Ripple

Ripple
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Ripple, kryptowaluta występująca pod skrótem XRP, niewątpliwie jest jedną z najważniejszych na rynku. To odważna teza, ale nie boimy się jej wygłaszać, szczególnie że przemawiają za tym twarde fakty. Co wiemy na temat XRP obecnie? Jest to system służący do rozliczeń w czasie rzeczywistym. Swój debiut miał miejsce w 2012 roku i od tego czasu sukcesywnie jest udoskonalany i cieszy się coraz większą popularnością. Co sprawia, że tak wielu inwestorów zaufało właśnie XRP? Najważniejsze informacje, które warto sobie na temat tej kryptowaluty przyswoić prezentujemy poniżej.

 

Wszystko co musisz wiedzieć o Ripple

 

·         Jest to globalny system do transakcji brutto w czasie rzeczywistym,

·         Ripple działa jako protokół internetowy na licencji open source,

·         Za pomocą Ripple można realizować przekazy pieniężne i wymieniać się walutami,

·         Działa na zasadzie budowy strukturalnej,

·         Ripple bez trudu radzi sobie z obsługą walut fiducjarnych i kryptowalut,

·         Najważniejszą zaletą tego systemu jest jego niespotykana szybkość.

 

Ripple jest szybszy o kilkaset razy niż BTC!

 

Tym co skłania coraz większe grono inwestorów do tego, aby przesiąść się z BTC na XRP jest niesłychana do tej pory szybkość działania tej sieci. Jak szybko obliczane są pojedyncze transakcje? System potrzebuje na to zaledwie 4 sekund. Tymczasem taka sama transakcja do przeliczenia zajmuje BTC aż jedną godzinę. Różnica w wydajności i szybkości pracy jest zatem widoczna już na pierwszy rzut oka.

 

Kolejna przewaga Ripple nad Bitcoinem to możliwość obsługiwania transakcji w wielu walutach fiducjarnych i kryptowalut. To bardzo duża różnica w stosunku do innych projektów internetowych, które skupiają się wyłącznie na tokenach cyfrowych, zaniedbując tradycyjny pieniądz. Tymczasem XRP dywersyfikuje rynki na których działa, co pomaga mu zwiększać zyski i uniezależniać się od aktualnych trendów.

 

Kto stoi za Ripple?

 

Doskonale pamiętacie że pierwsze kryptowaluty zyskały swoją popularność właśnie dzięki niebywałej niezależności, którą mogły się pochwalić. Wynikało to przede wszystkim z tego, że za takimi projektami nie stał nikt wielki, czyli rządy i banki. Owszem, potrzebny był kapitał na stworzenie i prace nad projektami, ale był to kapitał z rąk prywatnych. Tymczasem Ripple nie stroni od kontaktów z komercyjnymi firmami i bankami, które przeznaczają bardzo duże nakłady finansowe na ciągły rozwój projektu. Aby projekt Ripple mógł się nieustannie rozwijać i to z nie mniejszą prędkością jak do tej pory, konieczne okazało się wsparcie tak wielkich gigantów jak Uni Credit, Santandard czy UBS. Oczywiście to tylko kilka z największych marek, które mają swój wkład w historii Ripple, a które niechętnie się do tego przyznają.

 

Wydobywanie i handel Ripple

 

Dlaczego tak wiele osób z niechęcią spogląda na Ripple i nie chce nawet słyszeć o inwestowaniu w XRP? Domniemywamy że jedną z przyczyn może być niska cena rynkowa tej kryptowaluty, plasująca się na poziomie ok. 0,5 USD. Warto również dodać, że XRP to kryptowaluta, która już w całości została wydobyta w maksymalnej dopuszczalnej wartości, czyli 17 mld USD. Dlaczego zatem warto inwestować w XRP, czyli handlować nim? Powód jest bardzo prosty. Przewiduje się że Ripple będzie nabierał coraz większej wartości, a to wszystko dzięki temu, że żywo interesuje się nim sektor bankowy. Zamierza on aktywnie wykorzystywać tę kryptowalutę w swojej działalności i realizowaniu transakcji międzynarodowych. Jak do tej pory protokół XRP sprawdzał się znakomicie podczas wszystkich prób i testów, pozwalając bardzo ograniczyć koszta i czas związany z tego typu operacjami.

 

Gdzie można kupić Ripple?

 

W sieci nie brakuje serwisów, specjalizujących się w handlu i obrocie kryptowalutami. Wiele z nich posiada w swojej ofercie XRP i ich kupno nie wydaje się być niczym skomplikowanym ani trudnym. Czy rzeczywiście tak jest? Czy bez obaw można korzystać z usług wszystkich zagranicznych i polskich systemów transakcyjnych? A może należy zwrócić szczególną uwagę na jakiś element, który mógłby wzbudzić uzasadnione wątpliwości? Postaramy się to sprawdzić i udzielić informacji na ten temat.

 

Nowe serwisy kryptowalut z niepotwierdzoną historię

 

Na rynku nieustannie pojawiają się nowe serwisy – giełdy kryptowalut i kantory. Oczywistym jest fakt, że każda firma musi kiedyś debiutować, a jej początki działalności nie są wówczas łatwe. Z ostrożnością należy do takich projektów podchodzić i być świadomym tego, jakie zagrożenia z ich strony mogą się znajdować. Po czy można rozpoznać, że serwis transakcyjny nie wzbudza zaufania i raczej unikać korzystania z jego usług?

 

·         Zbyt korzystny kurs – pamiętać należy jedną i nieprzemijalną prawdę. Że w biznesie nie ma rzeczy przypadkowych oraz nikt nikomu nie robi prezentów. Jeśli znalazłeś serwis, w którym kursy są wyraźnie korzystniejsze niż u konkurencji, może ci się wydawać że trafiłeś na żyłę złota. Czy rzeczywiście tak jest? Odpowiedzmy sobie na pytanie, w jaki sposób takiemu serwisowi udaje się zarabiać. Możliwości są dwie. Albo za takim serwisem stoją wpływowi i zamożni inwestorzy, którzy pompują w ten projekt olbrzymie środki, chcąc go skutecznie zareklamować, albo serwis w ogóle nie prowadzi wiarygodnej działalności, a jego celem jest wyłącznie wyciągnięcie pieniędzy od klientów. Ci, wpłacając pieniądze tytułem zawieranych transakcji, nigdy mogą nie ujrzeć kupowanych przez siebie kryptowalut. Naraża to ich na duże straty finansowe.

 

·         Brak danych o firmie – każdy serwis transakcyjny, czy w działający i zarejestrowany w Polsce czy za granicą, musi działać na ściśle określonych zasadach. Powinien przy tym przestrzegać prawa w zakresie spełnienia obowiązku informacyjnego. Brak regulaminów, a w nim danych o tym, kto jest właścicielem serwisu to kolejny powód, który może wzbudzać uzasadnione wątpliwości użytkowników. Nie wiedząc kto jest fizycznym właścicielem serwisu ani gdzie znajduje się jego siedziba, niemożliwe będzie złożenie ewentualnych reklamacji i dochodzenie swoich roszczeń, w przypadku niewywiązania się z zawartej umowy.

 

·         Negatywne opinie – warto również zasięgnąć informacji w internecie o znalezionym przez nas serwisie. Dzięki temu możemy trafić na wiele ciekawych i bardzo przydatnych opinii na jego temat. Szczególnie przydatne są te negatywne, zwłaszcza jeśli dokładnie opisują istotę problemu – np. długi czas realizacji zamówienia na Ripple, nie taki kurs transakcji, jaki by obowiązujący na chwilę jej zawierania czy ukryte koszta, którymi giełda lub kantor obarcza swoich użytkowników, pomniejszając im wypłacone kryptowaluty.

 

Jak nie dać się naciąć na kiepski kantor kryptowalut?

 

To proste – należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych miejsc w sieci. Są to kantory kryptowalut, które nie unikają podawania informacji na swój temat i jasno informują o kosztach, które wiążą się z zawieraniem transakcji u nich. Czy znamy takie kantory? Oczywiście że tak. Jednym z nich jest polski kantr kryptowalut coincher.com.

 

Coincher.com – najważniejsze informacje o kantorze online

 

Polski projekt powstały kilka lat temu, nieprzerwanie działa w internecie. Od samego początku coincher.com działa jako internetowy kantor kryptowalut. Początkowo w jego ofercie znajdowała się wyłącznie jedna kryptowaluta i był to oczywiście bitcoin. Aktualnie jest ich kilkanaście, a wśród nich rzecz jasna również Ripple. Funkcjonalności, które coincher.com oferuje swoim użytkownikom są naprawdę imponujące i mogą budzić zachwyt.

 

Poznaj wszystkie możliwości kantoru online coincher.com

 

Wydawać by się mogło, że każdy kantor działa na takich samych zasadach. Ich podstawową działalnością jest oczywiście wymiana i sprzedaż kryptowalut. Dzięki temu że prowadzą swoją działalność w sieci, pozwala to znacznie przyspieszyć czas realizacji, zapewnić inwestorom elastyczność działania i swobodę podejmowania decyzji, a także zagwarantować maksymalny poziom bezpieczeństwa. Szukasz powodów, dla których powinieneś skorzystać z usług coincher.com? Koniecznie przeczytaj to co napisano poniżej.

 

1. Kupuj kryptowaluty tanio, bez wychodzenia z domu

 

Z pomocą coincher.com możesz kupować nie tylko XRP, ale również kilkanaście innych kryptowalut, jakie coincher ma w swojej ofercie. Aby wymienić tylko te najbardziej popularne, wspomnimy o Bitcoinie, Litecoinie, Ethereum i wielu innych. Sam proces kupowania jest niezwykle intuicyjny i nikomu, kto ma choć trochę obycia z internetem nie powinien sprawiać żadnych trudności. Wszystko co musisz zrobić, aby wymienić swoje pieniądze fiducjarne na kryptowaluty, to jedynie wykonać prosta instrukcję, która krok po kroku jest umieszczona na stronach kantoru. Kupowanie monet możesz realizować z każdego miejsca na świecie, pod warunkiem że dysponujesz urządzeniem podłączonym do internetu. Wystarczy skorzystać z pomocy przeglądarki internetowej i wejść na stronę www.coincher.com. Jest to strona responsywna, czyli dostosowująca się do wielkości ekranu. Korzystanie z niej jest wygodne i bezpieczne. Jednym z najważniejszych elementów na stronie głównej kantoru jest oczywiście kalkulator online. Pozwala on sprawdzić w czasie rzeczywistym notowania kursów wszystkich dostępnych w kantorze kryptowalut, a następnie przeliczyć, jak dużo kryptowalut możesz kupić za określoną liczbę PLN lub EUR.

 

2. Świadomość ceny i brak ukrytych kosztów

 

To dokładnie to, o czym pisaliśmy nieco wcześniej. Użytkownicy korzystający z usług kantorów online, czy to pośredniczących w obrocie kryptowalutami lub walutami fiat, chcą mieć pewność znajomości kosztów. Wszystkich kosztów, które mogą wiązać się z ich transakcjami. Tak właśnie jest w przypadku kantoru coincher.com. Mamy w nim do czynienia z najwyższej jakości standardem obsługi klienta, w którym największy nacisk jest kładziony na informację. Klient ma pewność, że nie zapłaci żadnych dodatkowych pieniędzy za zrealizowaną transakcję, w tym np. przewalutowanie lub wysłanie przelewu na konto. Wszystkie koszta związane z realizacją transakcji są znane już na początku i jest to jedynie kurs, po którym zostanie ona zrealizowana.

 

3. Szybkość działania przy kupnie Ripple w coincher.com

 

Dlaczego ludzie chętnie korzystają z usług serwisów internetowych? To proste, ponieważ doceniają szybkość realizacji ich transakcji. Tak właśnie również jest w coincher.com. Zlecenia na kupno, sprzedaż i wymianę kryptowalut można składać przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Jest to doskonała wiadomość dla każdego, dla kogo czas jest na wagę złota. Prowadzisz interesy międzynarodowe? Nie możesz sobie pozwolić na opóźnienia w realizacji przelewów spowodowane weekendami i sesjami bankowymi? Skoro tak, najlepszym rozwiązaniem jest dla ciebie system Ripple. Decydując się na XRP kupione w coincher.com, masz pewność że transakcja zostanie zrealizowana błyskawicznie i pozwoli ci to urzeczywistnić swoje biznesowe plany. Kryptowaluty, w tym takie projekty jak te opierające się na systemie Ripple są wielokrotnie szybsze od innych kryptowalut i znacznie szybsze od systemów bankowych działających globalnie. Są niewrażliwe na dni wolne od pracy, a jednolity system obowiązuje na całym świecie, bez względu na umowne granice administracyjne.

 

4. Coincher.com – konto prywatne lub firmowe

 

Dla kantoru coincher.com nie ma znaczenia czy kupujesz kryptowaluty jako osoba prywatna lub firma. Jednak dla ciebie może to robić różnice, a szczególnie jeśli chodzi o kwestie podatkowe. Kantor to rozumie i umożliwia swoim użytkownikom założenie jednego z dwóch typów konta: firmowego lub prywatnego. Przy koncie firmowym podajesz swój numer identyfikacji podatkowej NIP, co jest przydatne np. do otrzymania faktur za usługi świadczone przez coincher.com i zaliczenia ich do kosztów prowadzonej działalności.

 

5. Czy muszę zakładać konto na coincher.com? Chcę być anonimowy?

 

Nie musisz. Założenie konta w kantorze kryptowalut nie jest obowiązkowe, ale wiąże się z wieloma korzyściami. Poniżej przedstawiamy największe zalety wynikające z posiadania konta użytkownika na coincher.com.

 

Realizowanie transakcji bez limitu

Działając zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, coincher.com pozwala realizować bez logowania transakcje wyłącznie do kwoty 4000 złotych. Użytkownicy, którzy chcą jednorazowo lub więcej razy w miesiącu zakupić kryptowaluty na sumę równą lub wyższą niż 4000 złotych, zmuszeni są założyć swoje konto – firmowe lub prywatne. Zweryfikowane przelewem bankowym konto, pozwala im realizować transakcje na dowolne kwoty, również takie, które znacząco przewyższają 4000 złotych.

 

Wygodniejsze i szybsze kupowanie

Zależy Ci na tym, aby móc kupować kryptowaluty bez tracenia czasu i ryzyka popełniania błędów? Tym bardziej powinieneś założyć swoje konto w serwisie coincher. Logując się do niego, nie będziesz musiał każdorazowo wpisywać adresu swojego portfela i uzupełniać formularza zamówienia pozostałymi danymi. Otrzymasz również pełen dostęp do wszystkich innych danych, w tym historii swoich zakupów, zrealizowanych transakcji i archiwalnych notowań kursowych.

 

Bezpłatny portfel

Każdy zarejestrowany użytkownik serwisu coincher.com może za darmo założyć w serwisie portfel kryptowalut. Wydaje się to mało istotnym powodem do tego, aby kupować i sprzedawać kryptowaluty właśnie w tym kantorze. Czy jednak rzeczywiście? Korzystanie z portfela w ramach kantoru coincher.com jest rzeczywiście bardzo wygodne i wydatnie skraca czas realizacji transakcji. Zakupione kryptowaluty natychmiast są księgowane na koncie użytkownika i może on z nich swobodnie korzystać, wedle swoich potrzeb.


www.coincher.com

www.csvpn.com

 

Podziel się opinią
Komentarze (105)