Kurs bitcoins

Kurs bitcoins
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Bitcoin to najstarsza oraz najbardziej popularna kryptowaluta na świecie, która zawładnęła umysłami milionów ludzi. Większość z nich skuszona atrakcyjnymi wycenami i dużym potencjałem inwestycyjnym, bardzo chętnie kupuje kryptowaluty, aby następnie nimi obracać. Ich działania mają im przynieść oczekiwane zyski. Jednak czy taki sposób inwestowania nie wiąże się również z pewnym ryzykiem? A jeśli tak, to jak ono jest duże?

 

Czy BTC to bezpieczna kryptowaluta?

 

Patrząc na bitcoin i na to, jak prezentuje się na tle innych kryptowalut nie można mieć wątpliwości, że rzeczywiście jest to jedna z bardziej stabilnych monet na rynku. Fakt ten niewątpliwie może zachęcać do tego, aby inwestować właśnie w nią. Kryptowaluty takie jak Bitcoin, czyli jedne z pierwszych na świecie, zostały przez tych 10 lat dość dobrze poznane. Oznacza to, że wszystkie ich wady i zalety zostały już starannie opisane i bez trudu można przeanalizować poziom ryzyka, który wiąże się z inwestowaniem w nie. Aktualny kurs BTC wynosi w granicach 30 tysięcy złotych za jedną monetę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest to maksymalny kurs. W przeszłości kurs za BTC dochodził nawet do 40 tysięcy za monetę. Patrząc na to z drugiej strony, również trzeba pamiętać iż historyczne notowania bitcoina także były znacznie niższe od obecnych. Właśnie wahania kursowe i różnice w notowaniach, które mogą pojawiać się nie tyle z dnia na dzień, ale i z godziny na godzinę, mogą doprowadzić do tego że kurs BTC spadnie w jednej chwili. Takie zdarzenia miały miejsce w przeszłości i doprowadziły część inwestorów do poważnych strat.

 

Od czego zależy kurs Bitcoina?

 

Jest wiele czynników, które mają bezpośrednie przełożenie na wycenę kursów kryptowalut. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

 

·         Podaż i popyt – pomimo tego że kryptowaluty są niezależnie od banków, to jednak podlegają podstawowemu prawu gospodarki, jakim jest podaż i popyt. Kiedy popyt rośnie, cena kryptowalut stale się umacnia i jest cały czas wyższa. Jednak kiedy popyt spada i nie ma chętnych na kupowanie bitcoina, jego cena będzie stopniowo spadać, aby zachęcić inwestorów. Można powiedzieć że niewielkie spadki i wzrosty są czymś naturalnym w przypadku każdej kryptowaluty, waluty fiat czy papierów wartościowych i gdyby nie one, nie miałoby sensu inwestowanie w nie. Jednak poza klasyczną sinusoidą, możemy również mieć do czynienia z historycznymi spadkami, które już na pierwszy rzut oka są widoczne na wykresach graficznych. Co za nie odpowiada.

 

·         Kryzys gospodarcze – ponownie należy zaznaczyć, że mimo iż kryptowaluty są zdecentralizowane, to jednak nie są obojętne na globalne wydarzenia, mogące mieć swoje podłoże w wydarzeniach politycznych, gospodarczych, ekonomicznych czy nawet działaniach wojennych. Pamiętajmy, że za każdym środkiem inwestycyjnym stoją inwestorzy, którzy są ludźmi podatnymi na bodźce zewnętrzne. Inwestowanie w dużej mierze opiera się na psychologii. Strach przed utratą części kapitału może prowadzić do szybkiego wyprzedawania go, co z kolei przekłada się na dużą podaż i niski popyt. Cena wówczas bardzo szybko spada. Patrząc na takie historyczne spadki, należy jednocześnie szukać wydarzeń, które mogły je zainicjować. Mógł to być atak terrorystyczny, wprowadzenie na rynek nowej kryptowaluty, ujawnienie pewnych niewygodnych faktów lub wiele innych informacji, które skłoniły inwestorów do sprzedaży.

 

Czy można chronić się przed strata na kryptowalutach?

 

Tak naprawdę nikt z nas nie może na 100% przewidzieć, kiedy kolejny raz pojawi się większy historyczny spadek kryptowalut. Może to nastąpić już za 10 minut lub dopiero za kilka miesięcy lub lat. Niestety wydarzenia na świecie są nieprzewidywalne. Pamiętajmy również o tym, że część takich wydarzeń może być z góry zaplanowana przez osoby lub grupy osób, którym będzie zależało na celowym, mocnym obniżeniu kursu kryptowalut. Dlaczego? Ponieważ w tym czasie będą oni skupować po niskiej cenie BTC, wiedząc że niebawem sytuacja się unormuje i jego wartość wróci do ceny rynkowej.

 

Dywersyfikacja jedyną skuteczną obroną przed stratą finansową

 

O określeniu dywersyfikacja powinien słyszeć każdy przyszły lub początkujący inwestor. Ci, którzy już od dłuższego czasu inwestują swoje środki w kryptowaluty na pewno korzystają z modelu dywersyfikacji. Jest to sposób inwestowania, który zapewnia najlepszy poziom ochrony przed stratą finansową. Dlaczego? Ponieważ zamiast inwestować wszystkie swoje środki w jedną kryptowalutę, kapitał jest dzielony na kilka lub kilkanaście mniejszych części. Każda z nich jest następnie inwestowana w zupełnie inną kryptowalutę. Takie działanie ma zapewniać ochronę kapitałowi w sytuacji, jeśli ta jedna moneta odnotuje stratę. Wówczas przykładowo tylko 15% kapitału będzie narażona na utratę wartości, a nie 100 czy choćby 80%.

 

Czy dywersyfikacja ma wady?

 

Sporo inwestorów nie chce słyszeć porad, aby dywersyfikować swoje inwestycje. Dlaczego? Ponieważ są spragnieni szybkiego zysku i czekają na tzw. złoty strzał. Za argument przemawiający na korzyść ich sposobu myślenia mogą przytaczać fakt, że od dawien dawna kryptowaluty nie miały historycznych spadków i dywersyfikacja jest niepotrzebną asekuracją, która zmniejsza im szansę na naprawdę duże zyski. Co odpowie na to doświadczony inwestor? On tylko się uśmiechnie i nie będzie wdawał się w polemikę. Dobrze bowiem wie, że nic tak dobrze nie działa jak nauka na własnych błędach. Niestety, w większości przypadków są one kosztowne. Dywersyfikowanie w oszczędnościach można porównać do zakupu polisy ubezpieczeniowej. Kiedy przez dłuższy czas nic się nie dzieje i nie musimy z niej korzystać, mogą pojawiać się myśli czy warto przedłużać ubezpieczenie na kolejne lata. Co wówczas robi większość osób? Oczywiście przedłuża ubezpieczenie, wychodząc z założenia że skoro kupowało je już przez kilka lat wstecz, dlaczego ma teraz rezygnować i narażać się na stratę.

 

Odpowiadając zatem na powyższe pytanie czy dywersyfikowanie inwestycji w kryptowaluty ma wady, to należy uczciwie odpowiedzieć że tak. Tą wadą jest czynnik psychologiczny, który wymaga od inwestora świadomego godzenia się na mniejsze zyski, jako asekuracji na wypadek możliwych spadków lub innych wahań kursowych.

 

Czy BTC to dobra kryptowaluta inwestycyjna?

 

Zdecydowałeś o zainwestowaniu w kryptowaluty i postanowiłeś wybrać na pierwszą monetę BTC? Zastanawiasz się teraz czy jest to dobry pomysł? Postaramy się maksymalnie szczegółowo odpowiedzieć na to pytanie. Otóż tak: naszym zdaniem Bitcoin świetnie nadaje się na pierwszą walutę inwestycyjną. Poniżej kilka argumentów.

 

·         Bitcoin to bezpieczna moneta

Nie ulega wątpliwościom, że BTC jest jedną ze stabilniejszych monet na rynku. Owszem, podobnie jak inne monety ona również narażona jest na spadki, jednak analizując historyczne wykresy, zauważymy że miały one miejsce znacznie rzadziej niż w innych kryptowalutach. Dlaczego? Ponieważ BTC jest monetą bardzo dopracowaną pod względem bezpieczeństwa. Nie jest jednak wolna od wad, o czym należy pamiętać. Do najważniejszych mankamentów BTC można zaliczyć powolne działanie i wysokie koszty kopania. Z drugiej strony wychodzi to jednak na korzyść tej monecie, odciągając od niej zainteresowanie spekulantów.

 

·         Popularność kształtuje popyt

Pomimo tego że BTC nie pozwala już dziś na naprawdę olbrzymie zyski, takie jak miało to miejsce na początku jego istnienia, kiedy moneta debiutowała na rynku, to jednak w dalszym ciągu można na niej zarobić. Wymaga to pewnej ilości czasu i zaangażowania, czyli dokładnie tego, co powinien poświęcić początkujący inwestor, zanim rozpocznie dalszym podbój rynku kryptowalut.

 

·         Duża dostępność BTC

Następny argument przemawiający za tym, że naprawdę opłaca się inwestować w BTC to bardzo duża dostępność do tej kryptowaluty. Jesteśmy pewni tego, że każdy chyba słyszał o Bitcoinie. Co to oznacza? Że dobrze wie czym ta waluta jest i jak można ją zdobyć. A miejsc do zakupienia bitcoina jest naprawdę wiele w całym internecie. Poniżej przedstawiamy jedno z tych miejsc, w którym bezpiecznie i szybko można zakupić BTC w dowolnej ilości i po naprawdę atrakcyjnym kursie.

 

Zakup kryptowalut w kantorze online – coincher.com

 

Być może słyszałeś już o kantorze kryptowalut coincher.com. Jeśli jednak nie, to najwyższa pora aby nadrobić te zaległości. Jest to polski serwis transakcyjny, umożliwiający zakup i sprzedaż kryptowalut. Serwis powstał z myślą o tym, aby być bezpieczną i wygodną alternatywą dla giełd bitcoin oraz zagranicznych kantorów online, mających w ofercie kryptowaluty. Czy udało się im to założenie spełnić? Naszym zdaniem tak. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę kantoru coincher.com, która mamy nadzieję zachęci do korzystania z jego usług.

 

1. Coincher.com to bezpieczny zakup bitcoin po stałym kursie

Dlaczego naszym zdaniem bezpieczniej jest inwestować w kryptowaluty, kupując je w kantorze internetowym, a nie na giełdach? Przede wszystkim z uwagi na koszty i ryzyko. Pomimo tego że kurs kryptowalut w kantorach może być trochę wyższy niż kurs kryptowalut na giełdach, to jednak w ostatecznym rozrachunku taki model kupowania może się bardziej opłacać. Przemawia za tym fakt, że użytkownicy kantorów internetowych zwolnienie są z wszelkiego typu opłat i prowizji, które są na porządku dziennym w przypadku giełd. Opłata transakcyjna, opłata za przelew środków na konto, opłata za prowadzenie portfela. Tych opłat użytkownicy kantoru coincher.com nie muszą się obawiać, ponieważ po prostu ich nie dotyczą. Kolejna sprawa to dobrze znany kurs. Kupując na giełdzie, kurs notowań jest zawsze pewną zagadką. Natomiast ten kto chce kupić bitcoin w coincher.com, jeszcze przed złożeniem transakcji otrzymuje gwarancję tego, po jakim kursie zostanie ona wykonana. Od tego czasu ma 24 godziny na to, aby dokonać płatności na konto kantoru.

 

2. Wygoda i szybkość realizowania transakcji

W inwestowaniu w kryptowaluty liczy się czas. Właśnie po to zostały one stworzone, aby przyspieszać rozliczenia finansowe prowadzone na całym świecie. Jeżeli chcesz aby zakupione kryptowaluty zasiliły twój portfel już po 60 minutach od zapłacenia za kupno, koniecznie skorzystaj z oferty coincher.com. Kantor jest znany z błyskawicznej realizacji transakcji. Mogą one być jeszcze szybsze dla użytkowników, którzy zdecydują się na założenie portfela w coincher.com.

 

3. Portfel bitcoin za darmo w coincher.com

Niewiele istnieje serwisów kryptowalutowych, które umożliwiają swoim użytkownikom bezpłatne założenie i prowadzenie bezpiecznych portfeli dla bitcoina. Jeśli takie już się zdarzają, to w większości przypadków oferują one bardzo niski poziom zabezpieczeń przed kradzieżą, dając również ograniczone funkcjonalności, nie pozwalające w pełni wykorzystywać potencjału kryptowalut. Tym bardziej ciekawie prezentuje się oferta portfela w coincher.com. Każdy użytkownik może go założyć za darmo i cieszyć się bezpłatnie wszystkimi funkcjonalnościami. Ponadto ten portfel kryptowalut online jest również bardzo dobrze zabezpieczony. Głównym składnikiem ochrony jest dwu elementowa weryfikacja, polegająca na przesyłaniu kodów potwierdzających w wiadomości SMS, email lub z użyciem narzędzia Google Authenticator.

 

4. Wiele kryptowalut w ofercie

Pomimo że o kantorze coincher.com najczęściej mówi się w kontekście bitcoina, to jednak nie jest to jedyna kryptowaluta dostępna w jego ofercie. Poza najstarszą monetą na rynku, mamy również do wyboru kilkanaście innych altcoinów. Można je kupować i sprzedawać dokładnie w taki sam sposób, jak ma to miejsce w przypadku BTC. Prosta i przejrzysta instrukcja realizacji transakcji również ułatwia sprawne przeprowadzenie całego procesu oraz szybkie doładowanie swojego konta.

 

5. Wiele innych funkcjonalności

Na koniec warto wspomnieć o wielu innych korzyściach, które wiążą się z korzystaniem z usług kantoru coincher.com. Oto one.

 

·         Kupowanie bez rejestracji – każdy, kto chce zakupić kryptowaluty do kwoty 4000 złotych miesięcznie, nie musi się rejestrować w serwisie ani zakładać konta. Jego zakupy mogą być bardzo szybkie i anonimowe, bez konieczności weryfikowania tożsamości.

 

·         Kupowanie bez limitów – chcesz kupić kryptowaluty na kwotę wyższą niż 4000 złotych miesięcznie? Nie ma nic prostszego. Zarejestruj swoje konto w serwisie coincher.com i ciesz się nieograniczonymi możliwościami kupowania dowolnych kryptowalut online.

 

·         Aktualne kursy kryptowalut online – chcesz sprawdzić czy opłaca ci się kupić bitcoin lub inną kryptowalutę? Nie musisz szukać informacji w innych serwisach. Na stronie głównej coincher.com znajdziesz przejrzysty kalkulator z wykresami graficznymi i prezentacją aktualnych notowań dla wszystkich monet z oferty.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (191)