W jakie kryptowaluty inwestować

W jakie kryptowaluty inwestować
Kup Bitcoin szybkim przelewem
  • Bez prowizji
  • Błyskawiczna transakcja
  • Szyfrowanie SSL
PLN
BTC
Aktualny kurs BTC: -

Popularność kryptowalut, a także bardzo duża i łatwa dostępność do nich sprawia, że z roku na rok coraz więcej osób myśli o inwestowaniu w nich. Jak w każdym przypadku inwestycji, wykonanie pierwszego kroku jest najtrudniejsze i wiąże się z potrzebą dobrego rozeznania rynku. Od tego zależy szansa na zysk. Rynek kryptowalut, mimo że dla wielu osób wydaje się bardzo tajemniczy, ma jednak w sobie olbrzymi potencjał. Nie wykorzystanie go w pełni często zdarza się początkującym inwestorom. Dlaczego do tego dochodzi? Powodów jest wiele. Brak odpowiedniego rozeznania, zaangażowania się czy chęci na poznanie pełnej historii kryptowalut. Od tego zależy to, czy uda ci się dobrze wybrać tę jedną lub kilka, w które opłaca się inwestować.

 

Czym się kierować, wybierając kryptowaluty inwestycyjne

 

Każdy inwestor działa wg podobnych zasad. Przed zdecydowaniem o zakupie kryptowalut, musisz wyznaczyć drogę, po której będziesz kroczyć. To twój plan działania, który będzie determinować wszystkie dalsze wybory.

 

1.      W jakim czasie chcesz uzyskać zysk?

2.      Jakiej wysokości zysku oczekujesz?

3.      Ile jesteś w stanie zaryzykować?

4.      Jak duży kapitał możesz zaangażować w inwestycje?

 

Wydaje się że pytania są proste, ale to tylko pozory. W rzeczywistości odpowiedź na każde z nich wymaga odpowiednio głębokiego zastanowienia. Pamiętaj, że nie każda kryptowaluta pozwala na szybki zysk. Są takie, których kurs jest zmienny i dynamiczny i w ich przypadku można to uzyskać. Jednocześnie ryzykujesz naprawdę dużo, inwestując w nie. Jeśli szukasz stabilnych i w miarę bezpiecznych inwestycji, nie pozostaje nic innego jak inwestycje długoterminowe w kryptowaluty, które od dłuższego czasu dostępne są na rynku. Zaliczamy do nich np. BTC lub LTC.

 

Ile kryptowalut jest do wyboru?

 

Jak wiele nazw kryptowalut potrafisz wymówić właśnie teraz, bez spoglądania do zasobów internetu? Kilka lub kilkanaście? A ile w rzeczywistości jest kryptowalut na rynku? Kilkadziesiąt? Nie. Kilkaset? Również nie! Aktualna liczba istniejących kryptowalut to ponad 1500. Ta liczba robi wrażenie, prawda? Czy to jednak oznacza, że każda z nich jest wart inwestowania swoich pieniędzy? Rzecz jasna nie. Duża część z nich to kryptowaluty, które mają bardzo ograniczone zastosowanie i powstały w ściśle określonym celu lub dla wąskich grup użytkowników – np. klientów jednej sieci sklepów. Na takich kryptowalutach raczej trudno się wzbogacić, można natomiast łatwo stracić duży kapitał.

 

Kryptowaluty na podpuchę

 

Pamiętaj również o tym, że kryptowaluty mogą być tworzone po to, aby wyciągnąć od ciebie twój kapitał. W tym celu projektanci mogą tworzyć pozory monety z naprawdę dużym potencjałem, która pozytywnie rokuje na przyszłość. Inwestorzy chętnie ją kupują, licząc na sowite zyski. I rzeczywiście, tym kilku pierwszym zostaje wypłacony zysk. Działa to na zasadzie klasycznej piramidy. Niestety kolejni inwestorzy, którzy skuszą się na jej zakup nie mogą już mówić o takim szczęściu. Ich kapitał przepada, a kryptowaluty, których stali się właścicielami, nie przedstawiają już żadnej wartości.

 

Jak nie dać się naciąć na lewe kryptowaluty?

 

Nie ma na to jednej, unwiersalnej rady. Przede wszystkim należy kierować się zdrowym rozsądkiem i zachować daleko idącą ostrożność. Jeśli natrafiamy na kryptowalutę, która jest dla nas zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa, to tak najpewniej jest. Pamiętaj, że jedną z zasad doświadczonego inwestora jest nieufność i wrodzona podejrzliwość. Kryptowaluty to biznes, w którym nikt nie robi prezentów za darmo. W biznesie rządzą twarde reguły – każda ze stron chce się wzbogacić. Jeśli z daleka widać, że jedna z kryptowalut pozwala zarobić tylko jednej stronie, oznacza to że masz do czynienia z pułapką. Lepiej omijać ją szerokim łukiem i znaleźć bezpieczniejsze kryptowaluty do inwestowania. Do takich zaliczyć można najstarsze kryptowaluty na rynku, takie jak Bitcoin, Litecoin czy Ethereum.

 

Inwestowanie w BTC

 

Bitcoin to najstarsza kryptowaluta na świecie, która powstała w 2009 roku. Została stworzona przez Satoshi Nakamoto, a jej funkcjonowanie oparte jest na mechanizmie blockchain. Tym co jest charakterystyczne dla bitcoina to:

 

·         mechanizm blockchain, czyli łańcuch bloków danych,

·         ograniczenie bitcoinów do 21 milionów,

·         transparentność i przejrzystość transakcji,

·         zdecentralizowany system działania,

·         uniwersalność,

·         globalny zasięg.

 

Początkujący inwestorzy kryptowalut, bardzo często decydują się kupować właśnie tę kryptowalutę. Dlaczego akurat bitcoin jest przez nich wybierany, skoro w roku 2019 nie jest to już najszybsza i najlepsza kryptowaluta, jaką można sobie wyobrazić? Owszem, pomimo niewątpliwych wad, takich jak wysokie koszta wydobycia czy niska prędkość działania, bitcoin ma również wiele ważnych zalet. Przede wszystkim jest to kryptowaluta stosunkowo stabilna o niewielkich wahaniach kursów. Inwestowanie w nią jest obarczone stosunkowo niskim ryzykiem straty, co niestety oznacza również małe szanse na zysk. Jeśli natomiast mielibyśmy wskazać idealną kryptowalutę, na której można się uczyć inwestowania, to BTC jest najlepszym możliwym wyborem. Warto również dodać, że w dalszym ciągu Bitcoin ma ciągle spory potencjał inwestycyjny. Z 21 milionów BTC, które mogą pojawić się na rynku, wykopanych zostało około 17 milionów. Oznacza to, że jeszcze 4 miliony czekają na użytkownika. Dodajmy do tego, że średnia cena 1 BTC to około 30 tysięcy złotych. Łatwo zatem policzyć, ile wart jest pozostały rynek.

 

Inwestowanie w LTC

 

Kolejną po Bitcoinie kryptowalutą jest Litecoin. Powstała ona tuż po debiucie BTC i została znacznie udoskonalona w stosunku do swojego pierwowzoru. Czy inwestowanie w Litecoin jest dziś opłacalne? Oczywiście że tak. Trzeba jednak poznać najważniejsze różnice, pozwalające rozpoznać czy mamy do czynienia z Bitcoinem, czy właśnie Litecoinem.

 

·         Litecoin ma blisko 4 razy krótszy czas generowania. Kiedy dla BTC wynosi on aż 10 minut, w przypadku Litecoin jest to zaledwie 2,5 minuty. Oznacza to o wiele niższe koszta wydobycia, czyli więcej pieniędzy pozostających w portfelu inwestora.

 

·         Większy wolumen sprzedaży. Pamiętacie ile maksymalnie BTC może pojawić się na rynku? Dokładnie tak, 21 milionów. Tymczasem Litecoin może występować w aż 4 razy większej ilości, czyli 84 milionów!

 

Jeżeli chodzi o potencjał inwestycyjny Litecoina, to w dalszym ciągu jest on daleki od wyczerpania. Obecnie wykorzystanych zostało około 57 z 84 milionów LTC, które mogą pojawić się na rynku. Warto również dodać, że przez wszystkie lata swojego istnienia, Litecoin pozytywnie zaskakiwał swoich użytkowników innowacjami i postępem technologicznym. Uznaje się że jest to jedna z najbardziej zaawansowanych kryptowalut, która w dalszym ciągu będzie rozwijana. Dodając do tego szybkość jej działania i przystępny kurs, nie przekraczający 100 dolarów z 1 LTC, czyni to tę monetę wymarzonym środkiem inwestycyjnym dla początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów. Podsumowując, szukając stosunkowo bezpiecznej kryptowaluty do inwestowania, której potencjał w dalszym ciągu pozwala sporo zarobić, Litecoin jest optymalnym wyborem.

 

Inwestowanie w ETH

 

Trzecia w kolejności kryptowaluta to właśnie Ethereum. ETH to kryptowaluta, której powstanie zainicjował właśnie Bitcoin. Jednak w odróżnieniu od niego, ETH posiada własny język programowania, a co za tym idzie, jest bardziej inteligentna i ma więcej możliwości niż BTC. W rzeczywistości ETH to coś więcej niż tylko alternatywa dla pieniądze fiducjarnego. To również inteligentny system rozliczeniowy i maszyna wirtualna, potrafiąca samodzielnie wykonywać najbardziej skomplikowane obliczenia. Podobnie jak w dwóch poprzednich kryptowalutach, tak i sieć ETH jest zdecentralizowana, co pozwala Ethereum zachować wszystkie unikalne korzyści, oferowane przez BTC i LTC.

 

O Ethereum można powiedzieć wiele dobrych rzeczy, mimo tego że w historii jej istnienia nie brakowało spektakularnych spadków i wzlotów. Mimo tego, kryptowaluta ta nigdy nie przestała się cieszyć popularnością i zaufaniem inwestorów, a powodem tego są nieustanne prace nad jej doskonaleniem. Wydaje się, że inwestorzy widząc zaangażowanie twórców w rozwój Ethereum i podnoszenie jej konkurencyjności na rynku, ufają że mogą na niej zarobić. I jest to słuszne myślenie, bo potencjał inwestycyjny ETH jest dziś jeszcze niewyczerpany. ETH to dziś jedna z najszybciej rozwijających się kryptowalut, która jak magnes przyciąga świadomych technologicznie inwestorów. Wiedząc czego mogą się spodziewać po tej kryptowalucie, nie mają najmniejszych problemów, aby inwestować w nią setki tysięcy dolarów.

 

Czy to jedyne kryptowaluty, w które warto inwestować?

 

Oczywiście że nie! Wymieniliśmy zaledwie 3 największe i najpopularniejsze kryptowaluty na świecie, wskazując je jako bezpieczny cel pierwszych inwestycji. Każda z tych trzech kryptowalut ma dość duży potencjał inwestycyjny, który będzie rosnąć w czasie. Należy jednak mieć na uwadze, że tak duże kryptowaluty są również stabilne pod względem kursów. Zatem nie warto oczekiwać zbyt dużych notowań, które mogłyby przynieść oszałamiające zyski. Czy jednak tylko to jest najważniejsze? Naszym zdaniem nie. Inwestując na początku swojej kariery w BTC, LTC lub ETH, zapewniasz sobie stosunkowo bezpieczną i skuteczną lekcję. Nauczysz się posługiwać wszystkim narzędziami inwestora i przekonasz się na własnej skórze, jak działa rynek kryptowalut. W przyszłości ułatwi ci to podejmowanie bardziej ryzykownych i strategicznych decyzji, w oparciu o własne analizy i doświadczenie.

 

Gdzie zaopatrywać się w kryptowaluty do inwestycji

 

Na sam koniec odpowiedź na nieco bardziej przyziemne pytanie. Kiedy już poznałeś bezpieczne kryptowaluty, w które można inwestować, być może chcesz się dowiedzieć gdzie można je zakupić? W stacjonarnych kantorach i sklepach nie jest to możliwe. Kryptowaluty działają w świecie wirtualnym i właśnie tam należy ich szukać. Jedno z takich miejsc to coincher.com – internetowy kantor kryptowalut.

 

Jak kupować w kantorze kryptowalut?

 

Zasady kupowania kryptowalut przez internet są takie same, jak kupowanie walut fiducjarnych online. Coincher.com to kantor internetowy, który umożliwia wymianę euro lub polskich złotych na jedną z kilkunastu popularnych kryptowalut. Cała czynność jest bardzo prosta i intuicyjna. Polega na wpisaniu w kalkulator kwoty w PLN lub EUR, którą zamierzamy zamienić na kryptowaluty. Następnie wybieramy symbol kryptowaluty i system automatycznie przelicza nam ich ilość. Jeżeli akceptujesz wycenę, wystarczy kliknąć przycisk dalej i zostaniesz przeniesiony do kolejnego okna. Wpisujesz w nim swoje dane, a także podajesz adres portfela, na który kryptowaluty zostaną przesłane. Jeżeli nie posiadasz własnego portfela, możesz zaznaczyć odpowiednie pole i portfel taki bezpłatnie zostanie dla ciebie stworzony w serwisie coincher.com.

 

Czy coincher.com to bezpieczny kantor kryptowalut?

 

Kiedy w grę wchodzą inwestycje i angażowanie swojego kapitału, naturalne wydają się wątpliwości i obawy o bezpieczeństwo używanych narzędzi. Jednym z takich jest coincher.com, czyli serwis umożliwiający wymianę walut fiat na kryptowaluty. Na jakie zabezpieczenia mogą liczyć użytkownicy tego serwisu i jak są chronione ich środki?

 

·         szyfrowanie danych – każdy pakiet danych przesyłanych na linii użytkownik-serwis jest zabezpieczony kluczem szyfrującym,

·         certyfikat SSL – mocny certyfikat SSL zabezpiecza każde połączenie ze stroną serwisu,

·         2 factor authorization – uwierzytelnianie dwuskładnikowe stosowane jest do potwierdzania transferu i zakupów. Jest to dodatkowe zabezpieczenie środków użytkownika, na wypadek przejęcia loginu i hasła przez osobę nieupoważnioną.

 

Dla kogo stworzono kantor coincher.com?

 

A. Dla inwestorów

 

Niezależnie czy jesteś początkującym czy zaawansowanym inwestorem, na coincher.com zawsze w dobrej cenie możesz zakupić nowe kryptowaluty. Interfejs serwisu jest bardzo przyjazdny dla użytkownika i oferuje liczne udogodnienia. Brak ukrytych kosztów, opłat transakcyjnych i manipulacyjnych bardzo korzystnie wpływa na wiarygodność i sprawia, że coincher zapewnia swoim użytkownikom duże poczucie bezpieczeństwa.

 

B. Dla graczy

 

Również gracze gier komputerowych i online korzystają z usług kantoru coincher. Tym co ich przyciąga jest usługa mikrotransakcji. Pozwala ona wysyłać niewielkie transfery, już od 30 złotych. Są one wykorzystywane do zakupu dodatkowych opcji lub usług w aplikacjach mobilnych, np. udoskonalania swojej postaci w grze.

 

C. Dla biznesmenów

 

Prowadzisz firmę i zawierasz transakcję z klientami międzynarodowymi? Zależy ci na ograniczeniu kosztów przelewów bankowych za granicę lub chcesz przyspieszyć czas ich realizacji? A może zależy ci na pełnej anonimowości? W każdym z tych przypadków możesz liczyć na to, że coincher.com na pewni cię nie zawiedzie. System pozwala wykonywać anonimowe transakcje do kwoty 4000 złotych miesięcznie. Powyżej tej kwoty konieczne jest zweryfikowanie swojego konta. Dostępność 24/7 pozwala natomiast prowadzić swój biznes niezależnie od tego, jaki mamy dzień tygodnia. Samo założenie konta na coincher.com jest szybkie, proste i bezpłatne.


www.coincher.com

www.csvpn.com

Podziel się opinią
Komentarze (0)