VPN chroń swoją prywatność

VPN chroń swoją prywatność
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Bardzo cenisz sobie swoją prywatność? Nie udostępniasz nikomu swoich danych osobowych? Zachowujesz również dużą czujność kiedy korzystasz z usług serwisów internetowych, w których wymagane jest podawanie pełnych danych osobowych lub adresu e-mail? Co możemy powiedzieć na ten temat? Robisz bardzo dobrze. Prywatność jest jedną z najważniejszych rzeczy, która została nam dana. Niestety w internecie czeka mnóstwo pokus, aby się nią dzielić z niewłaściwymi osobami lub firmami. Na każdym kroku możemy być kuszeni aby udostępnić cenne informacje na ten temat. Czy należy to robić? Oczywiście że nie. Czasami jednak pokusa może być naprawdę duża. Za podanie swojego adresu e-mail, numeru telefonu, a czasami i pełnego adresu zamieszkania, możemy otrzymać jakiś prezent lub benefit. Każdy świadomy użytkownik sieci będzie sobie zdawać sprawę z tego, że tego typu niespodzianki nie przedstawiają realnej wartości i nijak mają się do tak cennych informacji, które udostępniliśmy na swój temat.

 

Między innymi z potrzeby zachowania anonimowości w sieci, powstały kryptowaluty. Część osób miała już dosyć tego, że każdy ich ruch w sieci może być śledzony. To na jakie strony internetowe wchodzą, jak wiele czasu na nich spędzają, a także w jakich sklepach kupują produkty i usługi. Co więcej, na zlecenie służb, banki i operatorzy płatności mogą udostępniać wszystkie informacje o wykonanych płatnościach. Jest to realne zagrożenie dla naszej wolności i swobody. Czy musimy się godzić na takie traktowanie? Oczywiście że nie. Z pomocą przychodzą nam właśnie kryptowaluty.

 

O początkach bitcoina

 

W roku 2009 powstała pierwsza kryptowaluta na świecie, czyli bitcoin. Aż do dnia dzisiejszego jest ona największą i najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą, której wartość osiąga naprawdę zawrotną wysokość. Dziś jest to bardzo chętnie wybierana kryptowaluta inwestycyjna, jak również moneta do wykonywania nią transakcji biznesowych i prywatnych. Na dużą popularność krypotwalut składa się między innymi bezpieczeństwo ich użytkowania, prywatność, którą zapewniają swoim użytkownikom, a także duża dostępność i łatwość nabywania.

 

Na czym polega anonimowość kryptowalut?

 

Czy posiadasz konto bankowe? A czy pamiętasz sposób, w jaki go zakładałeś? Być może musiałeś w tym celu udać się do banku i podpisać z nim umowę o prowadzenie rachunku. Oczywiście został on zarejestrowany na ciebie, a w tym celu musiałeś wylegitymować się dowodem osobistym. Mogłeś również założyć swoje konto bankowe korzystając z umowy przesłanej kurierem. Jednak i w tym przypadku musiałeś pokazać dowód osobisty kurierowi, który potwierdził twoją tożsamość. I w jednym i w drugim przypadku nie ma nawet mowy o anonimowości i prywatności. Bank może śledzić i nadzorować każdą twoją transakcję, donosząc służbom o ewentualnych podejrzeniach lub innych budzących wątpliwość ruchach na twoim koncie.

 

Kryptowaluty miały właśnie temu zapobiegać. Zostały stworzone jako bezpieczna i skuteczna alternatywa dla pieniędzy fiducjarnych.

 

Poznaj zalety kryptowalut

 

·         Aby z nich korzystać, nie musisz zakładać konta i udostępniać swoich danych,

·         Kryptowaluty są poza jurysdykcją banków i instytucji finansowych,

·         Bitcoin i inne monety są zdecentralizowane i pozostają w rękach użytkowników,

·         Płatności realizowane za pomocą BTC są błyskawiczne i niezwykle szybkie.

 

Jak widać, pierwszym i najważniejszym czynnikiem przemawiającym za tym, aby korzystać z kryptowalut jest wysoki poziom bezpieczeństwa, które zapewniają one swoim użytkownikom. Czy jednak można bazować wyłącznie na mechanizmach, które zostały przewidziane przez twórców kryptowalut? Pamiętajmy że bitcoin powstał w roku 2009. Dziś jesteśmy ponad 10 lat później. Przez ten długi czas branża internetowa i technologiczna mocno się zmieniła i rozwinęła. Powstały nowe metody śledzenia ruchu w sieci i programy szpiegujące. Wiele z nich może działać niezauważenie dla użytkownika komputera, przesyłając do serwera wszystkie dane o tym, co robimy na komputerze, jak brzmią nasze loginy i hasła, a także wiele innych cennych informacji, które nie powinny się wydostać na zewnątrz. Co możemy z tym zrobić? Okazuje się że mamy odpowiednie narzędzie do ochrony swoich danych. Jest nim server VPN csvpn.com.

 

Co to jest VPN csvpn.com?

 

Serwer VPN to specjalna bramka internetowa, przez którą mogą być realizowane odwiedziny stron. Kiedy większość z nas łączy się z internetem za pomocą usług swojego dostawcy internetowego, użytkownicy VPN zamieniają go na specjalny serwer, który w tym celu został stworzony. Zapewnia on im anonimowość i to on realizuje połączenia z wybranymi witrynami. Jest to bardzo wygodne, a jednocześnie bezpieczne dla użytkowników. Dzięki temu że korzystają z VPN, nie można ich wyśledzić w sieci, a ich tożsamość jest niezagrożona. Oczywiście serwery VPN cieszą się bardzo dużą popularnością na całym świecie i nie trudno się domyślić, że ich usługi nie należą do bezpłatnych ani do najtańszych. Jednak kiedy inwestujemy w kryptowaluty, gramy bitcoinem na giełdzie lub kupujemy monety w kantorach internetowych, np. coincher.com, musimy liczyć się z tym, że naszą osobą zainteresować mogą się pewne służby. Prowadzą one ciągły nadzór nad użytkownikami, starając się sprawdzić skąd pozyskują oni pieniądze do inwestowania oraz jak dużo kryptowalut są w stanie zarobić grając na giełdzie. Jeżeli korzystamy z servera VPN, zapewniamy sobie wysoki poziom ochrony przed tego typu działaniami szpiegowskimi.

 

Jaki powinien być dobry serwer VPN dla kryptowalut

 

Jeżeli zamierzamy wybrać swój pierwszy serwer VPN, z pomocą którego będziemy się łączyć z serwisami kryptowalut, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Stosując poniższe kryteria przy wyborze serwera VPN dla bitcoina i innych kryptowalut, możemy być pewni że będziemy zadowoleni z ich działania.

 

1. Szybkość działania

 

Aby korzystanie z VPN było bezpieczne, ale i komfortowe, serwery te muszą być bardzo wydajne i szybkie. Pamiętajmy przy tym, że nie tylko my chcemy czuć się bezpiecznie i anonimowo, dlatego VPN mają tysiące, jeśli nie miliony użytkowników. Muszą być zatem bardzo wydajne, co przekłada się na szybkość ich działania.

 

2. Dostępność usług

 

Chcesz się połączyć z serwisem kryptowalut za pomocą VPN, ale serwer jest niedostępny? Niestety często się tak zdarza. Co gorsza, ma to miejsce w najmniej odpowiednich momentach, czyli wtedy kiedy powinieneś założyć korzystne zlecenie na giełdzie. Zamiast decydować się bezpłatne servery VPN o wątpliwej reputacji i niskiej dostępności usług, wygodniej dla ciebie będzie skorzystać z komercyjnych usług, oferowanych np. przez serwery VPN csvpn.com. Płacąc miesięczny lub roczny abonament, masz zapewnioną nie tylko 99,9% dostępność wszystkich usług, ale również wysokiej jakości wsparcie techniczne, które pomoże ci rozwiązać większość typowych problemów, związanych z działaniem i konfiguracją serwera.

 

Jaki serwer VPN rekomenduje coincher?

 

Kantor internetowy coincher.com jest od kilku lat obecny na rynku. Jest to jeden z pierwszych kantorów kryptowalut, który swoją działalność oparł na sprzedaży bitcoina i altocoinów przez internet. Do tego celu wykorzystuje autorską platformę coincher.com, w całości napisaną w języku polskim. Dla użytkowników ma to bardzo duże znaczenie. Informacje napisane po polsku są dla nich łatwe do przyswojenia, a obsługa serwisu nikomu nie będzie sprawiać trudności. Coincher.com to jeden z bardziej znanych w Polsce kantorów kryptowalut, który cieszy się bardzo dobrą reputacją wśród użytkowników. Czy coincher.com rekomenduje jakiekolwiek sprawdzone serwery VPN, które zwiększają prywatność w sieci? Okazuje się że tak. Jednym z takich serwerów jest csvpn.com.

 

Jak działa csvpn.com?

 

Jest to płatny serwer VPN, oferujący wysokiej jakości usługi dostępu do platform kryptowalut, z zachowaniem najwyższych standardów poufności danych i anonimowości. Aby móc korzystać z usług oferowanych przez csvpn.com, musimy zarejestrować swoje konto. Czy trzeba to robić na prawdziwe dane? Niekoniecznie istotne jest natomiast aby podać prawidłowy adres e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie założenia konta. Znajduje się w nim link, w który należy kliknąć by ostatecznie konto zostało aktywowane. Następnie wybieramy jeden z dwóch planów, z jakich możemy skorzystać w tym serwerze VPN – plan gold i silver. Po opłaceniu usługi, otrzymujemy wszystkie konieczne dane dostępowe, pozwalające nam łączyć się z serwerami kryptowalut przez VPN. Od tego momentu możemy czuć się naprawdę bezpiecznie, kiedy zechcemy złożyć jakąkolwiek transakcję kupn lub wymiany kryptowalut w sieci.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (0)