Litecoin

Litecoin
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -


Interesujesz się kryptowalutami? Zamierzasz zacząć inwestować w nie lub widzisz w nich duży potencjał do oszczędzania? A może prowadzisz biznes i wiesz, że kryptowaluty mogą ci bardzo w nim pomóc? Szybkie transfery międzynarodowe bez dodatkowych opłat i przewalutowań – to brzmi kusząco. W poszukiwaniu idealnej i bezpiecznej kryptowaluty, która okaże się trafną decyzją inwestycyjną, warto przyjrzeć się litecoinowi. Co to takiego, co wiemy na jej temat.

 

Litecoin – jedna z pierwszych po Bitcoinie

 

Kryptowaluta Litecin jest w rzeczywistości altcoinem. Oznacza to, że została stworzona niedługo po BTC. Przypomnijmy, że była to pierwsza kryptowaluta na świecie, stworzona w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto. Litecoin debiutował niedługo po niej, bo w roku 2011. Jej twórcą jest Charlie Lee. Był on pracownikiem Google, którego fascynacja kryptowalutami skłoniła do tego, aby stworzyć własną monetę. Pomimo że wzorem do naśladowania miał być Bitcoin, to jednak Litecoin  ma pewne różnice. Jakie?

 

LTC i P2P

 

Tworząc Litecoin'a, Charlie Lee zdecydował o tym, aby działała ona w sieci Peer-to-Peer open source i miała licencję X11. Ten ruch miał jej zapewnić ciągły rozwój i wg niego powinien skłonić wielu inwestorów do zakupu LTC. Jednak to nie jedyne rzeczy, które pozwalają odróżnić LTC od BTC. Pozostałe różnice również są widoczne gołym okiem i przedstawiamy je poniżej.

 

1. Szybkość działa Litceoina

 

Pomimo wielu swoich zalet, nie sposób się nie zgodzić z tym, że Bitcoin jest stosunkowo powolną kryptowalutą. Konieczność wykonywania długich i skomplikowanych obliczeń nie tylko pożera olbrzymie zasoby mocy, ale również mocno wydłuża czas operacji. Litecoin jest pod tym względem rewelacyjny. Czas generowania tej monety jest wielokrotnie krótszy i wynosi zaledwie 2,5 minuty! To aż o 10 minut mniej, niż mamy w przypadku BTC. Wynik ten dotyczy oczywiście pojedynczego bloku. Aż 4 krotna szybkość pozwala wykonać 4 razy więcej operacji. Trudno się zatem dziwić temu, że to właśnie LTC mocno depcze po piętach BTC i jest jedną z chętniej wybieranych kryptowalut przez zawodowych, jak i początkujących biznesmenów.

 

2. Skrypt zamiast algorytmu

 

Kolejna bardzo duża różnica między LTC a BTC to zmiana w stosunku do algorytmów SHA256, z którego korzysta BTC. W przypadku LTC nastąpiła definitywna zmiana i moneta ta wykorzystuje skrypt pełniący rolę algorytmu testowego. Dlaczego zatem zdecydowano się na ten ruch? Dlaczego działanie Litecoina opiera się na skryptach? Powodem jest to, że trudniej dla nich tworzy się platformy ASIC i FPGA.

 

3. Większa liczba monet

 

Pamiętacie w jakiej ilości monet na rynku może pojawić się Bitcoin? Dokładnie tak, to 21 milionów monet i ani jednej więcej. Tymczasem Litecoin ponownie jest 4 razy lepszy i może pojawić się w obiegu w ilości aż 84 milinów monet. To dokładnie cztery razy tyle co BTC. Daje to użytkownikom Litecoina naprawdę bardzo duży potencjał do działania i odkrywania wielu nowych możliwości.

 

Problemy z funkcjonowaniem Litecoina

 

Przez pewien czas pojawiały się problemy związane ze skalowalnością tej monety. Na szczęście zostały one bardzo szybko rozwiązane. Z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie sprawny i szybki zespół developerów, którzy pracowali nad rozwijaniem i poprawianiem tej monety. Warto w tym miejscu nadmienić, że LTC to jedna z pierwszych kryptowalut, w której zastosowano segregowany system sterowania. Ponadto dobrze również wiedzieć, że LTC to moneta kompatybilna z siecią lighting. To kolejna przewaga nad Bitcoinem. Dzięki temu czas przetwarzania pojedynczych transakcji na LTC jest 4 razy szybszy niż w przypadku BTC.

 

Czy Litecoin to dobry wybór dla inwestorów?

 

Nie mamy wątpliwości że tak. Aktualnie w obiegu jest niespełna 60 milionów monet, mających wartość około 5 miliardów dolarów. Jak łatwo obliczyć, do wykorzystania jest jeszcze 24 miliony monet. Na tak dużym rynku naprawdę można zarobić i to całkiem nie mało. Kolejnym powodem przemawiającym za tym, że dobrze jest postawić na Litecoina jest to, że kryptowaluta nieustannie jest rozwijana i udoskonalana. Od początku istnienia czuwa nad nią sztab doświadczonych developerów, którzy robią wszystko co w ich mocy, aby uczynić ją bardziej konkurencyjną i atrakcyjną dla inwestorów.

 

Za ile można kupić jednego LTC?

 

Nie ma również porównania wartość pojedynczej monety LTC do wartości BTC. Podczas kiedy za jedną monetę BTC musimy zapłacić około 30 tysięcy złotych, tak za LTC zapłacimy około 250 złotych. Jest to zasadnicza różnica, która bardzo korzystnie wpływa na wizerunek Litecoina i zachęca graczy do tego, aby w nią inwestować. Niezależnie od doświadczenia i posiadanego kapitału, dobrze wygląda zapis stanu konta wyrażony w pełnych liczbach, a nie ich ułamkowych częściach.

 

Czy Litecoin może generować jakieś problemy?

 

Do tej pory nie stwierdzono żadnych poważniejszych problemów, związanych z działaniem Litecoinów. Warto wspomnieć o tym, że nad prawidłowym sposobem ich działania przez cały czas czuwa Fundacja Litecoina. To ona prowadzi nieustanne prace nad doskonaleniem algorytmu. Pomimo swoich wielu zalet, wypada również wspomnieć że Litecoin nie jest wolny od wad. Za jedną z najważniejszych z nich uważa się to, że LTC marnuje duże zasoby, tak samo jak ma to miejsce przy BTC.

 

Gdzie kupić Litecoin?

 

Po tej rozbudowanej pigułce wiedzy, przejdźmy teraz do nieco bardziej praktycznych porad. Jedna z nich dotyczyć będzie tego, gdzie tanio, szybko i bezpiecznie można zakupić Litecoiny w nieograniczonej ilości? Oczywiście w całym internecie takich miejsc są setki. Większość z nich to zagraniczne serwisy poświęcone handlowi kryptowalutami. Niestety, korzystanie z ich usług często budzi wątpliwości użytkowników. Nie do końca pozbawione zasadności. Jak bowiem należy się zachować, kiedy po wniesieniu opłaty tytułem kryptowalut, nie otrzymamy ich do swojego portfela? Jak reklamować takie sytuacje? Komu i w jakiej formie to zgłaszać? Czy wystarczy napisanie maila po polsku, czy konieczne będzie napisanie wiadomości w języku obcym? Być może to wszystko niepotrzebne wątpliwości i obawy. Jednak zignorowanie ich i liczenie tylko na to, że wszystko za każdym razem będzie dobrze, nie jest do końca rozsądne. Znacznie lepiej zatem znaleźć takie miejsce na kupowanie LTC, które zapewni nam poczucie bezpieczeństwa i da wiele innych korzyści. Jednym z takich miejsc jest właśnie coincher.com – kantor internetowy kryptowalut.

 

Co to jest coincher.com

 

Jest to internetowy kantor kryptowalut. Działalność kantorów internetowych została w Polsce już dobrze poznana i cieszą się one dużą sympatią użytkowników. Co wpłynęło na ich popularność?

 

·         Bezpieczeństwo – kupowanie lub wymiana walut w internecie jest znacznie bezpieczniejsza niż samodzielnie udawanie się kantorów stacjonarnych i podróżowanie z dużą gotówką w kieszeni. Znacznie wzrasta wówczas ryzyko bycia obrabowanym i utraty majątku. W przypadku transakcji online, mamy do czynienia z transferami bezgotówkowymi. Są one przelewami bankowymi, wysyłanymi z jednego konta na drugie.

 

·         Szybkość – wiele kantorów stacjonarnych jest czynnych w godzinach pracy firm, czyli od 8 do 16, lub od 9 do 17. Kiedy chcemy skorzystać z ich usług, często oznacza to potrzebę zwalniania się z pracy i odrabiania tego. Czy jest to zasadne? Oczywiście że nie. Trafniejszym określeniem jest to, że korzystanie z kantorów stacjonarnych jest po prostu niewygodne i odstające od realiów dzisiejszego społeczeństwa. Alternatywą dla nich są kantory online. Działają one przez całą dobę i siedem dni w tygodniu. Z ich usług można korzystać bez wychodzenia z domu, mając do dyspozycji swoje konto bankowe ze środkami finansowymi. Również transakcje zawierane online w kantorach internetowych są szybko realizowane, niezależnie od dnia tygodnia i banku, w którym posiadamy swoje konto.

 

·         Korzyści – czy działalność kantorów internetowych może być tańsza niż działalność kantorów stacjonarnych? Zdecydowanie tak. Oszczędności są zauważalne już na pierwszy rzut oka. To przede wszystkim niższe koszty wynikające z braku dodatkowych pracowników, obsługujących klientów. Po drugie to również mniejsze koszta z uwagi braku potrzeby wynajmowani lokalu w korzystnej, a tym samym kosztownej lokalizacji. Kosztem kantorów internetowych jest ich strona internetowa i zaplecze technologiczne, które kosztuje o wiele mniej, niż comiesięczne opłaty związane z wynagrodzeniem pracowników itp.

 

Coincher.com to polski kantor kryptowalut, który może być wzorem do naśladowania dla podobnych, zagranicznych projektów. Co jest w nim tak wyjątkowego, co skłania użytkowników do kupowania w nim kryptowalut? Zalety można wymieniać prawie bez końca, my jednak skupimy się na tym, co najważniejsze dla większości z was.

 

Poznaj zalety kantoru internetowego coincher.com

 

A. Korzystne kursy kryptowalut

 

Czym się kierujesz, kiedy chcesz wymienić walutę na inną? Oczywiście tym, jaki kurs oferuje wybrany przez ciebie kantor. Wybierasz oczywiście te punkty, które gwarantują najniższą cenę sprzedaży walut oraz najwyższą cenę skupu. Wówczas właśnie najwięcej na tym zyskujesz. Analizujesz zatem kilka lub kilkanaście ofert i ostatecznie udajesz się do tego kantoru, który spełnia twoje finansowe oczekiwania. Nie inaczej działa coincher.com. Aby ułatwić swoim klientom korzystanie z jego usług, publikuje on jawne i przejrzyste kursy kryptowalut na swojej stronie. Wystarczy tylko wejść na www.coincher.com i skorzystać z wygodnego kalkulatora, umieszczonego na stronie głównej. Z jego pomocą można poznać aktualny kurs monet i dokonać przeliczenia kosztów zakupu lub sprzedaży. Do wyboru mamy najpopularniejsze obecnie kryptowaluty na rynku. Zalicza się do nich rzecz jasna Bitcoin, Litecoin, Ethereum i wiele innych monet, jak na przykład Ripple.

 

B. Prosty system transakcji

 

Jak kupować online kryptowaluty? To proste – dokładnie tak samo, jak kupuje się waluty fiducjarne. Dla użytkowników kantoru coincher.com jest to jeszcze prostsze. Dlaczego? Ponieważ transakcje do 4000 złotych miesięcznie (może to być jedna transakcja lub kilka), nie wymagają logowania się ani rejestrowania. Pozwala to kupować Litecoin zupełnie anonimowo, nie udostępniając żadnych swoich danych. Jedyne informacje, które będzie należało podać przy kupowaniu kryptowalut, to wyłącznie swój adres e-mail, na który zostanie wysłana instrukcja z danymi do wykonania przelewu, w tym nr konta i tytuł przelewu, jak również adres portfela kryptowalut, na który zostaną przetransferowane monety.

 

C. Weryfikacja tożsamości

 

A co w przypadku zakupów powyżej 4000 złotych? Czy coincher.com realizuje takie transakcje? Oczywiście że tak. Co więcej, kantor kryptowalut coincher.com realizuje wszystkie transakcje, bez względu na ich wartość – może ona wynosić nawet 100 000 złotych lub więcej. W przypadku takich dużych operacji konieczne jednak jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, odgórnie nakładanych przez obowiązujące w UE przepisy prawa. Mają one służyć walce z przestępczością zorganizowaną oraz zapobiegać praniu brudnych pieniędzy. W ich przypadku kantor ma obowiązek weryfikowania tożsamości kupującego z danymi na przelewie bankowym. Aby mógł to uczynić, użytkownik powinien zarejestrować konto w serwisie, podając w nim dokładnie te same dane, które zostały przez niego podane przy zakładaniu konta bankowego. Dotyczy to zarówno imienia i nazwiska, jak i adresu zamieszkania: ulicy, domu, kodu pocztowego i nazwy miejscowości. Jakiekolwiek, nawet najmniejsze rozbieżności spowodują zablokowanie transakcji i będą skutkować zwrotem środków na konta.

 

Jak kantor kryptowalut coincher.com dba o bezpieczeństwo?

 

Nie jest łatwo zyskać zaufanie użytkowników, jeśli chodzi o pośrednictwo w obracaniu ich pieniędzy. Jak zatem udało się to zrealizować kantorowi kryptowalut coincher.com? W jaki sposób sprawili, że tak wiele użytkowników darzy go zaufaniem i chętnie korzysta z ich usług? Profesjonalny wygląd serwisu, korzystny kurs wymiany, brak ukrytych kosztów i mnóstwo innych funkcjonalności. Oczywiście to wszystko miało wielki wpływ na dużą popularność serwisu wśród użytkowników świata kryptowalut. Ale tym co przemówiło najbardziej na korzyść coincher.com, są stosowane przez nich systemy bezpieczeństwa. Jest ich naprawdę wiele, przy czym najważniejsza wydaje się być dwuskładnikowe uwierzytelnianie.

 

Na czym polega 2FA na coincher.com?

 

Jednym z najsilniejszych sposobów zabezpieczeń transkacji online, jest stosowanie dwu składnikowego uwierzytelniania. Pierwszym składnikiem jest klasyczne logowanie do serwisu, z wykorzystaniem utworzonego loginu i hasła. Są to podstawowe dane dostępowe, których rzecz jasna nie powinno się nikomu udostępniać. Co jednak się stanie, jeśli jakimś sposobem ktoś wejdzie w ich posiadanie? Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, jak może się wydawać. Tym bardziej że wiele osób stosuje ten sam login i to samo hasło w wielu serwisach. Może się zatem okazać, że wyciek danych z teoretycznie niepowązanego serwisu, np. forum internetowego z którego korzystaliśmy przy pomocy identycznego loginu i hasła jak do coincher.com, otworzy hakerom drogę do naszego portfela pełnego kryptowalut. Brzmi nieprawdopodobnie? Wcale nie. Wykorzystując potężne moce obliczeniowe komputerów, hakerzy mogą wykorzystywać uzyskane w ten sposób nielegalnie dane do podejmowania tysięcy lub milionów prób logowania się do wybranych przez siebie serwisów. A nuż uda mi się zalogować do pewnej części kont, co daje możliwość kradzieży środków. Tak mogłoby i być w przypadku coincher.com, ale serwis ten zastosował dodatkowe zabezpieczenie przed nieupoważnionymi transkacjami. Jest to właśnie drugi składnik uwierzytelniania.

 

Potwierdzanie transakcji kodem

 

Ten sposób autoryzowania operacji jest dobrze znany z systemów bankowości elektronicznej. Zabezpieczenie polega na tym, że do ostatecznego zrealizowania transakcji nie wystarczy kliknięcie przycisku ZATWIERDŹ lub WYŚLIJ, ale przed tym należy wpisać otrzymany na SMS kod autoryzacyjny. Składa się on zwykle z 6 do 8 przypadkowych cyfr, które należy wpisać do specjalnego okienka, a dopiero później zatwierdzić przelew. Jeśli kod jest zgodny z tym wysłanym przez bank, przelew zostanie zrealizowany. Jeśli są jakieś różnice, system bankowości wygeneruje nowy kod i prześle go wiadomością SMS na numer telefonu, który klient banku podał w swoich ustawieniach. Oczywiście zmiana tego numeru telefonu na inny również wymaga takiej samej autoryzacji lub w przypadku utraty numeru, wizyty w placówce banku z dowodem osobistym. Dokładnie w ten sam sposób działa to w kantorze kryptowalut coincher.com. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników jest to, że mogą oni wybierać pomiędzy 3 sposobami dostarczania kodów: wiadomością SMS na swój numer telefonu, wiadomością EMAIL na podany przez siebie adres poczty elektronicznej lub przy pomocy aplikacji Google Authenticator.

 

Oczywiście również i w tej metodzie autoryzacji należy zachować podstawowe środki ostrożności i nie udostępniać swoich loginów, haseł i dostępu do numeru telefonu osobom nieupoważnionym. Dobrą praktyką jest również założenie nowego adresu e-mail, na który będziemy otrzymywać kody lub inne wiadomości z banku. W ten sam sposób można również korzystać z kodów SMS, zamawiając np. numer z ofertą na kartę i doładowując go raz w roku, aby tylko móc odbierać wiadomości.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (1)