monety. Największe sumy można na nich zarobić na samym początku. Im bliżej jest ich wyczerpania, tym mniejsze szanse dużego zysku zapewniają. Nie oznacza to jednak, że trzeba skreślać je na straty. Tak nie jest. Bitcoin jest jedną ze stabilniejszych monet na rynku kryptowalut. Jej kurs przez większość czasu utrzymuje się na podobnym poziomie, co korzystnie działa na poczucie bezpieczeństwa inwestorów. Kto powinien rozważyć inwestowanie w bitcoina? Dla kogo wybór tej kryptowaluty może okazać się najkorzystniejszy?

 

Początkujący inwestorzy i bitcoin

 

Jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie kryptowalut i chcesz go dobrze poznać, nauczyć się jak funkcjonują poszczególne mechanizmy oraz jakie są najlepsze metody inwestycyjne, powinieneś się zdecydować na zakup takich kryptowalut, które są najmniej narażone na spadek kursu. Być może nie zarobisz na nich wiele. Trzeba się z tym liczyć. Jednak na początkowym etapie nauki ważne jest to, aby minimalizować ryzyko, a nie zwiększać go. Na zyski przyjdzie czas, kiedy zdobędziesz potrzebne do tego doświadczenie. Teraz, kiedy masz ku temu okazję doskonal techniki inwestorskie, poznaj dostępne dla siebie narzędzia, analizuj, ucz się i eksperymentuj niskim kosztem. Nawet jeśli zdecydujesz się na zawarcie mało korzystnej transakcji, to niewielkie odchylenia kursów BTC sprawią, że nie stracisz na tym dużo. Może to być wówczas cenna i niedroga lekcja, którą wyniesiesz ze swoich pierwszych inwestycji.

 

Złota rada dla inwestorów w kryptowaluty – dywersyfikacja

Czy spotkałeś się kiedyś ze słowem dywersyfikacja? Z pewnością tak. Jest to inwestowanie swoich środków w kilka różnych kryptowalut. Aby dywersyfikować inwestycje, trzeba do tego dorosnąć i w wielu przypadkach coś stracić. Duża strata skłania bowiem do tego, aby analizować i zastanawiać się dlaczego do niej doszło. Gdzie tkwiła przyczyna i czy można było jej zapobiec? Wówczas jedyna rozsądna i skuteczna odpowiedź to właśnie dywersyfikacja. Jeśli zainwestujesz swoje środki w wiele różnych kryptowalut, statystycznie zmniejszasz szansę na utratę dużej wartości swoich środków. Nawet jeśli kilka z twoich kryptowalut odnotuje spadki, to jednak pozostałe w dalszej części mogą dla ciebie zarabiać. Odzyskasz dzięki nim to, co straciłeś na pozostałych i wyjdziesz na zero. Na tym właśnie polega dywersyfikacja – na rozsądnym gospodarowaniu swoim kapitałem, dzięki czemu szanse na zysk i brak straty masz większe niż twoi konkurenci.

 

Wybieramy pierwszy kantor kryptowalut

 

Wiele rzeczy przemawia za tym, aby kupować kryptowaluty w kantorach, a nie giełdach. Bezpieczeństwo, elastyczność, szybkość realizacji, a także prostota obsługi. Jeśli te rzeczy są dla ciebie rzeczywiście ważne, nie będziesz mieć wątpliwości aby wybrać kantor kryptowalut. W sieci działa kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset różnych kantorów online, mających w ofercie kryptowaluty. Większość z ich to projekty zagraniczne, z interfejsem w języku angielskim. Osobom biegle władającym tym językiem nie sprawi trudności obsługa takiego kantoru. Jeśli jednak fachowe słownictwo inwestycyjne, dodatkowo w języku obcym jest dla ciebie wyzwaniem, wygodniej i bezpieczniej będzie korzystać z kantorów polskich. Takim kantorem jest coincher.com.

 

Polski kantor kryptowalut – coincher.com

 

Serwis dostępny jest w sieci od kilku lat. Przez cały czas swojego istnienia zdobył dużą popularność i zaufanie użytkowników. Nie mogłoby do tego dojść, gdyby nie dużo ciężkiej pracy, którą twórcy włożyli w swój projekt. Na dzień dzisiejszy coincher.com ma w stałej ofercie kilkanaście najważniejszych kryptowalut. Działając w sprawdzonym modelu kantoru online, umożliwia ich wygodną sprzedaż, skup i wymianę. Co więcej, użytkownicy kantoru mogą korzystać z jego usług zarówno z opcją logowania, jak i bez niej, zachowując pełną anonimowość. Jakie funkcjonalności oferuje coincher.com? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na jego ofertę? Czy korzystanie z coincher.com jest rzeczywiście tak bezpieczne, jak twierdzą to jego założyciele i użytkownicy?

 

Coincher.com to wiele możliwości inwestowania


Jaki cel przyświecał stworzeniu kantoru coincher.com? Na pewno nie było to wyłącznie ułatwienie użytkownikom inwestowanie w kryptowaluty. Pamiętajmy, że bitcoin i inne monety są przede wszystkim alternatywą dla pieniędzy tradycyjnych i można ich używać w ich zastępstwie. Przykładowo, jeśli prowadzisz firmę i chcesz przyspieszyć międzynarodowe transakcje walutowe, to z pomocą bitcoina możesz to zrobić znacznie szybciej. Warto z tej możliwości korzystać z kilku powodów.

 

Korzyści stosowania BTC w biznesie

·         brak konieczności kosztownego przewalutowania,

·         globalnie akceptowalny standard płatności,

·         coraz większa liczba podmiotów akceptujących płatności w BTC.

 

Skąd wziąć dla swojej firmy Bitcoin? Najprościej oczywiście zakupić je w kantorze za określoną, z góry poznaną kwotę. Krótki czas realizacji transakcji, pozwala doładować twój portfel w niespełna godzinę od złożenia zlecenia. Tak samo działa również kupowanie BTC przez inwestorów, którzy następnie zamierzają obracać bitcoinem na giełdach lub przechowywać je w portfelu w kantorze i sprzedać, kiedy cena będzie korzystniejsza.

 

Kupowanie kryptowalut w kantorze coincher.com

Wejdź na główną stronę coincher.com i skorzystaj od razu z wygodnego narzędzia, które jest dostępne w lewym górnym rogu ekranu. Pozwala ono sprawdzić aktualne notowania dostępnych w kantorze kryptowalut i przeliczyć, jak dużo ich zakupisz za swoje pieniądze. Za wszystkie transakcje zawierane na coincher.com możesz zapłacić zarówno w złotówkach PLN, jak również w euro EUR. To wygodne dla każdego, kto ma dostęp do obu kont bankowych i posiada na nich wystarczające środki.

 

Sprzedawanie kryptowalut na coincher.com

Odwrotnością kupowania bitcoina lub ethereum jest ich sprzedawanie. Inwestowanie często wymaga podejmowania odważnych decyzji, takich jak pozbycie się części lub wszystkich swoich kryptowalut. Jak zrobić to szybko i wygodnie? Przede wszystkim korzystając z usług kantoru internetowego. W coincher.com możesz o każdej porze dnia i nocy sprzedawać swoje kryptowaluty za złotówki lub euro. Aby zrealizować transakcję, wybierz monetę której chcesz się pozbyć, wpisz jej ilość i poznaj kurs, po jakim transakcja zostanie wykonana. Jeśli cena ci odpowiada, zaakceptuj ją i przejdź do wypełniania dalszej części formularz. Poznasz wówczas adres portfela coincher.com, na który należy transferować swoje kryptowaluty. Podasz również swój numer rachunku bankowego, na który otrzymasz pieniądze za sprzedaż. Cała transakcja zostanie zrealizowana już w ciągu kilkudziesięciu minut.

 

Wymiana kryptowalut z coincher.com

Jeszcze nigdy wymiana kryptowalut nie była tak prosta, szybka i bezpieczna jak z pomocą kantoru coincher. Masz BTC i chcesz je zamienić na LTC? Nie chcesz ich sprzedawać i kupować, tracąc przy tym część środków i cenny czas? Pamiętaj, że w każdym momencie możesz wymienić swoje kryptowaluty w kantorze coincher.com, korzystając z dostępnych w ofercie monet. Robisz to natychmiastowo i bez dodatkowych kosztów. Decydując się na taką operację, od razu poznasz jej cenę i będziesz wiedział, ile nowych kryptowalut dostaniesz za swoje stare.

 

Do czego można wykorzystać kantor coincher.com?

 

Nie tylko inwestycje. To już wiesz. Kantor online z kryptowalutami, coincher.com to bardzo funkcjonalne i uniwersalne narzędzie, pomocne zarówno w życiu prywatnym, jak i działalności biznesowej. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych zastosowań kantoru coincher.com, które mogą ci przynieść wiele korzyści.

 

Pomoc finansowa dla bliskiej osoby w podróży

Wyobraź sobie że twoje dziecko, rodzeństwo, rodzic czy przyjaciel pojechał w daleką podróż zagraniczną. W jej trakcie zgubił portfel ze wszystkimi pieniędzmi i kartami płatniczymi. Chcesz mu szybko pomóc, zapewniając niezbędne wsparcie finansowe. Jak to zrobisz najlepiej, najsprawniej i najbezpieczniej? Masz kilka możliwości, takich jak przekazy gotówkowe, które niestety nie należą do najtańszych. Możesz również wysłać mu kryptowaluty. Zrobisz to darmowo i w niezwykle szybki sposób. Bitcoiny lub inne kryptowaluty pojawią się w jego portfelu już po kilkudziesięciu minutach od zrealizowania płatności. Mając je na swoim koncie, będzie mógł je sprzedać lokalnie lub zapłacić nimi w coraz większej liczbie miejsc. Zagraniczne hotele, restauracje, wypożyczalnie samolotów, a nawet niektóre linie lotnicze akceptują już płatności kryptowalutami. Jest to nowy wymiar płatności, znacznie bezpieczniejszych i szybszych niż jakiekolwiek dotychczasowe rozwiązania bankowe.

 

Szybkie transakcje biznesowe

Prowadzisz firmę handlową? Zawierasz korzystne kontrakty ze swoimi zagranicznymi dostawcami? Możliwość uzyskania dobrych rabatów wynika często z natychmiastowej zapłaty za towar i jego błyskawicznej wysyłki? Skoro tak, na pewno wiesz jak frustrujące może być kilkudniowe oczekiwanie na zaksięgowanie przelewu bankowego. Kiedy czas cię nagli, powinieneś korzystać z innowacyjnych rozwiązań, które technologicznie przewyższają konkurencję. Do takich właśnie zaliczyć można transfery kryptowalutami. Te, które kupisz w coincher.com, od razu mogą trafić do twojego bezpiecznego i osobistego portfela, prowadzonego w tym kantorze. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał korzystać z usług innych serwisów. Oszczędzasz w ten sposób nie tylko swoje pieniądze, ale również czas i nerwy, mogąc w całości się skupić na prowadzeniu swojej firmy i zarabianiu na niej.

 

Mikrotransakcje dla wymagających użytkowników

Czy słyszałeś kiedykolwiek o mikrotranskacjach? To szybkie przelewy na niewielkie kwoty, najczęściej równowartości kilkudziesięciu złotych. Mikrotransakcje są coraz częściej używane jako opcja wygodnego i szybkiego doładowywania telefonicznych kont prepaid czy kupno opcji w grach online. Mikrotransakcję można również wykorzystać do tego, aby przesłać komuś niewielką ilość kryptowaluty, udzielając pomocy finansowej lub płacąc za jakąś usługę. W coincher.com użytkownicy mogą wygodnie korzystać z mikrotransakcji, mając do dyspozycji kilka zdefiniowanych wartości. Cały proces polega na wpisaniu adresu swojego portfela, z którego kryptowaluty zostaną pobrane oraz portfela odbiorcy, do którego zostaną przekazane.

 

Coincher to brak ukrytych kosztów

 

Nikt nie lubi ponosić niezaplanowanych wydatków. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju transakcji z użyciem kryptowalut. Jest to zatem kolejny powód, aby zdecydować się na korzystanie z usług kantoru coincher.com. Jego nadrzędną zasadą działania jest uczciwość i jasno określone, przejrzyste warunki działalności. Nie musisz czytać regulaminu, jeśli nie masz na to czasu. Możesz jednocześnie być pewien tego, że coincher.com nie pobiera i nie stosuje żadnych ukrytych kosztów, prowizji i innych wydatków, którym twoje konto może być obciążane. Korzystając z usług sprzedaży, skupu lub wymiany kryptowalut w kantorze, zapłacisz za to dokładnie tyle, ile pokaże ci się w kalkulatorze na stronie głównej.

 

Czy kupowanie na coincher.com zapewnia anonimowość?

 

Prywatność jest jedną z najcenniejszych rzeczy, która została nam dana. Nic dziwnego że tak wiele osób uzależnia wybór internetowego kantoru kryptowalut od tego, jaki poziom bezpieczeństwa jest w stanie on zapewnić. Jak to wygląda w przypadku coincher.com? Czy jego użytkownicy mogą czuć się w pełni chronieni i bezpiecznie podczas realizowania transakcji? Oczywiście że tak. Coincher.com to polski kantor kryptowalut, który działa w zgodzie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. I tak, osoby które realizują transakcje do równowartości 4000 złotych, nie muszą się rejesrtować w kantorze. Mogą dzięki temu kupować i sprzedawać kryptowaluty w pełni anonimowo, bez podawania swoich danych personalnych.

 

A co z większymi transakcjami, np. takimi o równowartości 10 000 złotych? One wymagają weryfikowania tożsamości. Nie jest to jednak wymysł kantoru, ale konieczność i obowiązek nałożony na niego przez obowiązujące prawo. Ustawa o zapobieganiu terroryzmu i prania brudnych pieniędzy, sankcjonuje sposób działalności kantorów internetowych, nakładając na nie obowiązek weryfikowania tożsamości osób, które zlecają transakcje powyżej 4000 złotych.

 

Czy kantor coincher.com działa całodobowo?

 

Istotą kryptowalut jako alternatywy dla pieniądza fiducjarnego jest całodobowa dostępność systemu i możliwość realizowania transferów o każdej porze dnia i nocy. Nieporozumieniem zatem byłoby prowadzenie kantoru kryptowalut w internecie, który działałby wyłącznie przez kilka lub kilkanaście godzin na dobę. Odpowiadając zatem na to pytanie, potwierdzamy że coincher.com to kantor całodobowy, prowadzący działalność nie tylko w dni robocze, ale również weekendy i święta. Jego działanie opiera się na zautomatyzowanych mechanizmach obsługi transakcji i wykonywania transferów. Pozwala to wysyłać i odbierać kryptowaluty o każdej porze dnia i nocy, również wtedy kiedy inne instytucje i serwisy nie prowadzą swojej regularnej działalności.

 

Czy coincher.com to legalnie działająca firma?

 

Poczucie bezpieczeństwa naszych klientów jest naszym priorytetem. Kantor kryptowalut coincher.com jest firmą, która legalnie działa w Polsce i jest tutaj zarejestrowana. Odprowadzamy wszystkie podatki i opłacamy składki na ubezpieczenia, wynikające z polskiego ustawodawstwa. Spełniamy jednocześnie wszystkie wymogi ustawowe, stawiane firmom zajmującym się pośrednictwem w obrocie innymi instrumentami finansowymi, do których zaliczane są kryptowaluty. Działalność naszego kantoru internetowego reguluje szczegółowy regulamin, dostępny dla każdego zainteresowanego online, na stronach serwisu. Zapewniamy wszystkich użytkowników, że ich interesy będą reprezentowane przez coincher.com w sposób profesjonalny i satysfakcjonujący oraz obowiązujący z polskim prawem.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (1)